PDA

Zobacz pełną wersję : dziwne spalanie gazu



bac78
02-07-07, 10:07
Witam.Moje auto Civic 5D z 96r 1.4i, od miesiąca nim pomykam .Mam założony LPG i wydaje mi się że zużycie jest dość duże.Sprawdzałem jeżdząć dość ostro 4-5tyś obrotów i wyszło 11 w mieszanej jezdzie z włączoną niekiedy klimą.Po przeczytaniu na forum tematów odnosnie ekonomocznej jazdy pojezdziłem trochę nie przekraczając 100km/h na 2500do 3500 obrotów nie właczając klimy i odziwo wyszło mi 12l!!!,czesto wrzucałem na luz ale czy to dobry pomysł?w jaki sposób przy jezdzie na luzie przebiega zużycie paliwa(gazu)?czy wtedy silnik pobiera także bęzyne?.Dodam że dwa tgodnie temu odebrałem auto od gazownika który poprawiał całą instalację gazową,by ostro spiepszona,autu przy 4,5 tys brakowało mocy.Facet który poprawiał stwierdził że komputer odczytywał że ma jezdzić na jakiejs bogatej mieszance,wymienił jeszcze mixer.Po naprawie jezdząc nie widzę praktycznie różnicy miedze LPG a benzyną,tylko to spalanie pozostało bez zmian.......

Wooyyek
02-07-07, 10:22
Po naprawie jezdząc nie widzę praktycznie różnicy miedze LPG a benzyną

Jeżeli jest to sekwencja to ok.Jeżeli nie to jednak powinieneś czuć lekkiego muła, w przeciwnym razie masz ustawioną zbyt bogatą mieszankę....i stąd może się brać wysokie spalanie...
IMO masz źle ustawionego kompa.Mieszanka jest zbyt bogata w dolnym zakresie obr a w górnym taka jaka powinna być co widać po podanych wartościach 12 i 11 litrów.

Swoją drogą ciężko jest w tym kraju znaleźć dobrego speca od gazu który wie co robi... :/

KiTT
02-07-07, 14:05
Swoją drogą ciężko jest w tym kraju znaleźć dobrego speca od gazu który wie co robi... :/

Tu sie zgodze, przerabialem tez ten temat instalcji mieszalnikowej w Mazdzie, na pewno zla mieszanka bys musial pojechac pod komputer zmierzyc lambde i wzystko bedzie jasne.

Jesli chodzi o spalanie gazu to dopuszczalna jest roznica 20% zwyzki spalania (8+1,6=prawie 10)

Silnik jadac na luzie pobiera paliwo takze wrzucanie na luz jest bezsensowne, ja tego nie polecam, gdy wrzucic auto na luz i jakims cudem Ci zgasnie nei masz zadnego wspomagania (ani hamulcy ani kiery). nie powinno sie jezdzic na luzie.
Natomiast hamujac silnikiem, gdy schodzi sobie spokojnie na biegu z obrotow, autko nie pobiera paliwa :afro:

LemonR
02-07-07, 17:02
[quote]
Silnik jadąc na luzie pobiera paliwo także wrzucanie na luz jest bezsensowne, ja tego nie polecam, gdy wrzucić auto na luz i jakimś cudem Ci zgaśnie nie masz żadnego wspomagania (ani hamulca ani kiery). nie powinno sie jeździć na luzie.
Natomiast hamując silnikiem, gdy schodzi sobie spokojnie na biegu z obrotów, autko nie pobiera paliwa :afro:

I to jest klucz do sukcesu - hamowanie silnikiem.

Bassmaster
02-07-07, 17:46
wymienił jeszcze mixer
Po tym niestety można poznać cwaniaków a nie dobrych gazowników.
Zestaw naprawczy Lovato kosztuje ok 80zł, a nowy mixer 300-350zł. Oczywiście najpierw co się proponuje nieświadomemu klientowi?

czy wtedy silnik pobiera także bęzyne?
Nie powinien, chodzi cały czas na LPG.

wyszło 11 w mieszanej jezdzie
Mam podobnie, na 35l. przejeżdżam 315-375km (zależne od nogi w cyklu mieszanym)
Rozumiem, że po wizycie u gazownika nie ma problemów powyżej 4,5tyś. obr.
Powiem tak, że jeśli nie widać różnicy pomiędzy elastycznością silnika na benzynie i LPG, to jest wszystko OK. Można zubożyć mieszankę LPG, ale wtedy samochód staje się mułowaty.

Tak na marginesie to niekiedy ustawienie instalacji według norm (chyba 0.5% CO w spalinach) sprawia, że nie można ruszyć z miejsca :/

LemonR
02-07-07, 17:50
[quote=bac78]
Tak na marginesie to niekiedy ustawienie instalacji według norm (chyba 0.5% CO w spalinach) sprawia, że nie można ruszyć z miejsca :/

CO powinno być w normie bez względu na rodzaj paliwa i nie powinno mieć wpływu na pracę silnika. Jeżeli jest jak piszesz wyżej to trzeba dalej szukać usterki.

Bassmaster
02-07-07, 18:01
CO powinno być w normie bez względu na rodzaj paliwa i nie powinno mieć wpływu na pracę silnika
Oczywiście "powinno", ale nie zawsze jest. Ja na przeglądzie miałem jak się nie mylę ok. 2,5% CO w spalinach na LPG (inne gazy też miały podwyższone wartości), wszystko przez bogatszą mieszankę gazu.
Ale dzięki temu nie mam muła pod maską i spalanie też jest zadowalające: 10-11L. w cyklu mieszanym.

KiTT
02-07-07, 19:29
mieszanka nie moze byc tez zbyt bogata, gdy zalewa silnik latwo poupalac zawory :) ale to jzu sa skrajne przypadki

Bassmaster
02-07-07, 20:57
Oczywiście. Wszystko w granicach rozsądku :d

bobibagno
02-07-07, 21:40
ja dorzuce swoje 5 groszy bo nie zgodze sie z kolega KiTT'em :( a mianowicie:

1. Osiagamy najwieksze moce w granicach wspolczynnika lambda 0,9 - 0,95 (jak mnie pamiec nie myli) czyli na mieszance bogatej gdzie wystepuje nadmiar paliwa nad tlenem

2. Za bogata miesznka nie poupalamy zaworow!! A dlatego ze jesli mamy za malo tlenu to nastepuje polspalanie gazu i tracimy na mocy (temp. gazow tez spada) a jesli nadal zwiekszamy dawke gazu to bedzie stosunek gazu do tlenu tak duzy ze mieszanka wogole nam sie nie zapali (zakres palnosci mieszanki)

3. Zaworki poupalaja nam sie wtedy kiedy mieszanka jest za uboga, malo gazu duzo tlenu tworzy nam sie "palnik gazowy" duza temp i zaworki nie wytrzymuja :(

to tak w telegraficznym skrócie :afro:

i musze zgodzic sie z tym ze ciezko o dobrago gazownika :agent:

KiTT
02-07-07, 21:52
Ad 1 mi chodzilo o mieszanke "idealna" czyli 1 wiadomo ze w praktyce to jest inaczej.
2 faktycznie przekrecilem sprawe, mialem znajomego co wlasnie upalil zawory przez gaz nie wiem czemu skojarzylo mi sie ze to bogata mieszana byla

sorki jesli wprowadzilem kogos w blad :)

bobibagno
02-07-07, 22:02
chyba nikogo nie wprowadziles w blad :aloha:

wszyscy sie tu czegos uczymy :piwo2:

sory za OT