PDA

Zobacz pełną wersję : niesprawny system chlodzenia czy normalna sprawa???



wlochu81
02-07-07, 08:40
witam wszystkich!
mam pytanie odnośnie chlodzenia silnika podczas jazdy!
wczoraj jechalem z wrocławia do krakowa autostradą i w niektórych momentach podczas jazdy (120-130 km/h)pod wzniesienia wskazuwka temperatury była na czerwonynej kresce i utrzymywala sie przez dość długi czas!pomagalo chwilowe wrzucenie na luz i tak w kółko!wentylator włącza sie podczas jazdy więc nie wiem czy to normalne zachowanie!
podobnie ma sie sprawa gdy jazde po prostej drodze 140-160km/h przez ok 10 min i więcej!
proszę o sugestie, aha płyn był wymieniany a chłodnica jest czysta!

xms
02-07-07, 08:42
termostat :)

Furious
02-07-07, 09:25
1. jak jechałes dluzszy czas na czerownym polu to widze mały problem z głowicą którą zapewne przegrzałes...
2. to nie koniecznie musi byc termostat... moze padla uszczelka pod glowica? Nie wyplulo Ci wody zbiorniczkiem wyrownawczym? Odkrec korek od chlodnicy i zobacz czy jest pelna wody (az po korek)
3. w takich sytuacjach wlancza sie nawiew goracego powietrza do kabiny

wlochu81
02-07-07, 10:29
woda jest pod korek w chlodnicy a w zbiorniczku jest średni poziom!(sprawdzilem to teraz na zimnym silniku), natomiast w drodze zatrzymalem sie raz w trakcie gdy wskazówka dochodziła do czerwonej krechy i w zbiorniczku był wtedy też średni stan!
na czerwonej kresce przejechalem 1 raz i moze tak z 3 km. przez większość drogi wskazówka była na 3/4 całej skali!

rafalb33
02-07-07, 11:01
Mozliwe, ze chłodnica juz nie wyrabia. Masz zakamieniony układ?? widac na wezyku od zbiorniczka wyrownawczego slady kamienia (sprawdz od wewnatrz tego weza).

wlochu81
02-07-07, 11:02
wąż dochodzący do dołu chlodnicy po rozgrzaniu silnika jest gorący, ale tylko troche mniej niż ten na górze

[ Dodano: Pon 02 Lip, 2007 ]
na wężyku zarówno na wewnątrz jak i zewnątrz jest delikatny osad z kamienia!!
co radzisz???

nycha
02-07-07, 12:29
zapowietrzony układ chłodzenia

artek0903
02-07-07, 13:33
znajomy mial podobny problem (co prawda nie w hondzie) i u niego pompa wody byla walnieta, na niskich obrotach wyrabiala ale jak tylko wzrastaly pow 3,5 tys. i opory wody byly wieksze to nie dawala rady i temperatura gwaltownie rosla

wlochu81
02-07-07, 14:12
dzieki za odpowiedzi:)
narazie odkamienie chłodnice , zaleje nowym płynem, odpowietrze to wszytko i dam znać co i jak:)
póżniej bede działał dalej jak okaże się ,że to nie pomogło!

skolopendra
02-07-07, 15:01
jeśli odkamienienie nie pomoże
to pewnie pompa wody już pada i nie pompuje tak jak powinna
może już czas na wymianę :)

wlochu81
02-07-07, 15:37
no właśnie tego się obawiam..... :(

Efyr
02-07-07, 16:36
Odkamienić się nie da. Nie ma na to sposobu. Wiem bo bawiłem się swego czasu w przeróbke nagrzewnic samochodowych do chłodzenia wodnego w kompie.
Były praktycznie wszelkie sposoby sprawdzane przez najróżniejsze środki poprzez kwasy, duże ciśnienie karcherem aż do ultradźwięków. W rzeczywistości pozostawało zawsze tylko rozlutowywanie, papier wodny na brzeszczot i reczne czyszczenie lamelków w środku. Potem zlutowanie wszystkiego do kupy - pasudna i czasochłonna robota.
Dlatego jak mocno zakamieniona to raczej tylko nowa poratuje.

wlochu81
02-07-07, 21:52
przepłukałem to takim specyfikiem i zalałem nowy płyn! stary płyn był fatalny pod każdym względem, tzn kolor miał jak mętna herbata a w nim pływały jakieś drobinki, zapewne jakieś syfy z chłodnicy i układu!
jak przegonie hanke po rządnie po drodze to dam znać czy cokolwiek pomogło!
jeśłi chodzi o pompe wody to nie wchodzi to w rachube bo auto ma 160kkm i jest to autentyk bo wcześniej od nowości miał ją brat mojego wujka.
a ile kosztowała by nowa chłodnica?
pzdr

Efyr
02-07-07, 23:54
Ja dałem 175 zł sklep z Wrocka, mają też ofertę na allegro, taką z niebieskim tłem

wlochu81
03-07-07, 08:25
no i... dupa :/
może troszeczku póżniej się grzeje ale dziś jest chłodniej więc pewnie dlatego! nie pozostaje mi nic innego jak szukać nowej chłodnicy:(( , tylko teraz pewnie to na bank trzeba byłoby sprawdzić tą pompe przy wymianie chłodnicy żeby dwa razy nie robić tego samego! :(
dzięki wszystkim za sugestie :)

minime
03-07-07, 16:58
- a ja bym sprawdzil jednak termostat
- ostatnio tez sie nasluchalem ze pompa wody, chlodnica i wymienilem termostat chociaz wiekszosc objawow na to nie wskazywalo (w Rover'ze)

pozdro
Mini

Rassel_kg
08-07-07, 00:56
Panowie podłacze sie pod ten temat bo mam identyczny problem, zaczełam mi sie grzać hania przy wyzszych prędkościach 140-160km/h, wiec postanowiłem wymienic termostat, po wymianie temp zaczeła skakac na dobre juz przy niewielkich predkosciach, spr dolny wąz jest goracy tak jak i dolna czesci chlodnicy. Chlodnica tez w dobrym stanie nie zakamieniona, a nie ma oznak iz uszelka by padła, nie kopci ani w plynie nie ma zadnych sladów, dodam ze płyn jest na własciwym poziomie. Co to moze byc ? Uszczelka pompa ? Zacinajacy sie znow termostat ? Ktoś coś poradzi ?