PDA

Zobacz pełną wersję : 5 gen, sztywny hol



guma__
27-03-12, 10:37
Cześć

W weekend strzelił mi pasek rozrządu na trasie, musze jakoś sciągnąć auto więc mam pytanie czy ktoś 5 generację próbował holować na sztywnym holu? Da cię jakoś pod to nieiwielkie uszko podczepić taki hol ? Ze wzglęu na rocznik i wartość auta, laweta odpada - za duży koszt. Szkoda złomować, dwa dni temu odebrałem po naprawie zawieszenia.

inferno
27-03-12, 13:26
Daleko od Wrocka Ci strzelił ten pasek?

guma__
27-03-12, 16:33
Ok 100-120 km od Wrocławia w kierunku Opola

Feniks333
27-03-12, 17:36
A nie można go ściągnąć na zwykłym holu? Fakt będzie to trudne i ciężkie bo wspomaganie hamulców i kierownicy nie będzie działało, ale powoli jakoś się da chyba przecież.

reaktor
27-03-12, 17:43
200zł za lawete to nie chyba jakieś kosmiczne pieniądze
samo paliwo to 100zł więc nie wiem na co ty liczysz
może żagiel ?

a jak już tak bardzo chcesz oszczędzić to pożycz sobie przyczepę

guma__
27-03-12, 19:14
[reaktor]chyba nie znasz cen skoro sądzisz ze laweta pojedzie za 200 tam i z powrotem, potrzebuje informacji od kogoś kto taki hol używał i potwierdzi że da się civica podpiąć. chodzi mi o takie rozwiązanie: http://www.toptuning.pisz.pl/galerie/s/sztywny-hol-1-8t-profesj_2019.jpg Jak masz laweciarza którzy za dwie stówy obróci masz u mnie flakona
[Feniks333]
Wiem że na miękkim holu da się i stówę przejechać ale może to być mordercze :)

reaktor
27-03-12, 19:49
jeszcze za Ciebie będę szukał ...
jak potrzebowałem to znalazłem gościa po 1zł za kilometr chociaż większość chciała sporo więcej i to na trudną trasę gdzie też słyszałem zazwyczaj :Paaanie.... tam to nie jade
numeru już niestety nie mam

ale powodzenia :D

Feniks333
27-03-12, 21:31
Kiedyś wracałem prawie 60 km golfem na miękkim holu, tylko że tam nie było wspomagania, a więc było bez różnicy czy silnik na chodzie czy nie, a hamulce dało się przeżyć wiadomo na holu jedzie się wolniej.

vnv_nation
27-03-12, 21:50
200zł za lawete to nie chyba jakieś kosmiczne pieniądze
samo paliwo to 100zł więc nie wiem na co ty liczysz
może żagiel ?

200zl? Za 240km? Zaden laweciarz przeciez ani tylkiem nie ruszy, to ledwo na paliwo do lawety starczy wiec nie gadaj bzdur

A co do kolegi to chyba najlepszym rozwiazaniem bedzie zwykly hol, moze troche to potrwa i sie bedzie trzeba pomeczyc ale to najtansze rozwiazanie.

guma__
27-03-12, 21:51
przyznam ze reaktor mnie trochę zmobilizował i mam już na oku tania lawetę ... holowanie nie będzie opłacalne w tym przypadku :)


200zl? Za 240km? Zaden laweciarz przeciez ani tylkiem nie ruszy, to ledwo na paliwo do lawety starczy wiec nie gadaj bzdur

A co do kolegi to chyba najlepszym rozwiazaniem bedzie zwykly hol, moze troche to potrwa i sie bedzie trzeba pomeczyc ale to najtansze rozwiazanie.

Ugadałem sie na 270 wiec nie jest dużo gorzej ... Zakup holu plus paliwo plus flaszka :D juz oscylujemy w granicach 200 zł. Bedzię łatwiej szybciej i pewniej

Do tematu, łowcy okazji krzyczeli 800 zl !!! za 100 km - paranoja, ja mogłem sobie pozowlić na "porzucenie" auta i dalszą trasę okazją ale jak ktoś ma małe dziecko na pokładzie ... zgroza jak z ludzi zdzierają.

Whiplash
27-03-12, 22:16
a nie masz uslugi jednego holu w pakiecie OC bo duzo ubezpieczalni to ma a klijenci nawet nei wiedza

reaktor
27-03-12, 22:19
hol z oc jest jak przywalisz w kogoś ..

guma__
27-03-12, 22:26
Zgadza się mini asistance w moim przypadku, działa tylko gdy jest dzwon :(

wojtu
27-03-12, 22:37
Sprawdź oferty jakie masz z kartą kredytową w banku, ubezpieczeniem na życie itp. jak nie masz asistance z autem, czasem jest holowanie

Hektor139
27-03-12, 23:04
Ja tak holowałem 5 gen i nawet 6 gen tylko sam robiłem tahi hol i jest jeden mankament związany zaczepem pod zderzakiem bo trzeba było wygiąć tą rure przy samym zderzaku bo bedzie troche wadziła i moze go troche podrapac od spodu a pozatym jest to brdzo komfortowe rozwiazanie nie szarpie nietrzeba starac sie trzymac napietej liny podczas chamowania itp i mozna bardzo szybko jechac albo wybrac taki sposób
http://allegro.pl/sztywny-hol-na-hak-1-kierowca-1-4t-jak-laweta-i2205681108.html

guma__
27-03-12, 23:59
Tak właśnie czułem że będzie wadził o zderzak, nic to zostaje laweta, szukam dalej może znajde jeszcze taniej... :) Co to tego drugiego haku to niezła opcja zeby turlać auto po taniości bez kierowcy ale znów cena robi swoje ...

Hektor139
28-03-12, 22:57
tkai sztywny hol na allegro kosztuje juz od okolo 73 zl jedna sekcje wygniesz na kolanie :p (około myśle ze 20sopni wystarczy jakies 30 cm od zaczepu) i taniej juz nie bedzie i komfort jest wysoki taiego holowania a nawet jeśli nie podegniesz to też spokojnie dojedziesz zyskasz najwyzej pare praktycznie niewidocznych rys pod zderzakiem dzis tak holowałem 5 gena i jest ok