PDA

Zobacz pełną wersję : Elektryczne szyby w Civicu z 92 roku



djboss666
01-07-07, 20:28
Troszku poszukałem na forum i nie mogłem znaleźć kogoś kto by miał podobny problem.

Problem polega na tym że elektryczna szyba od strony pasażera sterowana przyciskiem od pasażera działa. Ale kiedy próbuje sterować szybę od pasażera przyciskiem przy kierowcy to dochodzi ciche brzęczenie.

Rozebrałem cały boczek sprawdziłem wszytskie bezpieczniki (bezpieczniki ok), Kable nie są poprzecierane. Nawet woltomierzem sprawdziłem napięcie przy silniku od szyby i napięcie dochodzi ale o zmiennej polaryzacji niż to co dochodzi od guzika ze strony pasażera (to znaczy że jak klikam guzikiem od strony kierowcy do góry, to przy silniku mam -12V a jak klikam od strony pasażera do góry szybę to mam +12V.) A chyba powinno być to samo.

Poczyściłem wszystkie styki i nie działa :/

Podejrzewam że to przekaźnik od strony kierowcy. Ale czy jest jakiś sposób sprawdzenia że to przekaźnik padł?

A silniczek od elektrycznej szyby działa bo od strony pasażera jak się poklika guzikiem to szyba zlatuje na dół i w górę.

Z góry dziękuje za odpowiedzi. Sorka jak napisałem troszku niezrozumiale ale chciałem opisać dokładne co jest nie tak.

Pozdrawiam

DJBOSS666

skolopendra
02-07-07, 14:47
Ale czy jest jakiś sposób sprawdzenia że to przekaźnik padł?

najlepiej go podmienić na inny

przekaźnik steruje silnikami,płyną tam duże prądy :d

a napięcie ma mieć zmienną biegunowość
inaczej by nie działało w dwie strony
:aloha:

djboss666
05-07-07, 00:58
Dziękuje bardzo za odpowiedź :) Jak mi troszku kasy podskoczy do portfela to skocze na jakiś szrot i poszukam tego przekaźnika od kierowcy podmienie i zobacze czy działa :)

Pozdrawiam

DJBOSS666