PDA

Zobacz pełną wersję : d15z6 a d16y7 wiazka, kolektor komp ? przekladka



Bila
25-03-12, 23:52
Witam

panowie przymierzam się do przekładki z y7 w moim ej6 qp na d15z6
silnik będę miał nie kompletny, brakująca miska, kolektor wydechowy i wiązka silnikowa - tak to reszta jest
i teraz tak, w moim z y7 wszystko mam bo padły panewki a nie chce tego remontować już i mam pytania

1. Czy miska pasuje z d16y7 do d15z6, czy może na przykład jeśli nie to przełożyć smok i będzie pasować ?
2.czy mogę założyć kolektor z y7 (z katalizatorem, z tego co wiem to w d15z6 tez jest katalizator ? )
3.czy wiązka silnikowa z mojego y7 po przerobieniu pasowała by do tego z6 ? czy kompletnie nie ma się co bawić i szukać od razu całej wiązki ?
na pewno brakło by na zawór vtec'a ale czy coś jeszcze ?
4.w moim y7 była klimatyzacja, z klimy w razie w mogę zrezygnować, komp w y7 rożni się chyba od tego co jest d 15z6 ?

oczywiście pytania czystko techniczne i chciiałem się zorientować czy kupować czy jednak przekładać to co mam a różnicy nie będzie za dużej ? wole popytać szerszego grona i mieć szersze pole widzenia na sprawe :)

pozdrawiam
z góry dzięki za pomoc :)

kazik2_h9w3
25-03-12, 23:58
1 miska może nie pasować w D15Z6 jest aluminiowa
2 jeśli się nie mylę to kolektory są takie same
reszta nie wiem

Bila
26-03-12, 13:24
z miską pokąbinuje, a jak sie ma sprawa z wiązką ? bo to teraz jest dla mnie najwazniejsze

Starstruck
26-03-12, 13:32
Po umiejętnym przerobieniu na pewno będzie ok, przy większości swapów, np. z angielek, przerabia się swoje wiązki.

Kriss91
26-03-12, 13:36
Jeśli wstawiasz silnik z przedlifta do przedlifta (lub z polifta do polifta) to wiązka nie będzie wymagała dużych przeróbek. Głównie chodziłoby właśnie o podłączenie VTECa Econ. Komputer jest jednak inny, więc masz do wyboru albo przerobić obecny, albo dokupić wersję z VTEC-E. Klima powinna być P&P. Nie wiem czy posiadasz kolektor ssący i aparat od D15. Aparat może być inny (NIE MAM PEWNOŚCI), a co do ssaka to wypadałoby mieć jednak lepszego z Econo (ten z D16Y7 zamula jednostkę).

kazik2_h9w3
26-03-12, 20:53
(ten z D16Y7 zamula jednostkę).
Tak zgadza się ,zamula właśnie D16Y7

Bila
27-03-12, 19:11
d15 vtece mam komplet tylko oprocz miski olejowej, kolektora wydechowego i wiazki silnikowej, tak to komp jest, rozrusznik, alternator, ssacy kompletny jest i reszta ******* do podlaczenia, takze tutaj sie nie martwie

mam wlasnie ten wydechowy wiec tymczasowo go zaloze (w przyszlosci sie zmieni), co do miski olejowej - od dolu nie widze 'smoka' moge przelozyc swojego ? ew czy zaopatrzyc sie w ori z bloku d15z6 (bo nie wydaje mi się zeby moglo go nie być :p ) ?

i teraz co do wiazki najwazniejsze, cala wiazka to koszt w granicach jakis 150zł za d16z6, na razie nie moge dorwac oru z przedlifta na obd1 (caly silnik jest z przedlifta wiec obd1) nie chce nie potrzebnie inwestowac w wiazke jesli tak jak piszesz bedzie mozna moja przerobic,
problem w tym - czy wtyczki z mojego kompa wejda do kompa z d15z6 ? czy musialbym zapoatrzyc sie w takowe, i w tedy po manualu bawic sie kabelkologią co do czego i tak dalej..

Kriss91
27-03-12, 21:16
Dla pewności po prostu porównaj swoje wtyczki do tych od D15 zarówno na silniku jak i w kompie.

BTW kolektor wydechowy jest na 99% identyczny w D15Z6 i D16Y7.

Muzyk-Grzes
27-03-12, 23:13
na razie nie moge dorwac oru z przedlifta na obd1 (caly silnik jest z przedlifta wiec obd1) nie chce nie potrzebnie inwestowac w wiazke jesli tak jak piszesz bedzie mozna moja przerobic,
problem w tym - czy wtyczki z mojego kompa wejda do kompa z d15z6 ? czy musialbym zapoatrzyc sie w takowe, i w tedy po manualu bawic sie kabelkologią co do czego i tak dalej..

Czegoś tu nie rozumiem, masz D16Y7 czyli ODB2a to skąd nagle piszesz że w przedlifcie jest ODB1? (Chyba że o D15Z6 piszesz to nie kojarzę silnika)
Ja mam D16Y7 z 97' i na D16Z6 musiałem wiązki robić na nowo bo tylko 3 wtyczki pasowały, wtyczka od kompa jest zupełnie inna ,więc nawet się nie baw tylko wymieniaj wiązki (część silnikowa - komp a nie całą kabinową). Nie bardzo pamietam co to za silnik D15Z6 ,ale jeśli to vtec-e z EJ9 to przekładaj wiązki z kompem, bo ODB2a nie jest "reformowalny" jak ODB1 więc o strojeniu i mapach zapomnij na tym kompie. Nie wiem jaki komp ma D15Z6 ,ale jeśli to też ODB2 to wtyczki do ODB2a nie bardzo pinami pasują.

Bila
29-03-12, 16:49
nie wiem do czego to napisales, ale prawie nic z tego nie zrozumiałem gosciu

pompa, smok, i miska olejowa podeszly do z6 takze pasuje, z d13b2 pewnie tez by podeszło
kolektor tez załatwiony co prawda zaloze tymczasowo ten z y7


no i sprawa wiazki jest ciekawa, jesli nie uda mi sie zalatwic ori gdzies na rynku to bede przerabiac swoja, a w tedy to sie pewnie posypia pytania :)

dobra panowie znalazlem wiazke z anglika - dojdzie do mnie w przyszlym tygodniu
i teraz pytanie

czy wystarczy jak przedluze kable tak by wtyczni wszedzie powchodziły, czy musze lutowac inaczej piny w kostach ew coś ?

p&p po przedlużeniu czy moze cos nie pasowac ?

tommmmm
29-03-12, 18:00
Ja u siebie też miałem Y7 ale wleciał D15Z6.Kolektor ssący zmieniłem od razu na ten od D16Z6 oraz zakupiłem przejściówkę do ecu i założyłem ecu P28.Z wiązką od Y7 nie było dużo rzeźby bo tylko zmiana paru wtyczek oraz przedłużenie paru kabelków przy kolektorze ssącym.Nawet przewodu od vteca nie trzeba było dodatkowo przeciągać bo zastosowałem wolny przewód który został po silniczku krokowym :p