PDA

Zobacz pełną wersję : Duże spalanie oleju



Falek56
29-06-07, 18:43
Kupiłem niedawno honde 1.5 r 95 zalałem olejem mobil 1 10W-40 półsyntetyk zrobiłem ok 3 tyś. km sprawdzan bagnet a tu nic musiałem dolać ok 1L czy to normalne spalanie czy troche za duże przebieg 125 tyś niewiem czy autentyczny,brak wycieków silnik suchy.

skolopendra
29-06-07, 19:03
niestety już wiele osób borykało sie z podobnym problemem

:szukaj:

Falek56
03-07-07, 15:54
i jak pomożeci mi bo szukałem ze 2 godziny opcjią szukaj i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.

Taz
03-07-07, 17:25
Spalanie oleju zdecydowanie za duze. Przebieg wydaje sie byc malo autentyczny. Masz jakas ksaizke serwisowa czy cos potwierdzajacego przebieg wogole?? Mysle ze przebieg twojej hani tak naprawde oscyluje w granicy 200-250tys km. Albo zrobisz maly remont silnika albo musisz spuscic olej i zalac silnik olejem mineralnym

raMMzes
03-07-07, 17:40
Zalej minerałem, spalanie oleju niekoniecznie się zmniejszy, ale przynajmniej portfel będzie zadowolony :) I zacznij zbierać $ na remont silnika...

0.3L oleju na 1000km to też nie katastrofa, po prostu kontroluj stan oliwy i nie szalej z jazdą a będzie ok.

Taz
03-07-07, 17:42
spalanie oleju niekoniecznie się zmniejszy mi sie wydaje ze powinno sie jednak zmniejszyc bo mineral uszczelni troche silnik

Civic V Gen
03-07-07, 21:50
ja zmieniłem na minerała i teraz żałuję bo sie dowiedziałem że do Hanek sie go nie powinno lać.
Właśnie przymierzam się do powrotu na półsyntetyk MOTUL...

Taz
03-07-07, 23:23
Że niby dlaczego sie go nie powinno lac??
Właśnie przymierzam się do powrotu na półsyntetyk MOTUL... czasami mozesz po tej zmianie miec ten sam problem co Falek56

woytaz
04-07-07, 01:23
a ja wbrew opinia innych wlalem moto doctora, narazie pol puszki i spalanie oleju zmniejszylo sie, jeszcze nie wiem do jakiej wartosci no i nie kopci juz tak na wysokich,

jezdze na oleju MOTUL polsyntetyk

i jest to chyba lepsza opcja niz mineral tzn MOTUL+moto doctor

bartek3
04-07-07, 09:04
ja wlalem valvoline max live 10w40 olej do samochodow powyzej 100tys przebiegu.jest serio super.spalanie spadlo oleju spadlo w znacznym stopniu i dymienie takze wiec moge polecic ten olej.wiadomo ze przed remonten nie uciekne ale narazie zmienilem olej i jest OK :aloha:

[ Dodano: Sro 04 Lip, 2007 ]
to sie pochwalilem :( nie wiem ile terz pali oleju ale dymi na wysokich orotach jak dymila,siwo za mna.jak myslicie jezdzic tak jeszcze czy robic juz remont.kolo 30 lipca jade nad morze i nie chce zeby mi sie nie rozkraczyla.

Lcfr
04-07-07, 21:47
i jak pomożeci mi bo szukałem ze 2 godziny opcjią szukaj i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.

poszukaj pod hasłami:
pierscienie/remont/olej/itp
naprawde jest duzo o tym


a tutaj trworzy sie kolej ny temat o tym ile komu pali i ze doktorymoto pomagaja ;/