PDA

Zobacz pełną wersję : automat czy manual w Civicu D15Z6



pawel_83
28-06-07, 12:28
Witam,

mam zamiar kupic Honde Civic z roku 1999/2000 z silnikiem D15Z6 ze skrzynia automatyczna ( wiem ze taka wersja wystepowala )
Czy Honda z taka skrzynia duzo wiecej pali i wolniej przyspiesza? i jak sie ma kwestia usterkowosci takiego rozwiazania.
Czy jest sens w to wchodzic? czy lepiej sobie podarowac i kupic tradycyjnego manuala...

Z gory dziekuje za komentarze...

bidz
28-06-07, 12:46
jak sie ma kwestia usterkowosci takiego rozwiazania.
właściwa eksploatacja i nie ma usterek, to Honda jest :)

Czy Honda z taka skrzynia duzo wiecej pali
nie duzo ( myslę że 0,5-1 l/100 km)

wolniej przyspiesza?
o wiele wolniej

Czy jest sens w to wchodzic?
to zależy czego oczekujesz

misiek1980
28-06-07, 23:26
wiecej pali
automat jest usterkowy mimo ze to honda
jak ci padnie skrzynia i sie na tym nie znasz to wspołczucie potnie cie po kieszeni
przyspieszenie jest gówniane konwerter wszystko muli nawet z piskiem nie ruszysz
odpusc sobie automat szukaj manuala

pawel_83
29-06-07, 11:36
Tez tak mysle i chyba sobie podaruje, tylko ze cholernie trudno znalesc civica 1.5 a jak juz znalazlem to w automacie... :(

http://www.gratka.pl/moto/tresc/honda-civic-vtec-114km-1-5-benzyna-6994094.html?w=5ca64911bcf6c37c&s=1

bidz
29-06-07, 12:16
napisz PW do uzytkownika marani , on ma takie wlasnie auto
a swoja droga, to cena tego cifa z dupy.

ANTEK
29-06-07, 12:25
pawel tez szukalem ek3 dosc dlugo... i ta oferta ktora pokazales.... juz chyba ze 2 miechy jest ponawiana.. jak nie dluzej;/ nikt nie chce wziac tego automatu

pawel_83
29-06-07, 12:56
Trudno bede szukał dalej... jak ktos bedzie cos wiedzial o takiej Hondzie to bede wdzieczny za info...

muzammil
29-06-07, 14:20
przepraszam wsyzstkich ale to jest g...no prawda ze automat wolniej przyspiesza. jest to stereotyp ktory nie ma nic wspolnego z prawda.kolega ma prelude 2,2 w automacie i manual nie ma nic do powiedzenia.zmiana biegow trwa krocej po za tym jest o niebo wygodniejszy automat, jesli lubisz miec wygode w samochodzie i wolna reke na zmiane plyt czy telefon to polecam:DD sam mialem kilka automatow w zyciu i polecam(niestety teraz aktualnie manual:(( ).co do spalania:moze rzeczywiscie z litra wiecej wezmie ale to w stosunku do samochodu w ktorym ktos jezdzi wiecej na luzie niz na biegu( bo przeciez benzyna w polsce droga:P).nie wiem jak jest w civicach ale ja mialem w Infiniti automata z funkcja overdrive i palil naprawde malo jak na 3litry v6. co do awaryjosci: rzeczywiscie jak juz sie sypnie to wtedy slabo z tym w polsce, jednakze automaty rzadziej sie psuja niz manuale a przez ten czas pewnie ze 30 razy mialbys przeboje ze sprzeglem w manualu.podsumowujac, nie sluchaj sie kolegow i innych c mowia/slyszeli. podjedz do FACHOWCA ktory naprawde sie zna na automatach i z nim pogadaj, zobaczysz co doradzi. na jednym automacie mialem zrobione 265 tysiecy mil(nie km) i skrzynia byla jak nowa. bierz automat!!

bidz
29-06-07, 14:38
ale to jest g...no prawda ze automat wolniej przyspiesza.
o matko z córką...

przełożenia sa inne- dłuższe biegi, poślizg na przekazaniu napędu...
musi słabiej przyspieszać!



po za tym jest o niebo wygodniejszy automat, jesli lubisz miec wygode w samochodzie i wolna reke
tu się zgodzę w 100%

Roslina
01-07-07, 11:35
Sam mam Hanie w automacie i nie narzekam. Fakt, moglaby miec troche lepsze przyspieszenie, ciezko ja wkrecic na obroty ale za to wygoda jaka. Pali 8.5l w trybie miejskim z klima. Jesli juz sie decydujesz to polecilbym ta 1.6 - 125km.
Honda ma jedne z najlepszych automatycznych skrzyn na swiecie. Nie psuja sie (oczywiscie pod warunkiem, ze o nie dbasz).

muzammil
01-07-07, 11:42
zgadzam sie!!jesli chodzi o wkrecanie to to samo jest z manualem.hondy maja slaby dol.