PDA

Zobacz pełną wersję : system antykorozyjny



Afro
28-06-07, 12:32
Witam,

Czy spotkał się ktoś z Was w praktyce z takimi elektronicznymi systemami antykorozyjnymi?

odnośnik poniżej:
http://www.allegro.pl/item206185334_korozji_mowimy_stop_esa_promocja_od_ tc4_.html

jak to w rzeczywistości działa? czy tak jak podaje producent (+/-) czy jest to kolejna kicha jak z magnetyzerami? Bo nie powiem, że nie przydało by mi się takie coś bo zauważyłem niby jakieś delikatne wykwity cogdzieniegdzie (kupiłem hanie jak się niestety okazało potem po drobnych stłuczkach). Więc zastanawiam się czy się nie pokusić o takie novum w celu zabezpieczenia autka na przyszłość (niestety nie garażuję go) :(
Proszę o odpowiedzi tych, co mieli z tego typu urządzeniami do czynienia w rzeczywistości oprócz lektury artykułu/internetu.

reXio
28-06-07, 12:54
bylo juz gdies o tym. Pic na wode.

bobibagno
28-06-07, 13:04
no jasne, daj sobie z tym shitem spokoj :agent:

misiek1980
29-06-07, 00:28
znasz bajki o siedmiu krasnoludkach to to są podobne baśnie

Efyr
29-06-07, 11:26
Rozmawiałem z elektrykiem kiedyś na ten temat i mówił, że rzeczywiście to działa....
ale tylko na metalu o idealnie takiej samej strukturze i składowi na całej powierzchni.
A jako, że auto składa się z wielu części, ich skład nie jest równomierny (to nie technologia kosmiczna), do tego spawy itd, to wręcz może jeszcze pogorszyć sprawe i przyśpieszyć rdze.

Nie wiem na ile to prawda, ale wolałbym czegoś takiego nie ryzykować.

bobibagno
29-06-07, 11:44
byl juz watek o tym ale jest dokladnie tak jak kolega efyr mowi :agent:

ta metode ochrony katodowej (jak mnie pamiec nie myli) stosuje sie np na rurociągach o tym samym przewodnictwie i wielu innych właściwościach a nie w furkach gdzie wszystkie części sa polepione i poklejone do siebie :/

skolopendra
29-06-07, 15:58
Czy spotkał się ktoś z Was w praktyce z takimi elektronicznymi systemami antykorozyjnymi?


tak :d

było coś takiego montowane seryjnie w któryś tam wersjach polonezów

a efekty wszyscy dobrze znamy :)

bobibagno
29-06-07, 19:44
było coś takiego montowane seryjnie w któryś tam wersjach polonezów


ej co wy z tymi polonezami :(

ja tam nic takiego nie mam, moze samo odpadlo :/

tomek
29-06-07, 21:26
nic innego jak opowieści leśnej treści :d