PDA

Zobacz pełną wersję : problem po swapie dpfi/mpfi(b7)



buba221
21-03-12, 13:45
więc problem jest taki : auto odpaliło było tam jeszcze kilka małych problemikow ale mysle ze juz je wyeliminowalismy, problem jest taki ze auto odpala ale obroty falują z 1000 rpm na 2000 rpm .... i kopci trocheeee za bardzo
czynnosci jakie wykonałem :sprawdzenie wszystkich wtyczek ,proba ust zaplonu (na oko) ,czyszczenie krokowego ,sprawdzenie wszystkich wezykow podcisnien , i kilka innych ... jak na moje oko wyglada mi to na aparat zaplonowy z koleji kolega twierdzi ze to przepustnica moze ktos ma pojecie wtf? z gory dzieki za wszelkie podpowiedzi

Van_Dal
21-03-12, 13:51
po pierwsze MAP SENSOR I PODMIEŃ APARAT ZAPŁONOWY
potem
przepustnica. czujnik położenia przepustnicy, zatkany filtr powietrza, jeżeli kopci od początku to sonda lambda jest ok a jak po nagrzaniu to też weź pod uwage

falowanie obrotów może być związane z odpowietrzeniem się silniczka krokowego (płyn chłodniczy też steruje nim) ;]
odpowietrz go dobrze,- stań przednim prawym kołem jak najwyżej (auto ma mieć najwyższy punkt właśnie po przedniej prawej stronie) z górką nie przesadzaj znowu
i daj mu pochodzić do 2 załączeń wentylatora
na falujące obroty może pomoże ;)

buba221
21-03-12, 14:00
sonda raczej jest ok bo kopci od poczatku i coraz wiecej jakby był ewidetnie zalewany paliwem ,czujnik polozenia przepustnicy (tps) dzisiaj bedzie sprawdzany jest mozliwosc zamiienienia skrajnych kabelkow dlatego widziało by przepustnice non stop otwartą ,z tym krokowym mozesz miec racje ale wtedy by nie kopciła ... chyba ..
Co miałes na mysli piszac map sensor ? mam go odpiac czy jaka kombinacje zastowoswac , a co do aparatu niemam za bardzo z kad wziasc innego mam tylko ten od b2 ...

Van_Dal
21-03-12, 14:02
map sensor przeczyść, najlepiej z całą przepustnicą (kanaliki dolotowe) przeczyść wtyczkę itp ;]
narazie spróbuj odpowietrzyć i zająć się mapem i przepustnicą :)

buba221
22-03-12, 09:48
więc opcje sprawdzone załozyłem p-rzepustnice od z6 i było dokladnie to samo co na tej b7 auto odpaliło od kopa pochodziła na 2.300 rpm jakies pare minut po czym znow zaczeła falowac i puszczac dymek wiec zgasilem wzialem sie za odpowietrzanie ukladu i wyczaiłem taki motyw ze mam kruciec z jedna rureczka a w tym b7 sa dwie chodzi mi o ta rureczke co jest normalnie przy tej rurce do odmy i do dolotu jest do niej przypieta taka co idzie od krucca do bloku cały płyn(wode) jaka wlałem ladowała na ziemi bardzo mozliwe ze to przez to auto tak falowało ? w sumie niebylo obiegu wody wiec krokowy niemiał co i czym robic..
w sumie mam ten kruciec z b7 i go dzisiaij przełoze tyle ze chcialem wiedziec czy to moglo byc powodem ?

Van_Dal
22-03-12, 09:53
tak przez to auto tak falowało

ogarnij ten temat i powiedz co się zmieniło :)

buba221
22-03-12, 10:01
ogarne dzisiaj temat jest jeszcze pytanie czy moge wymienic tylko rure od krucca ? i czy ten oring na koncu i poczatku trzeba wymieniac czy jak wloze na tym starym to bedzie siedzialo ?

Van_Dal
22-03-12, 10:12
jak nie chcesz mieć problemów załóż nowe oringi

na starych masz 50% szans ze nie będzie ciekło po założeniu ;)

a 20% że nie będzie ciekło przez najbliższy rok ;]

masz na mysli rurę od pompy wody do termostatu ??

buba221
22-03-12, 10:18
tak ta czarna metalowa dluga na pol metra rure :) ok zaloze nowe oringi ...wymienie dzisiaj calosc zobaczymy efekt ,mam nadzieje ze w koncu bedzie to chodzilo jak honda hehe jeszcze jest jedno pytanie jak jest map sesnor kolo nmiego wystaje metalowa rureczka <na szczycie przepustnicy> ona powinna byc do czego podpieta to jakies podcisnienie tyle ze ciekawi mnie czy musze jej uzywac a jak tak to do czego mam ja podpiac ?

Van_Dal
22-03-12, 10:28
daj zdjecie ;)

birchie
22-03-12, 13:30
Czy ten króciec nie jest czasem połączony z filtrem par paliwa?

Van_Dal
22-03-12, 19:34
niech da zdjęcia z wszystkiego :) bo tak to możemy sobie mówić:)

buba221
22-03-12, 22:54
dam jutro z rana fotki przycisneło mnie strasznie z czasem (praca) i niemialem nawet czasu zerknac do garazu jutro podesle fotke i bedziemy dochodzic co to pozdrawiam:)

birchie
23-03-12, 07:31
http://img190.imageshack.us/img190/4416/krciec.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/190/krciec.jpg/)

O ten króciec chodzi?

buba221
23-03-12, 09:57
jeszcze jest jedno pytanie jak jest map sesnor kolo nmiego wystaje metalowa rureczka <na szczycie przepustnicy> ona powinna byc do czego podpieta to jakies podcisnienie tyle ze ciekawi mnie czy musze jej uzywac a jak tak to do czego mam ja podpiac ? tak w tym poscie o to mi chodziło wiec to idzie do tego filtra weglowego ? z tego co gdzies tam podpatrzylem to tego wogole nie podpinają ... ale pewnie sie myle bo po cos to jest :)

a co do rurki termostatu to znalazłem cos takiego i chyba najlepiej wymienic cala ta rurke bo ja mam z jednym od b2 i jestem w posiadaniu tej z dwoma od b7..
Rurka do termostatu jest różna w zależności od kolektora: D15B2 ma rurkę z jednym króćcem, D15B7 ma rurkę z dwoma króćcami, D16Z6 (niektóre) mają rurkę z dwoma króćcami, D16Y2 (a także niektóre D16Z6) mają rurkę z jednym króćcem. Ogólnie każdą kombinację można bez problemu połączyć, kwestia jest tylko w tym jak bardzo chce się mieć układ zgodny z fabryką. W przypadku rurki z jednym króćcem a kolektorem D15B7/D16Z6 można zastosować metalowy trójnik lub pociągnąć ogrzewanie odmy, przepustnicy i silnika krokowego tak jak w D16Y2. Jeśli rurka ma dwa króćce a kolektor to D16Y2 to wystarczy jedno wejście zaślepić

birchie
23-03-12, 10:47
ale pewnie sie myle bo po cos to jest

W sumie po to, żeby pary paliwa nie szły "w atmosferę" :) Mi w amoku składania silnika udało się podpiąć do filtra węglowego powrót paliwa :) już myslałem, że filtr zaczął skraplać pary :o



Rurka do termostatu jest różna w zależności od kolektora:

To już wszystko wiesz :) Ja np. zaslepiałem,bo od D16z6 miałem ...

buba221
23-03-12, 12:35
spoko dzisiaj wbijam na garaz i ogień ...

buba221
23-03-12, 19:43
ok usterka znaleziona jest to tps ,ecu niewybija zandego błedu ..jak odepne tps to auto przestaje falowac kopci dalej jakby ciutke mniej ale kopci jakby było za duzo paliwa ,
.. pytanie jest co mam zrobic zmienic tps? regulowac go ,sprawdzic jego zuzycie poprzez sprawdzenie wartosci jakie powinnien miec ?
z racji ze nie pojawiła sie jeszcze zadna podpowiedz w miedzy czasie miezylismy jakie jest napiecie na srodkowym kabelku przy zamknietej przepustnicy niema teoretycznie wogole skacze na 00,01 na otawarej skacze na 00,05 do 00,09 (sprawdzalem przy aku czy mnie miernik nie robi w kuku) było 12.00 czyli na tps teoretycznie niema napiecia ale na otwieranie przepustnicy reaguje ...

buba221
25-03-12, 21:04
..?

Whiplash
25-03-12, 21:10
a wogole na tps dochodz napiecie ?? bo na jednym skrajnym powinienes miec stale 5V, moze cos w wiazce nie tak ??

Van_Dal
26-03-12, 07:44
cosik z wiązką pewnie nie tak :(

buba221
26-03-12, 10:39
ok było tak z całym mpfi kupiłem wiazke silnikowa, kabinowa dokupiłem osobno od europy, wiec niby powinno wszystko grac ale nie gra napiecia pisalem jakie są niby zmienia sie cos jak otwieram przepustnice ale to do 5v duuzoo brakuje ...\
zeby bylo tego mało zakladałem p-rzepustnice od z6 ( niewiadomo czy sprawną) - nie dało to efektu
dodatkowo hanka kopci a dokladniej czym dluzej slinik pracuje tym wiecej kopci tym bardziej przypomina diesla (fak)
hmmm..cosik sie pokizialo

Van_Dal
26-03-12, 13:02
kalibracja przepustnicy w takim razie:)
ustaw tak żebyś miał 0,5V przy zamkniętej a 4.5 czy 5V przy całkowicie otwartej :)

a pomiędzy jakimi pinami mierzysz napięcie /?

Whiplash
26-03-12, 13:06
sprawdz na zalaczonym zaplonie czy wogole na ktoryms pinie masz 5V bo mi to wyglada na niedochodzacy prad do TPS a on dziala tak ze na jednym masz mase na jrugim +5V a srodkowy to sygnal zmienny od 0.5 do 4,5

Van_Dal
26-03-12, 18:08
EJJJJJ :) WIEM !! EUREKA !!

MASA NA ECU DO DUPY :) popraw i gotowe

piotrekla
26-03-12, 18:12
musisz wszystko sprawdzić dokładnie co zrobiłeś

buba221
26-03-12, 20:31
haa byłem kolo auta patrzyłem na masowy od ecu i sa jaja nie ma wogole masy przypietej zeby tego bylo mało niema jej wogole niegdzie , teraz jest zapytanie jak idzie masa w wiazce d15b7 ? cos mi tu nie gra bo z tego co wiem to powinnien wychodzic z wtyczki ecu z pina i byc przykrecany na sciane grodziowa generalnie go niema a fajnie by bylo wiedziec jaki ma kolor to pojde za kablem ....?

buba221
27-03-12, 16:55
dzisiaj wszystkie masy zostały sprawdzone ,pisząc wszystkie mam na mysli te ktore wiedziałem miedzy innnymi była ta kostka kolo swiateł ida do niej czarne kabelki wszystkie poprawiłem auto ogolnie przestało kopcic ale dalej faluje.
Na zimnym silniku zaraz po pierwszym odpaleniu zaczeła falowac dopiero po mało znacznym zagrzaniu sie silnika (ok 3 min) potem falowała nieustannie (po odpieciu tps) przestawała ...ale i wieej dymu było .. w sumie jutro bede musial znow sprawdzic napiecia w tpsie z racji ze ta masa przy swiatłach mogla nie łaczyc bo byla słabo dokrecona i nie wyczyszczona ... moje pytanie : brzmi co mieliscie na mysli pisząc ,,masa od ecu,, te czarne kabelki w kostce kolo prawej lampy ?

kubczak88@wp.pl
09-08-12, 09:34
pozwole sobie się podpiąć pod temat... robiłem 'ostatnio' przejście na wielopunkt (d15b2=>b7), wszystko ładnie cacy, samochód odpala, jeździ, tylko nie mogę, po dodaniu gazu przekroczyć 2000 RPM... obroty rosną właśnie do tej wartości i skaczą o 100-150 RPM w góre i w dół, a gdy depnąć gaz do dechy jest tak samo, z tą różnicą, że jest dużo głośniej... na początku sądziłem, że jest to spowodowane złym zapłonem, bo gdy gasiłem silnik, ten jeszcze chwile po przekręceniu kluczyka na pozycję "0" się trząsł, ale to raczej nie to... w necie nic nie znalazłem i nie wiem co to może być... jak sądzicie- może to być przez pompke paliwa? niby w przejściu z b2 na b7 nie trzeba tego elementu wymieniać, ale to już jedyna rzecz, która przychodzi mi do głowy ... proszę o pomoc

piroman
09-08-12, 09:40
skrajne piny we wtyczce od tps-a zamienione miejscami, w b2 sa odwrotnie jak w mpfi więc jeśli tego nie zmieniałeś to w pierwszej kolejności to zrób

airman
09-08-12, 09:53
Jeśli chodzi o masę kompa, to ecu powinno być przykręcone porządnie do budy. Nawet podczas testów. Nie wiem czy było ale przypominam na wszelki wypadek ;)

piroman
09-08-12, 09:57
Jeśli chodzi o masę kompa, to ecu powinno być przykręcone porządnie do budy. Nawet podczas testów. Nie wiem czy było ale przypominam na wszelki wypadek ;)

a po co :confused: :D

kubczak88@wp.pl
09-08-12, 10:05
tps- czyli czujnik położenia przepustnicy? jak to wygląda, gdzie jest? gdzieś na przepustnicy? to przy krokowcu ?

edit: już ogarnięte- mechanik u którego miałem furę ponoć już ogarnął i fura chodzi równo :)