PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi ocierają o nadkole przy otwieraniu



Mrj
21-03-12, 09:46
Witam,
Jest u mnie taka sprawa, że przy otwieraniu drzwi (od kierowcy) ocierają one w pewnym momencie o nadkole. W takiej sytuacji pasowałoby przesunąć nadkole parę milimetrów do przodu albo drzwi do tyłu. Jak mogę to zrobić bo jestem lewy w tych sprawach?

Z góry dziękuję za każdą wypowiedź.

Pozdrawiam.

Bashoo
21-03-12, 09:50
Witam, przez pewien czas też miałem ten problem. Albo popuść śruby mocujące błotnik i troche przesuń albo bardziej drastyczny sposób - złap za błotnik w miejscu szpary drzwi i błotnika i delikatnie odegnij z wyczuciem do siebie :P Oba sposoby sprawdzone i nie ociera do dziś.

Sheiva
21-03-12, 11:57
Ja tam bym wolał sprawdzić co jest gorzej spasowane do reszty, czy drzwi czy błotnik. Druga sprawa jest taka, że drzwiami można bardziej i łatwiej manewrować, a i tak zapewne to po ich stronie leży wina, no chyba że był dzwon/stłuczka, to wtedy błotnik może być po prostu krzywy lub przesunięty lekko. Poluzuj dolny zawias drzwi (niełatwy dostęp), przesuń lekko do tyłu i dokręć.

Dario022
21-03-12, 15:22
jezeli drzwi zamykaja sie bez zadnych problemow to lepiej ich nie ruszaj. lepiej pobawic sie i regulowac blotnik niz potem drzwi.