PDA

Zobacz pełną wersję : D15B2 - gasnie podczas jazdy - Prosze potrzebuje pomocy :(



Greg001k
16-03-12, 20:18
Witajcie

Mam problem z d15b2 a mianowicie gasnie podczas jazdy :(

Sytuacja:
1. Modul zaplonowy (nowy)
2. Cewka zaplonowa (nowa)
3. Filtr paliwa (nowy)
4. Termostat (nowy)
5. Posprawdzane wtyki przy pompie paliwa (slychac jak pracuje po przekreceniu kluczyka)
6. Komputer nie zwraca bledow - nie swieci check engine (kontrolka check engine zapala sie po przekreceniu kluczyka i pozniej gasnie, tak jak zawsze)
7. Przewody zaplonowe wymienione (maja moze kilka tys km)
8. Swiece wymienione (kilka tys kilometrow)

Zdarzenia:
1. spalony modol zaplonowy -> wymiana na nowy i wymiana cewki
2. Pierwszy przypadek po okolo 20 kilometrach od wymiany -> kilka razy zgasl musial ostygnac i pozniej palil przez kilka tysiecy kilometrow
3. Drugi przypadek po kilku tysiacach kilometrow od pierwszego zdarzenia -kilka razy pchac trzeba bylo na pobocze
4. Trzeci przypadek po 80 kilometrach od poprzedniego


W dalszym ciagu nie mam pojecia co jest problemem - prosze o pomoc (na forum nie znalazlem odpowiedzi niestety:(

uczak
16-03-12, 23:17
Sprawdz cisnienie paliwa.

Sheiva
16-03-12, 23:22
Ja bym dorzucił jeszcze "przekaźnik pompy paliwa", nic nie kosztuje, a warto przelutować.

Van_Dal
16-03-12, 23:43
wszystko zaczęło się po wymianie modułu i cewki.
może kupiłeś badziew ??

zamień cewkę na starą ;] pewnie pomoże ;]
weź skołuj nowy aparat zapłonowy, po prostu podmień na chwilke ;] znaczy dzień czy 2 ;) jakbyś był w krk to mógłbym Ci mój pożyczyć

Greg001k
17-03-12, 01:28
Niestety ale teraz jestem w Warszawie a jutro postaram sie dojechac na chate - 200km na mazury. Tam czeka reszta osprzetu na mini-me na wielowtrysk a wsrod czesci uzywka aparatu zaplonowego z d15b7, jak uda mi sie dojechac to podmienie modul i cewke na ta z d15b7 i moze to bedzie chwilowym ratunkiem, mam nadzieje.

Sheiva -> lutownice wczoraj kupilem, wiec jutro postaram sie przelutowac przekaznik, eleminujac tym samym kolejna mozliwosc.

Najgorsze, ze komp nawet nie mignie check engine jak gasnie silnik, lecz jak mi padl stary modul, to tez bledu komp nie zwracal :(

Piskula
17-03-12, 07:56
Stawiam 90% na przekaźnik pompy paliwa. Miałem to samo jak się zagrzał to luty nie łączyły i gasł przelutowanie ścieżek pomogło.

Van_Dal
17-03-12, 09:08
też bym na to stawiał- tylko że wszystko zaczęło się od wymiany cewki z modułem ;]

Greg001k
18-03-12, 18:21
Van_Dal mial racje tym razem - w trakcie 200km odcinka klopoty zaczely sie po 70km a pozniej co 20 km musialem sie zatrzymywac by silnik troszke ostygl - co bylo dosc stresujace.

Po dotarciu na chate wykrecilem aparat i wcisnalem mu oryginalna cewke z uzywki aparatu D15B7, po tej operacji zrobilem ok 20km probnej jazdy dajac nieco w kosc hani i wszystko bylo ok. Dzisiaj wlasnie pokonalem odcinek 200km przy normalnej jezdzie (policjianci z suszarkami jakos niesamowicie sie rozmnozyli) i nie mialem problemow a dodatkowo spalanie wyszlo mi tym razem 4,9 w trasie :)

Bardzo dziekuje wszystkim za wsparcie i nakierowanie na zrodla potencjalnych problemow :)

Van_Dal
18-03-12, 21:57
spoooko ;] jakby co to możesz liczyć na ludzi z forum :)