PDA

Zobacz pełną wersję : Błędy ECu i co dalej??

lukiasz
24-10-04, 23:37
pierwszy raz z Gulem zrobilem diagnoze błedów i wyszły dwa :evil:

1. bład 17 czyli vehicle speed sensor (VSS) czyli czujnik predkosci

numer jest taki ze jak wymienialme sprzeglo po wyjeciu skrzyni czyjnik ten byl caly wygnity i juz nie bylo jak zlozyc go spowrotem do kupy wiec kupilem drugi!! co ciekawe bez niego nie wskazywalo offkors predkosci i nie zalaczal sie VTEC. jak przyszedl drugi byl identyczny z tym starym zalozylem i wsio grało no ale jak widac bład wywala

co to moze byc?

jutro zresetuje kompa sprawdze jeszcze raz i poczyszcze styki!!

2. błąd 43 czyli fuel supply system - czyli jka Gul napisal albo lamda albo probem z systemem zasilania paliwa!

a fakt jest taki ze potrafi puscic kopcia czarnego od wachy :D a LPG pali mniej niz benzyny co jest dziwne :evil:

wiem ze jak zakladalem gaz to przy stalej predkosci zapalal sie check engine i to raczje byla sonda ale gazownicy cos zrobili i juz sie nie zapalalo potem ale mzoe to cos z tym jest??

musze to zrobic bo chce wyjac ten gaz ale nie bede wlewal tyle wachy :oops:

z góry dziekuej za podpowiedzi a ja jutro jeszcze bede sie doradzal u znajomych mechanikow z hondy

pozdr.

Pati
25-10-04, 10:45
błąd vss pali sie bo, pomimo tego że działa teraz sprawnie, przez pewien czas nie działał. i to własnie zapamietał. kwestia wykasowania błędu.
a z tym drugim to walcz :)

lukiasz
25-10-04, 10:56
a z tym drugim to walcz :)

tylko jak :evil:

ide sie pobawic za jakas godzine zdam relacje

lukiasz
25-10-04, 12:55
zresetowalem kompa i ustawilem i nie ma bledow hehe smiesznie

musze teraz poobserwowac przez kilka dni

dziekia Pati za pomoc
pozdr.

LIO
25-10-04, 17:19
u mnie 43 bylo i lambda sie okazala. Przerwal sie jeden kabelek przy samej sondzie, zlutowalem, zaizolowalem, ecu skasowalem i git.

Gul
25-10-04, 21:07
Luki, trak jak Ci mówiłem procedure postępowania po wykryciu błędów masz baaaardzo dokladnie opisaną w manualu.. krok po kroku i dojdziesz co jest nie tak, a jak już będziesz weidział co to jest, a nie poradzisz sobie z tym sam, to wycieczka do Władysławowa i będzie dobrze ;) w moim przypadku sie sprawdza :D

lukiasz
25-10-04, 23:27
Luki, trak jak Ci mówiłem procedure postępowania po wykryciu błędów masz baaaardzo dokladnie opisaną w manualu.. krok po kroku i dojdziesz co jest nie tak, a jak już będziesz weidział co to jest, a nie poradzisz sobie z tym sam, to wycieczka do Władysławowa i będzie dobrze ;) w moim przypadku sie sprawdza :D

i myslisz ze mi sie chce czytac jakeis wypociny i to jeszcze po angielsku hehe wole jak ktos napsiz z doswiadczenia co i jak no ale jak widzisz na razie jest git spanikowalem calkiem nie potrzebnie