PDA

Zobacz pełną wersję : ECU kod 43



UBek
06-06-05, 21:39
helo
zapala mi sie w autku check engine kod 43 "fuel supply system"
Gdzie mam szukac przyczyny rozwiazania tego problemu??
Check engine nie zapala sie od razu wraz z rozruchem silnika tylko po przejechaniu kilku kilometrow. W czasie od odpalenia auta do zapalenia check chodzi ok, pozniej auto dusi sie i nie chce zwawo jechac do przodu, pali jak smok - ok 12litrow na 100.
Jakies sugestie??
pozdro geje

badyl
06-06-05, 23:49
http://www.hondapl.org/samodiagnostyka/samodiagnostyka.html
Układ paliwa lub obwód (silniki D16Z6, D16Z7, B16Z2)

adamsa
07-06-05, 07:35
u mnie przyczyna byla sonda lambda, sprawdz sonde

UBek
07-06-05, 07:42
sonda raczej jest ok,
szukalem na g2ic.com rozwiazan i tam jeden czlowiek wymienil wszystko co sie dai nadal mial ten kod, po czym poprawil luzy zaworowe i dopiero to pomoglo. Tak wiec podejrzewam wlasnie to :] Przy starej glowicy wszystko mi dzialalo wiec podejrzewam problem w nowej glowicy :D

elmer
07-06-05, 11:17
Ziooom, a moze przez to, ze ECU jest od 1.6, a blok jest 1.8, to silnik wciaga za duzo powietrza, a dostaje za malo paliwa i stad ten blad?

UBek
07-06-05, 13:29
Ziooom, a moze przez to, ze ECU jest od 1.6, a blok jest 1.8, to silnik wciaga za duzo powietrza, a dostaje za malo paliwa i stad ten blad?

watpie - napisaliby o tym cos w usa a oni montuja ECUsy od b16 i ne ma problemow

siemaR
07-06-05, 19:33
miałem ten błąd jeszcze dzisiaj rano, ale już nie mam - ten topic mnie natchnął :lol: W sobotę wymieniałem filtr paliwa i ustawiałem zaworki, ale jakoś nie przyszło mi do głowy żeby po ustawieniu zaworów resetować ECU :oops: Restet kompa - i błąd zniknął :!: UBek - reguluj zawory :)

UBek
07-06-05, 20:00
siemaR domysl sie skad moje dwa posty w ostatnim czasie o luzach zaworowych i o tym :]
wlasnie to podejrzewam - tak mi doradzili na g2ic.com :]

havok
07-06-05, 21:56
Wg Haynesa (jak się zmobilizuję, to wrzucę wszysto co tam jest napisane o samodiagnostyce) radzą tak:
kod 43 - Niesprawny układ zasilania paliwem - Sprawdzić ciśnienie paliwa oraz regulator ciśnienia paliwa. Sprawdzić również sondę lambda.

adamez
07-06-05, 23:51
W większości przypadków sonda lambda (kuki miał IDENTYCZNE objawy i po wymianie sondy OK), mogą też być zawory. Zacznij od tego co taniej/łatwiej sprawdzić.

UBek
08-06-05, 22:13
sprawdzilem zaworki i sa w normie - przepialem jedna wtyczke posprawdzalem pozostale, zresetowalem komputer i...
nie ma zadnych bledow poki co - pojezdze troche i sie przekonam czy nie wyjda dalej w praniu.
Nareszcie zapialem vteka :D milusio sie jezdzi :d

CMQ
09-06-05, 00:47
Panowie, się podepnę. Moj nowy nabytek: kod 44. Nie ma w tabeli. Jak inaczej tłumaczyć 4 długie i 4 krótkie błyśnięcia? Pomocy.

Fun Facts: 4g Civic B16A1

UBek
09-06-05, 08:14
CMQ a moze to sa dwa kody?? nie ma jakichs odstepow?? moze 41 + 3 ??

ja mam napisane jeszcze ze:
If the code indicated is not listed above, replace the ECU.

CMQ jak chcesz moge ci pozyczyc PR4 i zobaczysz czy na nim bedziesz mial te bledy - tylko wtedy vteca nie powpinasz :]

Bobo
09-06-05, 12:15
jakby cos to raczej 40 + 3 ale jest chyba kod 44 looknij na jakies ecu code list

UBek
12-06-05, 17:35
panowie pomozcie

CEL znow sie zapala i blad 43 wywala :D

dzieje sie to gdy jade ze stala predkoscia obrotowa nizsza niz 2500 na dowolnym biegu, poza tym auto szarpie gdy predkosc obrotowa spada ponizej 2000.

podejrzenia
1. ECU PW0 z b16a1 dawkuje za malo paliwa jak do mojego 1.8 i auto dlawi sie i dalsza tego przyczyna moze byc wyskakiwanie bledu 43 ze wzgledu na zbyt uboga mieszanke w nizszych partiach obrotow wychwytywana przez lambde
2. mam jedna sonde podlaczona do dwoch pinow w ECU, bo jak wiadomo ECU obsluguje dwie - czy ma to jakies znaczenie??

ps
gdzie znalezc schemat opisujacy przystawke oszukujacy lambde jednozylowa??

elmer
12-06-05, 17:38
Ubek, a probowales wpiac swoje stare ECU? Zeby sprawdzic, czy na nim blad wystapi.

adami12
12-06-05, 17:52
mam to samo po zrobieniu wydechu w ee9 błąd 43 i 44 i przerywa od 3000-4000 obrotów!!! sonda sprawdzona więc odpada a dalej nie miałem czasu szukac.

Wielki
12-06-05, 18:39
jezeli pojawiaja sie dwa bledy 43-44 to musi byc sonda lub jej obwod jak nie jedna to droga !

UBek
12-06-05, 18:46
Ubek, a probowales wpiac swoje stare ECU? Zeby sprawdzic, czy na nim blad wystapi.

jak zaloze stare ecu to nie da mi odpowiedzi czy to wina dawek paliwa czy drugiej lambdy!!
dlatego pytam sie jak oszukac druga lambde coby wykluczyc ta jedna przyczyne!!

adami12
12-06-05, 18:53
wymieniłem sondy na nowe obie i bez zmian

LIO
12-06-05, 21:02
dlatego pytam sie jak oszukac druga lambde coby wykluczyc ta jedna przyczyne!!
uzyj emulatora sondy. rem36 tak u siebie zrobil i zdaje zadanie.

CMQ
12-06-05, 21:05
Poprosze o rozwinięcie tematu. ja mam jazdy z obiema sondami.

UBek
12-06-05, 21:13
dlatego pytam sie jak oszukac druga lambde coby wykluczyc ta jedna przyczyne!!
uzyj emulatora sondy. rem36 tak u siebie zrobil i zdaje zadanie.

LIO poprosze szczegoly co do sondy jednozylowej :D
jakis schemacik by sie przydal :d w domu mam elektronika to mi zrobi taki modulator :d

LIO
13-06-05, 17:40
jak juz napisalem zgloscie sie do uzytkownika rem36
ja wiem ze on tak ma, a szczególów nie znam i nie zaglebialem sie w ten temat. Nie pomoge nic wiecej niestety.
Zaraz go tutaj na dywanik wysle.

rem36
13-06-05, 18:11
jestem jesem :)

Z sonda 1 przewodowa nic nie robilem, ale wydaje mi sie ze emulator ktory mam i jest tu (http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=4109) opisany powinien pasowac. Tylko troche inaczej trzeba by go podlaczyc, zasilanie wziazc z innego zrodla,( np. stacyjka...) i uziemic gdzies indziej, a przewod out wpiac w przewod od sondy. Tak mi sie wydaje, moze cos wiecej bedzie wiedzial emg bo sporo mi pomogl przy moim emulatorku ;)

UBek
18-06-05, 10:00
emulator zmontowalem i zainstalowalem w aucie :D juz mi nie szarpie na niskich obrotach no i CEL sie nie zapala - tak wiec walka z bledem 43 zakonczona :D cholerne swapy :D

rem36
18-06-05, 11:16
i podłaczyles tak jak mowilem?? Napisz co i jak to dodam do artu jak zakładac do sondy 1 przewodowej...

LIO
18-06-05, 11:19
no i sie mozna juz cieszyc z powodzenia zabiegu :-)

CMQ
18-06-05, 12:39
Ja również zastosuję emulatory co do kodów 1 i 2.

Pytanie tylko co ucznić 44 zapalającym się zawsze gdy silnik pracuje dlużej na stalych obrotach. Pdejrzewam pompę, listwę i ciśnienie paliwa/

adami12
18-06-05, 13:13
sypnoł by ktos schematem emulatora do jednoprzewodowej - było by git pozdro

UBek
18-06-05, 14:31
emulator do jednoprzewodowej jest identyczny z tym jak do 4 przewodowej.
podlaczamy tylko zewnetrzne napiecie +12v (ze stacyjki) i dajemy mase -12v. zasada dzialania taka sama :D
pozdro

rem36
18-06-05, 14:51
czyli tak jak pisalem , to gitara, dodam do tekstu co i jak :)

Pati
18-06-05, 20:52
lambda 4ro przewodowa ma wbudowaną grzałkę i to od niej są te pozostałe druty. no ale emulatorowi to pewnie zwisa.

CMQ
15-07-05, 11:13
Rem, ile czasu u Ciebie już to dziala? Bo Ubekowi przestalo a ja bedę na dniach robil coś takiego i szukam przyczyny żeby mnie to samo nie spotkalo.

emg
15-07-05, 23:21
może być konieczność dobrania amplitudy i wypełnienia impulsów w emulatorku-generatorku, bo to jednak troszkę inne kompy i obd

CMQ
16-07-05, 10:57
Inny scalak? Czy jak? Dajcie jakiś punkt zaczepienia dla elektryka....

rem36
18-07-05, 00:21
kurka z tym emulatorem nie jest jednak tak rózowo jakby sie na poczatku wydawalo, u mnie tez po pewnym czasie przestal działac, myslałem ze to wilgoc i przenioslem go do srodka ale po pewnym czasie znowu to samo, jezdzielm troche z czekiem wyjołem emulator bo chcialem go sprawdzic, był okej, jednak gdy go podłaczałem napiecie na przewodach ogrzewacza spadało do nie całego volta :shock: Olałem to, zrobilem reset i ku mojemu zaskoczeniu nie ma błedu :shock: :shock: a przewod wyjsca od sondy sobie wolno zwisa w komorze silnika , mam wpiety tylko rezystor w ogrzewacz.... Nie wiem oco chodzi bede to musial ustalic, samochod w kazdym razie jezdzi w pozadku...

trzeba u kogos ustalic jakie wartosci napiec daje druga sonda w aucie ze sprawym katalizaotrem, jak one sie zmieniaja podczas jazdy i to bedzie punkt zaczepienia.

emg
18-07-05, 00:58
to jest prosty układzik i może reagować na zmiany zasilania - dlatego najlepiej zmierzyć oscyloskopem sygnał sondy i będzie znana dokładna amplituda i częstotliwość impulsów

scalak nie inny tylko inne wartości elementów RC

merfi
21-07-05, 13:55
Rem, ile czasu u Ciebie już to dziala? Bo Ubekowi przestalo a ja bedę na dniach robil coś takiego i szukam przyczyny żeby mnie to samo nie spotkalo.

kod 43, czy 44 w b16a1, a2 to sonda lambda (oxygen sensor)
kombinujecie panowie z emulatorami a zobaczycie ile wam wzrosnie zuzycie paliwa.
sonda lambda zmienia wartosci podawania paliwa i auto przy tym nie kopci z takim emulatorkiem bedzie kiszka.

moge zalatwic sondy jedno lub 4 przewodowe w dobrej cenie japonskie walker montowane jako oryginal. pare osob juz ode mnie kupilo miedzy innymi kolega ktory mial blad 44.

macie porzadne silniki po co je szpecic emulatorami i narazac na szwank ich wytrzymalosc?

:?:

CMQ
21-07-05, 14:11
Nie mam emulatora, zrobilem open loop. Jak na razie nie zauwazylem ze auto kopcilo czy palilo więcej.

F-I-F-E-R
21-07-05, 16:29
To ja tez sie podepne pod temat
Ja mam problem tego typu ze po wymianie jakiegoś obsranego zamiennika sondy lambda za 80zł na sonde walkera (4-przewodową) to wywala mi check i oczywiśce kod lambdy (wyawala go po jakimś czasie nie odrazu po odpaleniu) .
I teraz moje pytanie z racji tego ze sonda walkera nie miała swojej wtyczki to musiałem ją wziąść z oryginału i uciołem troszke zakrótkie kabelki jakieś 0.5-1 cm czy to ma wpływ na to ze wywala mi błąd...

P.S.kable są dobrze pozaciskane miałem profi zaciskarke kabli...

merfi
22-07-05, 14:23
kable sie lutuje ale to juz szczegol. krotsze kable nie maja znaczenia.
sprawdz czy masuje dobrze a czy nie masz 2 sond tylko jedna?
sprawdz miernikiem moze podczas zakladania juz ja udupiles.
sondy sa delikatne na wstrzasy. ja swoja rozwalilem przy demontazu bo byla zapieczona :)

[ Dodano: Pią 22 Lip, 2005 ]
cmq - co z tego ze zrobiles obejscie i ecu bedzie glupie jesli sonda okresla parametry rzeczywiste AFR i jesli potrzeba wiecej mieszanki to komp zasteruje wiecej a jesli mniej to mniej.

ps. to tak jakbys dotykal kobiete w gumowej rekawiczce ;)

CMQ
23-07-05, 11:42
Uczciwie powiem, ze nie czuję by auto:
-gorzej jechalo (raczej lepiej, bo nie przerywa mi!)
-puszczalo bąki od zbyt bogatej mieszanki
-bralo więcej wahy

ECU nie jest teraz "glupie", ono daje tyle paliwa ile program przewiduje, po prostu. Sprawdzę AFR i mieszankę na dniach, jezeli cokolwiek mi si nie spodoba to wtedy będę się martwil.

elmer
26-07-05, 10:41
Moze ten rezystor zastepujacy ogrzewanie, poprzez nagrzewanie się, powoduje, że coś się rozlutowuje etc. i dlatego po jakimś czasie emulator nawala?

prz3mo
30-07-05, 16:46
Podłącze to pod ten wątek, żeby nie "chlewić"...

Ma ktos jakis spis po jakich naprawach itp. w silniku należy zresetować ECU ???

Sławek
01-08-05, 21:31
helo
zapala mi sie w autku check engine kod 43 "fuel supply system"
Gdzie mam szukac przyczyny rozwiazania tego problemu??
Check engine nie zapala sie od razu wraz z rozruchem silnika tylko po przejechaniu kilku kilometrow. W czasie od odpalenia auta do zapalenia check chodzi ok, pozniej auto dusi sie i nie chce zwawo jechac do przodu, pali jak smok - ok 12litrow na 100.
Jakies sugestie??
pozdro geje

U mnie te same objawy pojawiły się po wymianie sondy lambda na uniwersalną.Może faktycznie to sonda....