PDA

Zobacz pełną wersję : stuki w silniku



dawid257
12-03-12, 11:50
witam
Panowie pomożcie mam problem wczoraj wracając do domu honda zaczela gasnac i cos zaczelo stukac. dzis wyregulowalem zawory 18ssace 23 wylot. i cos dalej stuka.

moze ktos wie co to moze byc? dodaje filmik pokazujacy objawy

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=byUXjVJ8tgI

jasiek09
12-03-12, 11:51
Popraw link

dawid257
12-03-12, 12:16
juz poprawiony

MrCk
12-03-12, 12:30
Przyłożyłem ucho do głośnika, ale nie mogę ustalić pochodzenia tego stukania XDDD

Pojedz do warsztatu, albo poproś kogoś kto się zna to Ci powie co Ci stuka w silniku...
Wiele rzeczy może stukać, a za pomocą filmiku to jest jak wróżenie z fusów....

lar
12-03-12, 13:22
taki okropny stukot nie wróży nic dobrego, niestety chyba panewki lub ewentualnie sprawdź rozrząd czy nie przeskoczył i zawory nie spotykają sie z tłokami

dawid257
12-03-12, 13:25
rozrzad byl robiony jakos 30tys temu chyba i to chyba panewka.. ogolnie ten silnik tak chodzil jak diesel i regulowalem zawory i nic nie dawalo.. wiec chyba sie nie oplaca remontowac??? ma 300tys przebiegu. a koszt wymiany panewek i szlif walu orientuje sie ktos ile?

jesli mialby ktos silnik d15b2 w rozsadnej cenie i w dobrym stanie zeby nie chodzil jakos nierowno i oleju nie bral to mozecie pisac bo chyba bede kupowal inny

a wlasnie jeszcze jedno pytanie.. silnik w civicu 5 gen wyciaga sie od gory czy z przodu mozna pas przedni odkrecic i wyjechac z silnikiem ??

Van_Dal
12-03-12, 13:44
jak na mnie to tłucze po zaworach ;] o moc się noe pytam bo pewnie nie pałujesz ale musiała spaść :) kompreche trzyma ?

dawid257
12-03-12, 13:50
ale zawory ustawione tak jak powinny byc. cisnienia sprezania nie mierzylem ale jest spadek czuc.. przez panewki by to bylo mozliwe?

i jeszcze jedno pytanie.. trzeba bedzie cos zmieniac jak bede bral silnik z auta z manualna skrzynia do automata mojego??

dawid257
12-03-12, 16:03
a silnik trzeba wyciagac góra takim podnosnikiem zurawiem czy da rade przez przód ??

bednar_ek35
12-03-12, 17:14
Do góry.


i jeszcze jedno pytanie.. trzeba bedzie cos zmieniac jak bede bral silnik z auta z manualna skrzynia do automata mojego??
Będziesz musiał zamienic koła zamachowe tzn.przykręcić swoje z automata zamiast tego z manuala.

billiejoe
12-03-12, 17:29
Żeby nie iść w koszty sprawdziłbym ustawienie rozrządu, zapłonu, zaworki ale już sprawdziłeś więc jak masz możliwość to kompresje, jak z mocą?

Oczywiście to nie naprawi problemu ale pozwoli ruszyć z tematem :)

Van_Dal
12-03-12, 17:37
przy panewce aż okropnego spadku mocy nie czuć, przynajmniej na dole ;/ więc dalej stawiam na walenie po zaworach :(
sprawdz mu ustawienie. może napinacz do dupy napięty i silnik może będzie miał szanse pokulać z trochę więcej co da Ci więcej czasu na poszukanie silnika

A jak masz taki sam model silnika to nie musisz nic przekładać poza kołem zamachowym ;]

a do tych kolektorów możesz założyć jakikolwiek silnik z serii D
ale co z AFR-em to inna sprawa. w kazdym razie jeśli założysz silnik poniżej pojemności 1.5 lub równej to nic się nie stanie ;] więc mozesz szukać nie tylko po d15b2 ;]

btw. odpalałeś na pych czy nagle chamowałeś silnikiem ??

dawid257
12-03-12, 19:50
nie byl palony na pych ani nic z takich.. zawory sprawdzone nie byl tez butowany jakos a rozrzad ma stosunkowo malo przejechane pasek dobrze napiety. silnik mam inny d15b2 caly osprzet przeloze i moze kolo soboty juz bedzie siedzial na aucie.

dawid257
13-03-12, 18:07
panowie mam jeszcze jeden problem bo wyciagam sam silnik bez tej skrzyni automatu i targam go belka ale wychodzi ze skrzyni chyba do konca ale cos nie chce do gory wyjsc... trzeba wyciagac po skosie ze od strony rozrzadu wyzej czy jak??

Djavi
15-03-12, 12:58
tak... ze strony rozrzadu dźwigasz wyzej ... ale ja ci radze wyjac z skrzynia moim zdaniem jest łatwiej i praktycznie jest taka sama robota... jak ja u siebie wyciagałęm to pusciłem go dołem... jak juz mi silnik lezał na ziemi to pod pas przedni tz od dołu lewarek dwie deski i do góry i bez wiekszych problemów go wyciagłem. Pozdrawiam

dawid257
15-03-12, 16:08
no silnik juz wyciaglem gora bez problemu tez przelozylem koło zamachowe bo mam automata i mysle ze jutro go juz wloze i zaczne zakladac osprzet i w sobote wieczorem juz bedzie gotowy.. tylko ciezko bedzie zebym tych wezykow nie pomylil co ida tam w okolice przepustnicy od tych podcisnien i inne. nie ma ktos jakiejs fotki gdzie ma byc ktory??

Djavi
15-03-12, 19:36
http://win.mm2x.com/hqtm-team/pliki/mpfi/55b.konwersja_kolektorow.gif
wzoruj sie nad tym... tez sie tym posługiwałem jak robiłem swap'a :)