PDA

Zobacz pełn± wersję : brak dolnej uszczelki szyby przedniej - czy to normalne?



MagicMaciek
10-03-12, 18:01
Witam,

Spędziłem dzi¶ trochę czasu w garażu i posprawdzałem nowy nabytek (Honda Civic 1.4 iS z 1997r.)...
Co mnie zdziwiło/zastanowiło: na dole przedniej szyby nie ma uszczelki !!
Po bokach i na górze jest uszczelka natomiast na dole nie ma jej wogóle i widać normalnie krawędĽ szyby.
Poniżej szyby jest to plastikowe podszybie (tak to się chyba nazywa), ale pomiędzy nim a szyb± jest szpara jak wspomniałem.

Jak kupowałem auto kompletnie nie zwróciłem na to uwagi. Czy to normalne? Czy woda nie będzie lała mi się gdzie¶ gdzie nie powinna?

Proszę o odpowiedzi...

rooter666
10-03-12, 20:41
To co jest po bokach i u góry to nie jest uszczelka tylko taka osłonka ;)zreszt± można j± do¶ć łatwo wyj±ć a cała szyba jest dookoła wklejona, od dołu można sobie wkleić uszczelkę do okien tak± z metra żeby t± szpare zlikwidować bo lubi± się tam wciskać li¶cie i inny syf ;)
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?7345-Pozbycie-si%EA-kapania-wody-do-%B6rodka-przez-podszybie

MagicMaciek
10-03-12, 22:12
OK dzięki bardzo za odpowiedĽ:)

- Zastanawiałem się po prostu (i dalej się w sumie zastanawiam), bo nawet na fotkach z linku, który mi podałe¶, ten plastik (podszybie chyba się to nazywa) nachodzi na szybę, a u mnie jest po prostu półcentymetrowa szpara. No, ale rozumiem, że to normalne - tak jak pisałe¶.
- Rozumiem też, że woda, która spływa z szyby pod podszybie dostaje się do jakiej¶ rynienki i swobodnie gdzie¶ spływa, tak? :)

Przepraszam, że tak dr±że ten temat...

szymon16v
11-03-12, 10:32
- Rozumiem też, że woda, która spływa z szyby pod podszybie dostaje się do jakiej¶ rynienki i swobodnie gdzie¶ spływa, tak? :)



Dokładnie tak jest :)