PDA

Zobacz pełną wersję : autogaz



wildthing
21-06-07, 19:17
witam
pare dni temu zainstalowałem sobie gaz(z wiadomych przyczyn..)ponieważ mam gaźnikowca to mam manualne zmienianie z benzyny na 0 i później na gaz.gość montujący mi to powiedział że bez problemu mogę gasić a później zapalać auto na gazie..trochę mnie to zdziwiło.więc stąd moje pytanie czy rzeczywiście można tak robić bez szkód dla Hani?
pozdrawiam

AdamJ
21-06-07, 19:26
O szkodach dla silnika nie będe się wypowiadał ale na pewno w ten sposób szybko wykończysz membranę w parowniku i Twój monter "gazownik" będzie miał na Tobie zarobek. Jeśli masz instrukcję obsługi instalacji to sobie przeczytaj jak należy się przełączać i jak zapalać.

skolopendra
21-06-07, 19:32
bez szkód dla Hani?

sam gaz to już szkoda :/

ivan667
21-06-07, 19:46
ja w lecie tak robie i mam w dupie membrane, jak na razie dziala ponad pol roku. z tego co pamietam Wieshaq tez tak robil w swoim d13 i chyba 3 lata tak dawal rade. teoria mowi ze niezdrowo ale jest to wygoda niz spalac mieszanke, bo dluugo to trwa. twoja wola

AdamJ
21-06-07, 20:14
ja w lecie tak robie i mam w dupie membrane, jak na razie dziala ponad pol roku

Bez urazy, ale to że Ty tak robisz nie znaczy, że dobrze robisz ;)
Owszem, można sobie odpalać na gazie na ciepłym silniku i nie powinno się nic stać wielkiego ale już przed dłuższym postojem (np. na noc) lepiej wrzucić na benzynkę żeby potem już na benzynie odpalać zimny silnik (przy nie nagrzanej membranie).

ivan667
21-06-07, 20:21
oczywiscie ze nie jest poprawne, nie napisalem ze jest. dlatego to jego wybor. ja wybralem wygode. nie żenie sie z ta instalacja gazodupowa ktora zalozylem tylko dlatego zeby nie przeklinac co pare kilometrow na trasie gdy mijam kazda stacje benz. i widze te chore ceny. gaz jest dobry w takich krajach jak nasz :/

wildthing
21-06-07, 20:32
właśnie tak myślałem by przy dłuższych planowanych postojach(np noc) przełączać na benzyne..ale dobrze że ktoś to potwierdził..:)
dzięki

AdamJ
21-06-07, 20:47
No to doszliśmy do porozumienia :d