PDA

Zobacz pełną wersję : NieprawidŁowe wskazania temperatury cieczy...



mikelodz
21-06-07, 08:41
ZabraŁem się za wymianę podświetlenia zegarów w Hani i wszystko byŁo ok.Dziś rano jak jechaŁem to wskazówka od zegara temperaury cieczy chŁodzącej nagle poszŁa w górę ponad literkę "H" i tak już zostaŁa...;/ Nie rozbieraŁem tam nic i nie wiem co zrobić żeby to poprawić, może ma ktoś jakiś pomysŁ. Temperatura silnika na bank jest ok, więc ten problem wykluczam w 100%.
Druga sprawa to samo podświetlenie.Ile diod trzeba wymienić w VI gen. żeby na caŁości byŁo Ładne równomierne podświetlenie w jednym kolorze? Ja znalazŁem trzy R5 i jedną dużą diodę.Po wymianie i tak większość jest niedoświetlona i wygląda to paskudnie.ZwŁaszcza wskaźniki temp i paliwa, w ogóle nie mają niebieskiego podświetlenia. Dodam że tarcze wcześniej przemyŁem rozpszczalnikiem w miejscach gdzie byŁy cyferki żeby lepiej przepuszczaŁy światŁo i tak też jest.

xms
21-06-07, 09:11
co do wskazań temperatury to mam podobny problem i u mni erównież temp jest w porządku a wskazania dziwne bo ciągle pod czerwoną kreską. Osobiście podejrzewam uszkodzony wskaźnik bo innej możliwości nie ma.

Co do podświetlenia to był taki faq ze zdjęciami co ile i jak...

mikelodz
21-06-07, 09:30
Ale przed zdjęciem zegarów wszystko byŁo ok, tylko po zaŁożeniu zwariowaŁo a na bank nic tam nie ruszaŁem i nie byŁo możliwości uszkodzenia czegokolwiek.

Marci
21-06-07, 13:37
Jeśli zmywales ta niebieska farbe z tarcz to pewnie musiales odkrecic poszczegolne tarcze zeby sie dostac do srodka zegarów i najprawdopodobniej skladajac wszystko spowrotem za mocna dokreciles te srubki, ktore trzymaja wskazniki w obudowie- powoduje to uszkodzenie cewki i wlasnie takie objawy jak opisales (mozna to sprobowac polutowac ale pewnie czeka cie wymiana wskaznika) Co do nierownego podswietlenia to nie rozbieralem zegarow w VI gen ale u mnie w V gen w zegarach bez obrotomierza było 6 zarowek do wymiany wiec i u ciebie powinno byc tyle samo, jesli wogole ci sie nie zmienil kolor podswietlenia czesci wskaznikow to pewnie wlasnie tam powinny byc jeszcze zastapione zarowki diodami. U siebie uzyskalem najlepszy efekt rownomiernego podswietlenia gdy wycialem w srodku obudowy zegarow (dostep do niej po wyjeciu wszystkich wskaznikow/zegarow) te przegrody plastikowe które ograniczaja przeplyw swiatla pomiedzy wskaznikami, dodatkowo bardzo polepszylo efekt wyklejenie (oczywiscie po wycieciu wyzej wspomnianych plastikowych "przegrod") calego wnetrza zegarow blyszczaca folia (taka jak np. do pakowania kanapek :d ), przykleilem ja oczywiscie na tasmie dwustronnej.
Mam nadzieje ze zegary VI gen sa zbudowane tak samo jak w V gen i ten opis bedzie dla ciebie pomocny. Powodzenia w modach :agent:

siwy84-84
21-06-07, 13:49
czujnik albo wskaznik lub brak zasilania

mikelodz
21-06-07, 14:01
najprawdopodobniej skladajac wszystko spowrotem za mocna dokreciles te srubki, ktore trzymaja wskazniki w obudowie- powoduje to uszkodzenie cewki i wlasnie takie objawy jak opisales (mozna to sprobowac polutowac ale pewnie czeka cie wymiana wskaznika)

Na 99% to będzie to bo coś czułem że za mocno przykręciłem...
Fak! Fak! Fak!

Jaki jest koszt tej części?

Tian
03-12-07, 10:01
Jeśli zmywales ta niebieska farbe z tarcz to pewnie musiales odkrecic poszczegolne tarcze zeby sie dostac do srodka zegarów i najprawdopodobniej skladajac wszystko spowrotem za mocna dokreciles te srubki, ktore trzymaja wskazniki w obudowie- powoduje to uszkodzenie cewki i wlasnie takie objawy jak opisales (mozna to sprobowac polutowac ale pewnie czeka cie wymiana wskaznika) Co do nierownego podswietlenia to nie rozbieralem zegarow w VI gen ale u mnie w V gen w zegarach bez obrotomierza było 6 zarowek do wymiany wiec i u ciebie powinno byc tyle samo, jesli wogole ci sie nie zmienil kolor podswietlenia czesci wskaznikow to pewnie wlasnie tam powinny byc jeszcze zastapione zarowki diodami. U siebie uzyskalem najlepszy efekt rownomiernego podswietlenia gdy wycialem w srodku obudowy zegarow (dostep do niej po wyjeciu wszystkich wskaznikow/zegarow) te przegrody plastikowe które ograniczaja przeplyw swiatla pomiedzy wskaznikami, dodatkowo bardzo polepszylo efekt wyklejenie (oczywiscie po wycieciu wyzej wspomnianych plastikowych "przegrod") calego wnetrza zegarow blyszczaca folia (taka jak np. do pakowania kanapek :d ), przykleilem ja oczywiscie na tasmie dwustronnej.
Mam nadzieje ze zegary VI gen sa zbudowane tak samo jak w V gen i ten opis bedzie dla ciebie pomocny. Powodzenia w modach :agent:


jak powycinasz te przegrody plastikowe to moze i bedzie swiecilo rownomiernie ale bedzie ci swiecilo tez przez otwory na stan licznika na szbkę, ja tak zrobilem i musialem spowrotem je przylutowac.

Marci
03-12-07, 11:52
Zgadzam sie ze bedzie troche swiecilo przez otwory stanu licznika na szybke ale moim zdaniem wogole to nie przeszkadza a wrecz przeciwnie daje ciekawy efekt. Duzo zalezy od tego jak mocne dasz diody, ja uzylem bialych szerokokatnych zamiennikow standardowych zarowek, niektorzy daja takie duze diody walcowe jak do postojowek i wtedy zgodze sie ze moze za mocno swiecic. Bez wyciecia przegrod, po zalozeniu tych diod szerokokatnych bylo duzo niedoswietlonych miejsc na zegarach a licznikow przebiegu wogole nie bylo widac. Dodatkowym plusem wyciecia przegrod jest to ze swiatlo przechodzace rowniez przez liczniki przebiegu dodatkowo doswietla wskazowki. Dla niezdecydowanych polecam przed rozpoczeciem przerobek zegarow kupic sobie caly tyl zegarow z jakichs uszkodzonych (nieduzo to kosztuje) i wykonac 2 wersje podswietlenia (z wycietymi przegrodami i bez tej przerobki). Jak bede mial chwile czasu to zrobie zdjecie swoich zegarow.

tomiek
03-12-07, 12:03
Marci napisał/a:
najprawdopodobniej skladajac wszystko spowrotem za mocna dokreciles te srubki, ktore trzymaja wskazniki w obudowie- powoduje to uszkodzenie cewki i wlasnie takie objawy jak opisales (mozna to sprobowac polutowac ale pewnie czeka cie wymiana wskaznika)



Na 99% to będzie to bo coś czułem że za mocno przykręciłem...
Fak! Fak! Fak!

Jaki jest koszt tej części?

Wyciągnij wskaźnik i obejrzyj cewki. Na 100% podczas przykręcania zegara urwałeś cienki drut cewki. Rozbierz wskaźnik i przylutuj druciki. Szkoda kasy na nowe zegary, a spróbować zawsze warto.
Miałem tak u siebie w V genie, kiedy zbyt mocno dokręciłem wskaźnik do obudowy (wtedy cewka zaczyna sie obracać na srubach mocujących i zrywa drut)