PDA

Zobacz pełną wersję : umierający silnik..



piotrmucha
29-02-12, 16:43
witam wszystkich. a więc: mój silnik to d15b 3 stage vtec z przebiegiem wg licznika 198 tys km( podejrzewam że duuuużo zbijany). kupiłem samochód jakieś pół roku temu i jak sie okazało był zalany jakimś motodoctorem... po 1 wymianie oleju ( na10w40) stracił moc. z czasem było tylko gorzej. stracił moc, vteca prawie nie ma, pali teraz 7 litrów benzyny przy bardzo ****owatej jeździe no i oczywiście pali olej. zmieniłem niedawno na minerał ale też pali (pół litra na tysiaka przy spokojnej jeździe) generalnie - jest już zgon niedługo. i się zastanawiam co robić:

opcja 1: remont: wiadomo, wiem co mam pojerzdze 10 lat itd, czytam na ten temat na forum i poza forum od 2 dni prawie bez przerwy, ale problem w tym że mieszkam na zielonej wyspie i tu naprawdę nie ma dobrych mechaników... kupie dobre części - to jedno ale kto to poskłada... tutejsi mechanicy miewają problem z założeniem tłumika... nie mam mechanika któremu dałbym robić silnik...

opcja2: może poszukam bloku silnika ze złomu z jakiegoś popularnego d15b2 czy d15b7 czy może d15z6 i głowicę ( pod warunkiem że będzie spoko) przeszczepie ( oczywiście wymienię uszczelniacze). na złomach tutaj jest mnóstwo civiców d15bX z malutkimi przebiegami lub rozbitymi tyłami itd. zresztą mam zaprzyjaźnionego złomiarza który na 100% gówna mi nie sprzeda. znalazłbym mechanika który przeszczepi blok, wymieni uszczelniacze i założy nową uszczelkę pod głowicę...

opcji 3 pod tytułem przeszczep całego silnika nie ma bo go nie znajde przecież...
dodam że w silniku jest nowy rozrząd, lambda...
czy blok od każdej innej d15x bedzie pasował??
czy ktoś już to robił??

wiem zaraz ktoś napisze że szkoda gdybania, że trzeba najpierw otworzyc silnik i zobaczyc co jest i wtedy działać, ale ja codziennie dojerzdzam 20 km do pracy i tydzień czy 2 max dałbym rade bez samochodu ale dłużej to juz nie... części chce ciągnąć z polski i chciałbym w dniu otworzenia silnika wiedzieć co, zkąd, jakiej firmy brać - być gotowym...
co myślicie o tym?? ryzykować wątpliwą jakością wykonania i robić remont czy przełożyć blok ( jeśli mozna)??

PixeL
29-02-12, 19:45
remontuj to co masz ,skad wiesz co kupisz
albo doloz i jesli juz silnik to cos mocniejszego np d16z6 albo y8 ,o b-serii juz nie wspominajac

jesli zdecydujesz sie na remont to dwie najwazniejsze rzeczy
uszczelka glowicy tylko org.
i najwazniejsze to pierscienie ,wszyscy producenci dostepni w polsce sprzedaja do japoncow w zestawie pierscien olejowy typu corsa(skladany z 3 czesci)
taki pierscien jest bardzo ciezko poprawnie zalozyc i malo kto tak naprawde potrafi,czesto sie zdaza ze pare tysiecy po zrobieniu remontu znowu wciaga olej
dlatego najlepiej zamienic olejowke na taka w calosci dobrana po wymiarze

piotrmucha
29-02-12, 20:04
"albo doloz i jesli juz silnik to cos mocniejszego np d16z6 albo y8 "

no ale mój ma 130 koni...

no i po tym co dalej piszesz to już wogule nie znajde tu nikogo komu powierzyłbym remont. mam sentyment do tego silnika i chce 3 stage vtec, a na b serie nawet nie mam kasy. chcę wiedzieć czy blok od innego d15X jest taki sam jak w moim?? chociaż w d 15z6??

Rajan
29-02-12, 21:03
no i po tym co dalej piszesz to już wogule nie znajde tu nikogo komu powierzyłbym remont

no to sprawa nie wygląda dobrze, a masz jakiekolwiek pojęcie o mechanice??

PixeL
29-02-12, 21:04
aha nie wiedzialem ze masz 130 kuca
bloki sa raczej takie same
dlaczego nie znajdziesz ,oprocz tego co Ci napisalem reszta to typowy remont silnika

btw: pisze sie w ogole a nie wogule

piotrmucha
29-02-12, 22:06
no to sprawa nie wygląda dobrze, a masz jakiekolwiek pojęcie o mechanice??
no nie mam jestem noga w tych sprawach. dlatego myślę że może znajdę dobry blok to gore chyba jakoś mechanicy przełożą...


aha nie wiedzialem ze masz 130 kuca
bloki sa raczej takie same
dlaczego nie znajdziesz ,oprocz tego co Ci napisalem reszta to typowy remont silnika

btw: pisze sie w ogole a nie wogule
no znaleźć to znajdę, ale jak ma być remont to porządny a jak prędzej mówiłem tu nie ma dobrych mechaników a remont silnika jest na tyle poważną sprawą że byle jaki mechanik to może spie...lić...