PDA

Zobacz pełną wersję : D13b2 nie odpala



Skoti
29-02-12, 14:16
Przeszukałem forum ale nic nie znalazłem.
H po 2 dniach zapaliła za 4 razem, następnie po zgaszeniu już nie odpala.
Paliwo dochodzi(po kręceniu świece są mokre i śmierdzą paliwem, iskra jest(dla pewności kupiłem nowe świece, kopułke i palec a na sam koniec przełożyłem kompletny aparat z samochodu, który działał) Dolałem paliwa jakby pływak miał się przywiesić.
wyregulowałem dopływ paliwa w gaźniku, samochód po całej nocy prawie zapala tzn zapala i dosłownie zaraz gaśnie po niespełnia sekundzie.
samodiagnostyka-błąd nr 4, który mam od 2 lat i jest związany z podciśnieneim z gaźnika. Błąd nigdy nie miał wpływu na zapalanie Po resecie kompa znika i pojawia się za ok 2dni(jeśli samochód jeździ)
kompa resetowałem. Może bezpiecznik? jeśli tak to który odpowiada za zapłon?
rozrząd ? pasek na 100% nie jest zerwany ale obecnie nie jestem w stanie sprawdzić czy nie przeskoczył(wymieniany przeszło 2 lata temu)
Mi juz powoli ręce opadają, codziennie pojawia mi się nowy pomysł co może być problemem i codziennie to samo czyli to nie to

Muzyk-Grzes
29-02-12, 14:58
Ciekawe ,bo D13B2 to nieskomplikowana konstrukcja, ale skoro jest iskra i paliwo dochodzi i zaraz gaśnie to stawiam na uszkodzony gaźnik, który teraz zalewa kolektor paliwem ,miałem taki przypadek, kiedy to kolega kupił pompkę 4 BAR zamiast 0,4 BAR i zaraz po odpaleniu ciśnienie zalewało cały kolektor. Po przełożeniu na pompke gaźnikową nadal zalewało i musiałem mu gaźnik podmienić. Jeśli to nic nie daje to sprawdź czy jest masa na dole i górze silnika (przeczyść styki tych kabli bo i taki mieliśmy przypadek że masy nie było mimo podłączonego kabla i raz odpalał a raz nie). Ale stawiam raczej na to że iglica padła i nie zamyka dopływu.
Możesz to łatwo sprawdzić po odpaleniu i jak już zgaśnie otwórz całkowicie obie przepustnice i zajżyj do środka , powinno być widać paliwo (ewentualnie czuć jak nie zobaczysz)

Skoti
29-02-12, 15:08
sprawdze tylko te odpalenie samochodu trwa dosłownie półsekundy i mam nadzieje że to wystarczy.

Lune
29-02-12, 21:36
Może masz uszkodzoną automatykę rozruchową - otwórz ręcznie tą klapkę i zobacz czy będzie różnica.

kowalptk
01-03-12, 10:45
miałem podobny problem w moim d13b2, okazało się, że miałem zapchany gaźnik. spróbuj też odpalić na zaciąg wtedy to odrzuci teorie gaźnika.

Muzyk-Grzes
01-03-12, 22:53
sprawdze tylko te odpalenie samochodu trwa dosłownie półsekundy i mam nadzieje że to wystarczy.
Wyglada na to że pompa pcha paliwo do gaźnika a ten nie zamyka dopływu, czyli odpala na sekundę ponieważ paliwo dochodzi i zostaje "rozdrobnione" w powietrzu co daje zapłon a potem paliwo już jest wpychane do kolektora w za dużej ilości co powoduje że kolektor jest zalany i smierdzi paliwem z wydechu, a zapewne śmierdzi paliwo i z dolotu.