PDA

Zobacz pełną wersję : Wysokie obroty przy starcie i baardzo wysokie spalanie



pawlikk9
28-02-12, 11:27
Cześć dziewczeta i chopaki, juz pisalem o tym w innym poscie(tym opisujacym moje autko)
Problem jest nastepujacy, gdy odpalam auto na zimnym silniku auto od razu wskakuje na 3,5 tys obrotow, co jest bardzo denerwujace, gdy je zgasze a silnik jest cieply i odpale, wtedy obroty faluja i to tak porzadnie1-2,5 tys obrotow i robie z siebie idiote, gdy dodam lekko gazu obroty przestaja falowac. Do tego dochodzi fakt bardzo duzego spalaniapali mi ok (tu uwaga) 20l/100km przy jeżdzie normalnej!!!!! ogolnie jest masakra :o nie jest to chyba normalne, a ja bardzo chce doprowadzic autko do super stanu... silnik byl po generalnym remoncie, jeżdzi na pelnym syntetyku 1.5 v-tec (z6)
Pomocy !! :(

subbug
28-02-12, 11:43
Spalanie to prawdopodobnie padnięta sonda lambda.
Co do wysokich obrotów - krokowy sprawny? Czyściłeś go?
Robiłeś samodiagnostykę?
Wszystko powyżej co napisałem i instrukcja jak to zrobić / sprawdzić jest na forum. Poszukaj

jogal
28-02-12, 12:33
Auto łapie lewe powietrze, zaciskaj po kolei wężyki wychodzące z kolektora dolotowego i sprawdź czy po zaciśnięciu któregoś obroty nie obniżają się do normalnego poziomu. NA gorącym silniku odepnij silniczek krokowy i sprawdź czy silnik chodzi na ok 500 rpm. W przepustnicy po zdjęciu rury dolotowej sprawdź czy dolna dziurka (są dwie po stronie grodzi wewnątrz przepustnicy) wciąga Ci mocno palec, nie powinna praktycznie wcale wciągać, jeśli wciąga mocno to fitv do przeczyszczenia/wyregulowania.