PDA

Zobacz pełną wersję : demontaż szyberdachu & skrzypiące sprzęglo



Huti
05-06-05, 00:53
jak najprosciej wyjąć szyberdach w 5gen?czy da sie to zrobic bez zdejmowania podsufitki?z góry thx.
PS dopisuje tu zeby posów nie nabijac:) prosze jeszcze o opinie jaka moze byc przyczyna tego ze nagle sprzęgło zaczęło mi skrzypiec.postawilem honde rano i nie skrzypiło a wieczorem jak ruszylem to juz tak i to głosno?

lukiasz
05-06-05, 10:08
żeby zdjąć szyber dach musisz wyjąć ca łą podsufitke itp. szyberdach jest na stelarzu przykreconym do dachu, życze miłej zabawy ... pociesze cie ze w 5gen jest on lzejszy niz w 4 gen :D

prz3mo
05-06-05, 12:30
prosze jeszcze o opinie jaka moze byc przyczyna tego ze nagle sprzęgło zaczęło mi skrzypiec.postawilem honde rano i nie skrzypiło a wieczorem jak ruszylem to juz tak i to głosno?

eeee, mi tez lekko piszczy pedal sprzegla przy wciskaniu, ale jakos mam to gdzies :D

[ Dodano: Nie 05 Cze, 2005 ]

... pociesze cie ze w 5gen jest on lzejszy niz w 4 gen :D

czyt. - nie powinno Cię zabic jak spadnie Ci na glowe przy zdejmowaniu ;)

Huti
05-06-05, 12:53
jakby mi "lekko" piszczalo to tez mialbym to gdzieś :)

elmer
06-06-05, 00:56
Ziom, skrzypi Ci pedal ;) czy cos w przedziale silnika?

Huti
07-06-05, 00:27
nie sam pedał ,glębiej...

Maciek R
07-06-05, 08:46
Kurcze mi tez cos trzeszczy jak wciskam pedal sprzegla :x Kiedys czytalem na forum Hondy ,ze to czeste w cifach a serwisy zwykle rozwiazuja problem tylko na kilka tygodni i znow zaczyna skrzypiec :evil: Niedługo jade z tym do serwisu i zobaczymy co zaradza :?

wieshaq
07-06-05, 08:53
jesli pod pedalem a nie pedal to pompka sprzeglikowa skrzypi na silowniczku. zobacz czy nie masz mokro pod nia (podotykaj reka zapedalem sprzegla przy sciance) w kazdej 5gen sie to ***** z czasem

bulkavip
08-06-05, 14:44
Kurcze mi tez cos trzeszczy jak wciskam pedal sprzegla :x Kiedys czytalem na forum Hondy ,ze to czeste w cifach a serwisy zwykle rozwiazuja problem tylko na kilka tygodni i znow zaczyna skrzypiec :?
Z tym sie zgodze juz dwa razy oddawalem do serwisu zeby mi zlikwidowali to skrzypienie i na poczatku bylo ok ale po paru tygodniach znowy skrzypiało

[ Dodano: Sro 08 Cze, 2005 ]
A poza tym że mi sprzęgło skrzypi to przy okazji cięzko chodzi. Podjechałem z tym do zwykłego mechanika i stwierdził że to wina docisku. Powinno byś ustawione równolegle do sprzęgła a jest po skosie i trzeba włożyć więcej siły żeby docisnąć sprzęgło do końca.