PDA

Zobacz pełną wersję : CIVIC NIE ODPALA NA CIEPŁYM SILNIKU !! POMOCY!!!



karamun
17-06-07, 15:38
wiem ze sie powtarzam ale jestem juz zdesperowany i mocno wkurzony a nie znalazlem na forum odpowiedzi na to pytanie :
od jakiegos czasu jestem włascicielem civica 5 generacji- silnik 1.5 16V. problem polega na tym ze po dluzszej jezdzie, gdy silnik jest cieply i gdy sie go zgasi silnik nie odpala. jedynym sposobem na to jest odczekanie ok 40 minut gdy troche ostygnie i wtedy po jakims czasie z wielkim trudem odpala. chce zaznaczyc, ze silnik sam nie gasnie, a jedynie po zgaszeniu nie odpala. wymienielm juz cewke zaplonowa, modul, oraz przelutowalem styki w przekaznika pompy paliwowej i nic.... moze ma to jakis zwiazek z tym ze jakis czas temu ostro sie przegrzal silnik, a jesli ma to jaki i jak temu zaradzic. beed wdzieczny za wszystkie rady. pozdawiam

caesic
17-06-07, 15:52
mam ten sam problem w tym samym silniku.nie wiem ,czy to wina przewodow czy swiec i cewki.. czesto po malym przygazowaniu,gdy go wylacze i jest cieply - to chwile trzeba poczekac bo nie pali(tak jakby nie dostawal paliwa),a mam pelen bak. tez nie wiem co jest przyczyna...

tomek
17-06-07, 16:03
wiem ,że to trochę z innej "beczki", ale kiedyś miałem malucha i to samo się działo, wszyscy mówili że to to, tamto itd... ale dziobałem i dziobałem i doszedłem a mianowicie przyczyną było rozregulowanie zaworów, o ile dobrze pamiętam to w ogóle tych luzów nie miałem. Efekt był taki że jak silni sie rozgrzał czyli trochę popracował to zalewał świece i cza było czekać około 40 min. aż podeschną aż silnik ostygnie. Po regulacji zaworów tak jak trzeba palił kiedy chciałem i jak chciałem:)
Więc jakby mi się to teraz w Hani działo to na pewno pierwsze na zaworki bym luknął.
:piwo:

BOMBA_PN
17-06-07, 16:14
miale m to samo!!!
to przekaznik pompy paliwa!
Taka szara kostka przykrecona kluczem 10 przy roczce otwierajacej klape z przodu!

Odpiac ta kostke, przelutowac wszystkie luty, podpiac i smigac!!!
Cala filozofia!!!

uki
18-06-07, 09:49
czesc, ja mam dokladnie to samo, dzis po poludniu przelutuje te styki i zobacze jak cyka, ale doczytalem tez ze trzeba przelutowac styki w kostce obok bezpiecznikow tych pod kierą? czy ktos to moze potwierdzic ?

pozdro

Furious
18-06-07, 09:59
a nie znalazlem na forum odpowiedzi na to pytanie
bo nie szukales!

przelutuj przekaznik i nastepnym razem uzywaj opcji SZUKAJ bo bedzie WARN

LOCK