PDA

Zobacz pełną wersję : filtr stozkowy a spalanie



siwy84-84
17-06-07, 11:15
mam takie pytanko- załozyłem nie dawno filtr stozkowy i zastanawiam sie czy on nie ma wpływu na spalanie bo jakos mi sie zdaje jakby wiecej palił? prosze o wasze opinie

skolopendra
17-06-07, 12:02
to proste jeśli dostarczysz więcej powietrza do komory
spalania,automatycznie komp poda więcej paliwa :d

co przy ostrej jedzie równa sie większe spalanie

BRUTUS
17-06-07, 13:07
a czy ktos wie czy mozna założyc stozek do d15b2 na gazie czy nie ma jakis problemikow pózniej

skolopendra
17-06-07, 13:09
czy mozna założyc stozek do d15b2 na gazie czy nie ma jakis problemikow pózniej

z tego co słyszałem te dwie rzeczy nie tolerują siebie za bardzo

wywal gaz i po kłopocie :aloha:

BRUTUS
17-06-07, 13:11
no tak tylko ze robie ok 100 km dziennie i na bence niezły rachunek bym mial a na gazie pali niezle ok8 litrow przy całkiem niezłym duszeniu no i co mnie dziwi silnik pracuje baaaaardzo równo

Lcfr
17-06-07, 13:20
to proste jeśli dostarczysz więcej powietrza do komory
spalania,automatycznie komp poda więcej paliwa :d

co przy ostrej jedzie równa sie większe spalanie

moim zdaniem to nie o to chodzi...

róznica w dawkach paliwa bedzie znikoma... (jezeli bedzie ...)
fakt wiekszego spalania moze wynikac z ostrzejszej jazdy - wiekszosc userów zaraz po założeniu stozka/wkładki jeżdzi zdecydowanie agresywniej niz przed tym modem(prowokuje do tego podswiadomosc dodatkowych kuniófff :) i dzwięk który wydobywa sie ze stozka)

skolopendra
17-06-07, 13:36
moim zdaniem to nie o to chodzi...

napisałeś dokładnie to samo lecz innymi słowami :d

co przy ostrej jedzie równa sie większe spalanie


moze wynikac z ostrzejszej jazdy - wiekszosc userów zaraz po założeniu stozka/wkładki jeżdzi zdecydowanie agresywniej niz przed tym modem(prowokuje do tego podswiadomosc dodatkowych kuniófff :) i dzwięk który wydobywa sie ze stozka)

hanie o mniejszej pojemności podczas upałów odczuwają zanik mocy

dlatego że rozrzedzone powietrze ma mniej tlenu
w związku z czym mądry komp poda mniej paliwa aby mógł je w pełni efektywnie dopalić

:piwo2:

tomek
17-06-07, 16:06
Święta zasada - im więcej powietrza tym więcej paliwa, ale w orzypadku zamontowania stożka różnicy nie powinno być znacznej powiem więcej nawet tego nie odczujesz

sunnboy
17-06-07, 16:43
(prowokuje do tego podswiadomosc dodatkowych kuniófff i dzwięk który wydobywa sie ze stozka)


..mam ten syndrom u siebie :hinczyk:

skolopendra
17-06-07, 18:12
jest pewne lekarstwo na braki tlenu ;)

gdy wymieniłem kolektor na d16z6 + stożek
fatalne odczucia związane z gorącym powietrzem w upalne dni znikły w 80%
nie mówiąc już o poprawie efektów już od średnich obrotów(a nie zamontowałem
jeszcze dopływu chłodnego powietrza)

a wszystko to dzięki odrobine większej ilości powietrza :aloha:

erceen
17-06-07, 18:35
A czy jest sens zakładac stożek do d14a3, tzn czy oprócz innego dźwięku spod maski dojdzie choć troszke koni?

bartek3
17-06-07, 19:15
u mnie w d15b2 dzwiek sie nie zmienil po zalozeniu stozka.czemu to tak?? :/

majsterus
17-06-07, 23:29
skolopendra a dojdzie to powietrze??
moim zdaniem to jest pic na wodę taki stożek. Sztuczna namiastka elementów które są montowane w silnikach sportowych.
Powierzchnia filtra jest ściśle dobierana do pojemności silnika jego momentu i mocy. A te wszystkie stożki są bo są, ładne kolorowe z siatki i bawełny.... :d :d :d uniwersalne...

Druga sprawa: Powietrze do filtra zaciągane jest kanałem nie wprost z komory silnika, zgodnie z zasadą im niższa temp tym więcej zmieścimy powietrza w danej objętości i tym spalanie w komorze będzie bardziej zbliżone do spalania całkowitego i zupełnego - mieszanka stechiometryczna (1kg:14,3kg). Spalanie takie nigdy nie jest i nie będzie - po to jest montowany przepłowomierz i sonda lambda na wylocie żeby to kontrolować.

Natomiast stożek to wszystko psuje, zaciąga powietrze z komory silnika dodatkowo jeszcze wentylator chłodnicy ducha ciepłym powietrzem...
tak sprawa wygląda w praktyce
żeby to działało musiało by auto jeżdzić bez maski albo mieć dorobiony specjalny kanał na nawiew zimnego powietrza lub musiałby wystawać przez otwór w masce.
Wiec dlatego nigdy takich pierdoł nie założę do auta bo nie ma najmniejszego sensu tym bardziej do jazdy po mieście.
Podobnie jest z takim wynalazkiem jak strumiennica.......

agent_lol
18-06-07, 00:16
no i dlatego kupiłem od Cibie wkładke :) zdikun :)

majsterus
18-06-07, 07:08
Święta zasada - im więcej powietrza tym więcej paliwa, ale w orzypadku zamontowania stożka różnicy nie powinno być znacznej powiem więcej nawet tego nie odczujesz

wcale ze nie, :bicie: im więcej powietrza tym lepiej. Spada emisja HC i NOX jak pisałem wczesniej o stosunku masowym 1kg paliwa : 14,3kg powietrza co jest w zasadzie nie osiągalne w silniku

Motyl
18-06-07, 10:05
hamownie, z reguły, pokazują lepsze wyniki ze stożkiem niż bez i coś w tym jest :)

GAWRON
18-06-07, 10:32
Sam storzek z allegro za 70zł to faktycznie moze ewentualnie pogorszyć parametry.
Jak dla mnei zeby to miało sens to musi być dedykowany stozek z dolotem i to jakiejs dobrej firmy jak np K&N tyle ze taki zestaw kosztuje kolo 500zł. Pozatym kolejnym podstawowoym elementem jest własnie oddzielenie stozka od komory silnika robiąć na nim jakąś obudowe z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz czyli tak jak np zrobił to LCFr http://img412.imageshack.us/img412/7025/012tg8.jpg - z carbo deklem
http://img248.imageshack.us/img248/5058/s3om9.jpg - bez dekla (poglądowo)
a powietrze jest doprowadzone z lewjej (patrząc od przodu) częsci zderzaka zderzaka http://img147.imageshack.us/img147/2286/a4xx7.jpg
I wegług mnie tylko tak zamontowany storzek ma sens i wtedy wszystko bedize działało jak trzeba no i przedewszystkim wtedy moze nastoącpić ten 5% wzrost mocy obiecany przez producenta czyli w d15b7 ze 101KM bedize ok 105KM :) to nib niewiele ale cała masa drobiazgów powoduje ze auto ma potem o 20KM więcej.

rafalb33
18-06-07, 10:59
Jak dla mnei zeby to miało sens to musi być dedykowany stozek z dolotem i to jakiejs dobrej firmy jak np K&N tyle ze taki zestaw kosztuje kolo 500zł.
I w dalszej czesci wypowiedzi podwazyłes to co napisałes.Dolot jaki ma lcfr to stozek k&n za 180-200zl +kibel rura i dobry pomysł z wykonaniem. I jak widac po jego cupecie daje to wymierne rezultaty. Więc nie trzeba wydawać majatku na dedykowane doloty, które nie dadza duzo wiecej a kosztuja 2-3 razy tyle.

majsterus
18-06-07, 11:43
S
I wegług mnie tylko tak zamontowany storzek ma sens i wtedy wszystko bedize działało jak trzeba no i przedewszystkim wtedy moze nastoącpić ten 5% wzrost mocy obiecany przez producenta czyli w d15b7 ze 101KM bedize ok 105KM :) to nib niewiele ale cała masa drobiazgów powoduje ze auto ma potem o 20KM więcej.

a jakich?
kolektor?? wydech??
podlicz teraz koszty zakupu nowego kolektora, profesjonalnego stożka+rury, kol. wylotowy
wydasz min 1500zł za wzrost mocy 15KM. :d :d :d :d :d gdzie auto jest warte 7000 :d :d
a to jest najprostsza modyfikacja domowym sposobem.
gdy zaczniesz bawić sie w polerowanie dolotu i zmiany krzywek faz rozrządu to koszty idą parokrotnie w górę...+spalanie-trwałość silnika.

Motyl
18-06-07, 14:13
podlicz teraz koszty zakupu nowego kolektora, profesjonalnego stożka+rury, kol. wylotowy
wydasz min 1500zł za wzrost mocy 15KM. gdzie auto jest warte 7000
no tune no life :aloha: