PDA

Zobacz pełną wersję : 1,4 czy 1,8



Rush
16-06-07, 16:49
witam
zastanawiam sie nad zakupem autka , tylko nie wiem czy 1,4 czy 1,8
raczej bede jezdzil po miescie , ewentualnie 4 razy w raku przegonie go gdzies na trasie

jezeli wybiore 1,4 COMFORT to jakie dodatki polecacie ( pytam sie bo jako uzytkonicy na codzien moze ktos napisze co sie przydaje a co jest zupelnie zbedne )

Pozdr
Rush

ps. z gory dziekuje za wskazowki

QB@_Q
16-06-07, 18:36
witam
zastanawiam sie nad zakupem autka , tylko nie wiem czy 1,4 czy 1,8
raczej bede jezdzil po miescie , ewentualnie 4 razy w raku przegonie go gdzies na trasie

jezeli wybiore 1,4 COMFORT to jakie dodatki polecacie ( pytam sie bo jako uzytkonicy na codzien moze ktos napisze co sie przydaje a co jest zupelnie zbedne )

Pozdr
Rush

ps. z gory dziekuje za wskazowki
Ja też jezdze po mieście, jakieś 90%. 10% jazdy w trasie to raz w tygodniu gdześ dalej na zakupy, albo gdzieś na weekend i na lotisko ze 3x w roku. Wybrałem 1.8 bo uważam że 83km w takim aucie to za mało. Moj 1.8 spala 7.5 litra w mieście, w trasie przy prędkości ok. 120km/h spala 6l a jak się mocniej wciśnie (tak 160km/h) to 0,5l więcej :d .
Z wyposażenia to moim zdaniem fajny jest panoramiczny dach :) (kocham tą szybke nad głową :brawo: ). Jakbym teraz kupował to bym jeszcze skórzaną tapicerkę dokupił. :chinczykk:

the.ghost.dog
16-06-07, 18:54
tutaj to chyba bardzo duzo zalezy od twojego stylu jazdy... np. ja bez zastanowienia bym wziął 1.8 ktory jak na ta pojemnosc i moc jest dosyc ekonomiczny, ale jezeli nie zalezy ci na predkosciach i przyspieszeniu po co taki silnik... co do wyposazenia to poza twoimi preferencjami moze sie liczyc tylko to ze lepiej wypoaszony samochod latwiej potem korzystnie sprzedac... czy bedzie ci potrzebna nawigacja, przyciemniane lusterka, czy ładne felgi 18" za 12tys :D musisz zdecydowac sam

Pik
16-06-07, 20:43
Moj 1.8 spala 7.5 litra w mieście No, to moj 1.8 chyba jest jakis felerny, bo w miescie to spala mi kolo 10 litrow... Fakt, ze z klima, swiatlami i generalnie na bardzo krotkich jazdach, ale do 7.5l to nie uda mi zejsc, nie wazne jak delikatnie bym jezdzil...

Anyway, uwazam ze przyjemnosc z jazdy jest bezcenna i wcale nie zaluje zakupu wersji z mocniejszym silnikiem! Kupna 1.4 nawet nie rozwazalem - silnik ponizej 100 KM jest po prostu za slaby do auta kompaktowego.

Jak ktos potrzebuje auta do miasta, to moge polecic Fiata Pande. Osiagi te same co Civic 1.4 (a nawet lepsze!), zuzycie paliwa nizsze, a jest duuuuzo tansze i praktyczniejsze, ze wzgledu na "miejskie" gabaryty... ;)

radziu79
16-06-07, 21:49
[quote]Moj 1.8 spala 7.5 litra w mieście No, to moj 1.8 chyba jest jakis felerny, bo w miescie to spala mi kolo 10 litrow... Fakt, ze z klima, swiatlami i generalnie na bardzo krotkich jazdach, ale do 7.5l to nie uda mi zejsc, nie wazne jak delikatnie bym jezdzil...

Potwierdzam- w miescie ok 8-8,5l, z klimą 9l na trasie zywiołowo 7-8l.
ja bym wybral 1.8 chyba ze rzeczwiście stawiasz na zużycie...

R

QB@_Q
16-06-07, 21:59
[quote]Moj 1.8 spala 7.5 litra w mieście No, to moj 1.8 chyba jest jakis felerny, bo w miescie to spala mi kolo 10 litrow... Fakt, ze z klima, swiatlami i generalnie na bardzo krotkich jazdach, ale do 7.5l to nie uda mi zejsc, nie wazne jak delikatnie bym jezdzil...

Potwierdzam- w miescie ok 8-8,5l, z klimą 9l na trasie zywiołowo 7-8l.
ja bym wybral 1.8 chyba ze rzeczwiście stawiasz na zużycie...

R
No dobra 7.9 - tak przynajmniej komputer pokazuje :dalej:

[ Dodano: Nie 17 Cze, 2007 ]
Tutaj jest link do podobnego tematu na cifinfo.com (http://www.civinfo.com/forum/showthread.php?t=6365)

kmleon
17-06-07, 01:14
Wszystko zależy od temperamentu kierowcy...:-)

Ja jakby to było możliwe, kupiłbym 5D z 250KM albo i 300KM silnikiem, ale niestety takich nie produkują, a w momencie zakupu, jeszcze nie było Type R :(

Średnie zużycie paliwa, od zakupu samochodu (2006.11.22): 8,8893 ltr/100km
Przejechałem 16424km, a wlałem do baku w tym czasie 1459,978 ltr paliwa.
W mieście, średnie zużycie paliwa, wychodzi mi teraz w okolicach 9 - 10 ltr/100km.
Minimalne zużycie w trasie 6,4642 ltr/100km - przejechałem 698km na 45,12 ltr paliwa.
Maksymalne zużycie w mieście 11,5048 ltr/100km - przejechałem 311km na 35,78 ltr paliwa.
Wszystkie pomiary wykonane zawsze tankując bak do pełna i obliczając zużycie na podstawie ilości zatankowanego paliwa i przejechanych kilometrów (obarczone jest to niestety błedem pomiaru, związanym z nieprawdziwym założeniem o tankowaniu do pałna - przy każdym tankowaniu do pełna bowiem, ilość litrów paliwa znajdująca się wtedy w baku jest różna).
Komputer zaniża wskazania o około 0,5-1,0 ltr/100km względem powyższych pomiarów.

Inne spostrzeżenia:
Jak na razie, trzykrotnie udało mi się zatankować ponad 50ltr (max: 52,23) mimo, że bak mieści wg instrukcji - 50ltr paliwa. Wtedy przejechałem również wyraźnie więcej kilometrów na tak zatankowanym baku.
Zużycie paliwa przy jeździe na paliwie zagranicznym (niemieckim, czeskim, słowackim, austriackim) zazwyczaj było mniejsze niż w przypadku tankowania paliwa polskiego. Możliwe, że oprócz jakości paliwa, powodem były również inne warunki jazdy w Polsce jak i za granicą...

Pozdrawiam,
Michał

Rush
28-06-07, 17:21
dzieki za wszystkie odpowiedzi , poczytalem , popytalem , teraz czekam na mozliwosc przejechania sie autkiem i 1,4 i 1,8 , ale niestety w salonie we wrocku nie ma takiej mozliwosci :(

Pozdr
Rush

Maciek CIVIC SPORT
28-06-07, 23:06
dzieki za wszystkie odpowiedzi , poczytalem , popytalem , teraz czekam na mozliwosc przejechania sie autkiem i 1,4 i 1,8 , ale niestety w salonie we wrocku nie ma takiej mozliwosci :(

Pozdr
Rush
U bieli nie maja obu wersji silnikowych?? Wydaje mi sie ze powinni miec 1.4 jak i 1.8, przynajmniej jak ja kupowałem to tak było.

Kerhold
03-07-07, 14:15
Hej,

mam ten sam dylemat, w sumie, chociaż nie do końca dotyczy mnie (samochodem będzie jeżdziła żona).

Właśnie sobie postudiowałem specyfikacje i zorientowałem się, że w zasadzie ten silnik 1.4 to 1339 cm3, więc nawet bardziej 1.3. I jest to silnik wykorzystywany w Jazzie.

Samochód głównie do jazdy po mieście, sporadyczne wypady za miasto na działkę, raz na jakiś czas inne okazje.

Za 1.4 - mniejsza cena, mniejsze koszty eksploatacji (w tym prawdopodobnie ubezpieczenia)

Za 1.8 - po prostu większa moc i chyba sam fakt, że aż głupio brać samochód z taką stylistyką z silnikiem mniejszym niż 1.8.

Osobiście pewnie wybrałbym 1.8, ale nie wiem, czy żonie taki mocny potrzebny, a dodatkowe koszty będą na mnie. ;)

A czemu nie Jazz po prostu - bo Civic ma teraz fantastyczny wygląd, chociaż nie wiem, po co ten tylny spojler zasłaniający widoczność.

Jeśli jesteście posiadaczami 1.4, wypowiedzcie się proszę, jak odbieracie ten samochód po jakimś czasie użytkowania? Czy teraz myślicie o tym, że lepiej było wziąść 1.8?

Pozdrawiam.
K.

stachoo
03-07-07, 21:42
według mnie honda źle zrobila że są tylko 2 benzynowce i ten podstawowoy slabszy niz w 6g i 7g gdzie auto jest dość cięzkie powninen byc jeszcze silnik 1,6/110-115KM przynajmniej do wyboru. Podejrzewam ze do jezdzenia po miescie dla żony starczy, gorzej na trasie jak trzeba bedzie przycisnac :agent:

Rush
04-07-07, 11:55
dzieki za wszystkie odpowiedzi , poczytalem , popytalem , teraz czekam na mozliwosc przejechania sie autkiem i 1,4 i 1,8 , ale niestety w salonie we wrocku nie ma takiej mozliwosci :(

Pozdr
Rush
U bieli nie maja obu wersji silnikowych?? Wydaje mi sie ze powinni miec 1.4 jak i 1.8, przynajmniej jak ja kupowałem to tak było.


no na karkonoskej w D&D brak , nawet nie potrafia mi powiedziec czy bedzie mozliwosc
wiec wybieram sie do Mirkowa na jazde
oczywiscie opisze wrazenia , dobrze ze chociaz maja jeden ( 1.8 ) , musze jeszcze poszukac salonu gdzie bedzie mozliwosc przjecania sie 1.4 , no chyba ze po jezdzie juz nie bede chcial przejechac sie 1.8 :)

pozdr
Rush

Maciek CIVIC SPORT
04-07-07, 13:08
Polecam w Mirkowie negocjować przy składaniu zamówienia. Mi się udało dostać w cenie czujniki, alufelgi na zimę i komplet chodniczków.

Pik
08-07-07, 00:27
według mnie honda źle zrobila że są tylko 2 benzynowce i ten podstawowoy slabszy niz w 6g i 7g gdzie auto jest dość cięzkie powninen byc jeszcze silnik 1,6/110-115KM przynajmniej do wyboru.
A mnie sie wydaje, ze Honda tylko ulatwila wybor! Nie trzeba sie zastanawiac, czy brac jakis przecietny 100-konny silnik, tylko dostajemy w "standardzie" 140-konnego, nowoczesnego VTECa! Uwazam, ze jak kogos juz stac na wydanie ponad 60 tysiakow na nowa bryczke, to dolozenie tych kilku dodatkowych kawalkow na silnik 1,8 nie powinno stanowic problemu... :afro:

Auto dzieki zapasowi mocy jest dosc zwawe, co sie wyjatkowo przydaje w polskich warunkach. I to wcale nie po to zeby szybko jezdzic, glownie wzrasta bezpieczenstwo wyprzedzania na naszych jednopasmowkach.

A dla typowo miejskiej jazdy, tym bardziej dla kobiety, kompakt to auto niemal luksusowe, bo ogolnie rzecz biorac, to specjalnosc autek klasy B, jak Corsa czy Punto. W polskich realiach kompakty pelnia najczesciej role uniwersalnych aut rodzinnych. Tak wiec jak kogos juz stac na taki "luksus" jak potraktowanie Civica jako typowego mieszczucha, to chyba bez problemu przelknie nieco wieksza cene zakupu wersji 1,8, jak i wieksze zuzycie paliwa na codzien?

Warto tez zauwazyc, ze lepiej wyposazone wersje (sport i ex) sa dostepne tylko z silnikiem 1,8 (ex takze z dieslem).

Rush
08-07-07, 22:39
no to juz wszystko wiem
wybieram 1,8 :D , z jazdy jestem zachwycony
to mruczenie silnika ... ahh poezja :)
teraz tylko musze zastanowic sie nad dodatkami

pozdr
Rush