PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny stukot w silniku



michalm
15-06-07, 20:25
Witam
Dzisiaj jechałem na autostradzie i ropędzając autko, przy prędkości 160 km/h, nagle pojawił się dziwny hałas, (coś jakby wjechać na rozgrzane kawałeczki asfaltu i jadac dalej one się odklejaja od opon, jest taki specyficzny stukot), napewno wszyscy wiedza o co chodzi i jak to brzmi). W kazdym razie od razu popuscilem gaz, i stukot ucichl, ale jak tylko go dodalem znowu powrocilo. Teraz jest taka sytuacja ze do 4 tys. obr nic nie slychac, ale ponad 4 tys. obr. to stukot nadal występuje. Na początku myslalem ze to spod bezpieczników bo odgłos dochodził jakby spod kierownicy, ale odkrecilem oslone i tam wszystko wyglada, ok, a spod maski jednak slychac, ale nie umie tego zlokalizowac. Co to moze byc. Pojawiło sie to nadle, wczesniej nie bylo zadnych objawów. Wczoraj odebralem autko od mechanika, robil mi uszczelniacze na zaworach, czy to mzoe byc z tym wiazane?

Jak mozecie to pomozcie

Pozdrawiam

skolopendra
15-06-07, 20:29
może skrzynia się sypie

michalm
15-06-07, 20:33
Czemu myslisz ze skrzynia? Takie sa objawy?
Zreszta na postoju jest to samo...

misiek1980
16-06-07, 00:26
nieszczelny układ wydechowy, pekniete poduszki silnika lub skrzyni i moze wpada w rezonans zobacz czy na parkingu przy wcisnietym sprzegle tez tak jest to raczej eliminuje skrzynke

agent_lol
16-06-07, 02:13
tez bym na skrzynke postwił, potrafi hałasowac jak umiera :/ jezeli nasila sie przy wiekszych obrotach moze byc coś tez z poduszkami , jedź do jakiegos speca niech pooogląfda auto od spodu .

michalm
16-06-07, 16:06
Ustalilem juz ze to uklad wydechowy, tylko jeszcze nie wiem ktory klumik, no ale prawdopodobnie czeka mnie wymiana..

Pzdr

[ Dodano: Pon 25 Cze, 2007 ]
Witam
Wymieniłem srodkowy i ostatni tlumik (stare i tak byly do wymiany), i okazalo sie ze stukanie w silniku nie ustepilo. Stukanie dochodzi z okolic paska klinowego lub rozrządu i występuje po przekroczeniu ok 4 tys. obr. Jest to podobny odglos do takiego jakby sie sypalo piaskiem na blache. Co to moze byc? Macie jakis pomysl?

Pzdr