PDA

Zobacz pełną wersję : bicie przedniej części auta przy przyspieszaniu (koła?)



barto9
21-02-12, 17:27
witam. mam problem mianowicie przy dodawaniu gazu przednia czesc auta (stawiam na półoś) trzęsie się, początkowo myślałem że to coś z kołami, ale koła dokręciłem i problem nie zniknął, przy wyższych prędkościach (od 60 w góre) auto zaczyna się naprawdę mocno trząść.. dodam że gdy jadę "na luzie" auto jedzie prosto i nic nie stuka, nie puka ani nie trzęsie. proszę o pomoc !

Mathius4
21-02-12, 17:29
Koła ważone były ?

barto9
21-02-12, 17:43
zbieżność kół była ustawiana.

malinkie
21-02-12, 17:58
Zobacz czy nie masz luzów na przegubach zewnętrznych i wewnętrznych.

reaktor
21-02-12, 18:14
X2 prawdopodobnie przegub wewnetrzny , ale samemu ciezko bedzie ci to ustalic

Potrafi sie przestawiac raz dziala poprawnie raz nie

Sprezyna
21-02-12, 18:15
Koła ważone były ?

jak zauwazyles kolega napisal ze na luzie objaw znika wiec kola nic do tego nie maja, stawiam na luzy przegubu.

barto9
21-02-12, 23:05
dzieki za odpowiedzi, dodam jeszcze ze przy skręcaniu czuć i słychać jakby takie "strzelanie" przy kołach więc myślę ze to jednak przeguby, możecie mi polecić na szybko jakiegoś mechanika co by mi to sprawdził i naprawił ? pozdro :)

edit: dodam jeszcze że przy dodawaniu gazu mam taki "przeskok" lub "szarpniecie" czy to może mieć coś wspólnego z tymi przegubami ?

CRX1
21-02-12, 23:23
Taki przeskok ,stuknięcia to wygląda na rozbite przeguby półosi.Można to szybko usalić ,czy to zewnętrzne ,czy wewnętrzne .Z kanałem lub na podnośniku trzeba poruszać półosią i wyrażnie będzie widać luz na przegubach.