PDA

Zobacz pełną wersję : bicie kierownicy przy hamowaniu



Jacek_24
03-06-05, 22:32
cześć mam problem z hamowaniem. powyżej 110 km/h podczas hamowania mam bicie na kierownicy takie że nie mogę jej uczymac. po zejściu z magicznej prędkości 110 km/h problem znika. koła mam wyważone, tarcze przetoczone, klocki wymienione z góry dzieki
pozdrawiam

emg
03-06-05, 22:47
bicie na tarczy hamulcowej najwyraźniej - coś jest niespasowane albo przytarty tłoczek albo klocek nie odbija albo klocki nierówno łapią. Może być tarcza krzywa.

Pati
03-06-05, 23:14
albo luz w maglownicy.

Azis
03-06-05, 23:41
ja miales tarcze w przetloczeniu i po tym ci tak wali to na 100 % to , mialem to samo zle je przetoczyli i jak nacislem hamulec to cale auto zaczelo sie czepac , a hamulec odskakiwal gora dol.Tyle wiem ja tak mialem.

Pozdrawiam

wieshaq
04-06-05, 01:26
jak objawy sa takie jak piszesz czyli odbijanie pedalu (rodzaj geja) to na bank przyjrzyj sie tarczom. w roznych zakresach predkosci to wystepuje.

woodie
04-06-05, 01:43
Gdybys mowil ze przy mocnym hamowaniu to bym powiedzial ze ABS zamontowali ;). A tak na powanie:
Jesli geometria ok, felgi proste to na pewno zle przetoczyli tarcze. Bo nie podejrzewam ze kolo niedokrecone.

Jacek_24
07-06-05, 23:44
nie ustawiałem geometrii a mam na 100% rozwaloną!

prz3mo
07-06-05, 23:46
nie ustawiałem geometrii a mam na 100% rozwaloną!

a skąd ta pewnosc, ze masz rozwaloną?

szpulek
08-06-05, 12:06
czasem moga byc jeszcze zle wywazone opony.. ale faktycznie tarcz to jest czesto glowny srpawca..

podlacze sie z moja trescia:
podczas hamowania nic nie telepie, nie sciaga, a na sprawdzeniu hamulcow mam roznice w przodzie 40% przy lekkim nacisnieciu hamulcw, jak sie mocniej nacisnie to jest roznica w normie..
cos jest zapieczone? tylko co?

pzdr

ERKA
08-06-05, 17:16
przyłączę się do wszystkich wcześniejszych opini
nie ma bata masz zwichrowane (przegrzane) tarcze
przetoczenie niewiele tu daje, wymień tarcze i klocki i musi ustąpić

ignac
08-06-05, 17:23
tarcze krzywe i luz na maglu
chyba ze masz wyje... tulej w zawieszeniu co tez ma jakis tam wplyw:)
posprawdzaj
ale szczegolnie tarcze i klocki

przemir
08-06-05, 17:38
jak z kazda usterka nie da sie przez net postawic diagnozy trzeba pokolei eliminowac - u mnie np na 17" taki obiaw mialem po wymianie opon - niby wywazyli a byly problemy pozniej rozebrali poprzesuwali opone wywazyli raz jeszcze i gra

martinez
14-09-05, 13:24
ja np wymienilem tarcze i klocki i mam takie samo cos przy 140km/h mi powiedzieli ze mam krzywa piaste i powinni mi przetoczyc tarcze na samochodzie to wtedy bedzie git.wiec nie wiem k.... co lepiej jest miec krzywa piaste czy potem hamulce??

Wujek84
14-09-05, 15:30
to w takim razie albo zle ci przetoczyli tarcze albo juz sa takie cienkie ze po1 hamowaniu znowu sie pokrzywily od temp chyba ze masz zle wywazone kola albo jaja zamiast opon (owalnosc opon nie spr na wywazarce).

nick__t
14-09-05, 19:51
Szukaj na tym forum. Kiedyś opisałam cały problem od "a" do "z" :P
Zapomnij o złej geometrii (bez znaczenia) Oczywiście stawiam na tarcze (źle przetoczone lub PRZYKRĘCONE :!: )
Pozdr - Moni :D

[ Dodano: Sro 14 Wrz, 2005 ]

...................opon (owalnosc opon nie spr na wywazarce).

Jak to nie :?: Znasz jakiś inny sposób :?: :P

LIO
15-09-05, 01:07
u mnie okazało się, że winny był klocek, po zmianie na nowe ustąpiło.
Problemem często jest zła opona.

Hycelius
17-09-05, 08:23
Zużyte tarcze hamulcowe.Miałem tez ten problem. 45 zł szt w hurcie u mnie.Jak chcesz to ci wysle w poniedzialek.