PDA

Zobacz pełną wersję : odpala jakby na 2-3 cylindrach, szrpie przy przyspieszaniu



traianus
14-02-12, 22:53
Od jakiegoś czasu mam problem...

Mianowicie po odpaleniu rano na zimno (na ciepło niema problemu) silnik pracuje jakby na 3 czasem 2 cylindrach, ale po kilku sek jest ok. Czasem w trakcie jazdy pod obciążeniem (przyspieszanie, jazda pod górę około 3000obr wzwyż) szrpie. :/ dzieje sie to zarówno na LPG jaki na Pb

co zrobiłem do tej pory...
wymiana kabli, wymiana świec, efekt... na okres miesiąc po wymianie jak ręką odjął... ale po czasie nawrót problemu.

Kopułka i palec wymienione

samochód był u mechanika i niby miał zakładany inny aparat zapłonowy (nie pomogło)... i niby był podłączany do kompa (nie wykazało błędów) pisze niby bo tego nie widziałem na własne oczy...

czy przyczyną może być MAP sensor albo recyrkulacja spalin... ??

skolopendra
15-02-12, 11:26
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?63457-dziwny-objaw-na-zimnym-silniku&highlight=szarpie

http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?119543-Szarpanie-Ej9-D14A3-4&highlight=szarpie

i 50 podobnych tematów
szukaj :cool:

Van_Dal
15-02-12, 17:31
na początek podaj co to za autko jaki silnik i jaka instalacja

po drugie powiedz jakie świece

po trzecie zmierz odstęp elektrod w świecy i sprawdź czy zgadza się z katalogowym

traianus
15-02-12, 17:51
niestety niema rozwiązania problemu, poza tym u mnie jest problem i z odpalaniem i szarpaniem podczas jazdy dodam że w największe mrozy silnik chodził jak złoto natomiast teraz jak mrozy zelżały problem powrócił; gdzyż hustam si z tymi objawami już od lata :rolleyes:

vnv_nation
15-02-12, 20:16
Wymien swiece, kopulke, palec i kable i problem ustapi.

carlosv
15-02-12, 22:48
Wymien swiece, kopulke, palec i kable i problem ustapi.
ehh... przeczytałeś pierwszego posta? Jak nie to masz poniżej jeszcze raz...


co zrobiłem do tej pory...
wymiana kabli, wymiana świec, efekt... na okres miesiąc po wymianie jak ręką odjął... ale po czasie nawrót problemu.

Kopułka i palec wymienione


A po jeżdzie, gdy troche ostygnie silnik ale nie tak że będzie calkiem zimny i go odpalisz to chodzi normalnie?

vnv_nation
15-02-12, 22:57
ehh... przeczytałeś pierwszego posta? Jak nie to masz poniżej jeszcze raz...


Przeczytalem, ale widzisz jakis inny logiczny powod tych objawow?
Kiedys tez kombinowalem bo mi autem szarpalo i nie mialem pojecia dlaczego, zaczelo sie 2 tygodnie po wymianie swiec profilaktycznie na nowe. Wymienilem kable, kopulke itd itd, regulacje gazu i do glowy mi nie przyszlo zeby zajrzec do swiec przeciez byly nowe. Wsadzilem swiece te co byly wczesniej i jak reka odjal problem zniknal. Jaki byl problem z tymi swiecami nie wiem - wizualnie byly jak najbardziej w porzadku. To ze cos jest nowe nie znaczy ze jest dobre. Trzeba pokombinowac i poszukac w najprostszych rzeczach bo problemy ktore kolega napisal tylko tych podstawowych rzeczy dotycza..

Van_Dal
16-02-12, 08:10
napisze jeszcze raz... odstęp elektrod w nowych świecach jest odpowiedni ???
sprawdzał to ktoś ?? w gazie to ma dużo do gadania

traianus
16-02-12, 17:36
Wymienilem kable, kopulke itd itd, regulacje gazu i do glowy mi nie przyszlo zeby zajrzec do swiec przeciez byly nowe. Wsadzilem swiece te co byly wczesniej i jak reka odjal problem zniknal. Jaki byl problem z tymi swiecami nie wiem - wizualnie byly jak najbardziej w porzadku. To ze cos jest nowe nie znaczy ze jest dobre.

świece wymieniałem dwa razy, objawy po pewnym czasie zawsze te same... takie przypadki się nie zdarzają:(

odstęp elektrod też sprawdzałem

podejrzewam że może to być któryś czujnik, np odpowiedzialny za skład mieszanki ?? bo w trakcie jazdy, na ciepło przerywa przy przyspieszaniu, tylko wtedy co by miła chwilowa poprawa, po wymianie świec później kabli o której już pisałem... wygląda to tak jakby coś psuło świece :p

A po jeździe, gdy trochę ostygnie silnik ale nie tak że będzie całkiem zimny, to odpala normalnie musi być całkowicie zimny żeby był problem...

traianus
18-02-12, 12:34
Dodam jeszcze że wczoraj auto jeździło jak złoto, nic a nic się nie działo, mocne od samego dołu do samej góry. Dziś jakaś masakra, po prostej nie chciał jechać... sytuacja ulegała poprawie w miarę pokonywania kilometrów ale objaw szarpania pozostał przy przyspieszaniu powyżej 3000 obr.

traianus
18-02-12, 22:14
Czy takie jaja mogą sie robić jak leją wtryski ???