PDA

Zobacz pełną wersję : ZNIKL OLEJ



krisusss
13-06-07, 15:23
Witam mam Honde Civic 1.4 is z 98r. Kupilem auto z 2 tygodnie temu przejechalem okolo 1200km zagladam dzis pod mache a bagnet czysty ani deka oleju :( .auto przed kupnem sprawdzalen na stacij kontroli, emisja spalin byla ok.Co moze byc przyczyna tak szybkiego znikniecia oleju z silnika??za wszelka odp z gory dziekuje ;)

hosi
13-06-07, 15:26
Sprawdzales ile oleju na bagnecie bylo 2 tygodnie temu? Jesli nie, to pewnie juz wtedy zbyt duzo oleju nie bylo.

krisusss
13-06-07, 15:30
Sprawdzalem bylo przy Max gdzies z 2mm od gornej kreski

the.ghost.dog
13-06-07, 15:34
jak ci pije olej to pewnie ci troche zamuli katalizator... u mnie pil olej bo nie dzialal wentylator chlodnicy. nie bylo tego widac na krotkich odcinkach i na trasie podczas w miare spokojnej jazdy, ale na przyklad jak zjezdzalem z trasy i wpadalem w korki to wskaznik temperatury mi szalal...

krisusss
13-06-07, 15:44
Wentylator ok reszta plynow tez ok.

skolopendra
13-06-07, 16:12
zmieniałeś olej?
jeśli nie to zmień, i sprawdź ponownie

krisusss
13-06-07, 16:39
jutro bede zmienial.byl mobil 1 10 na 40 w ,czy zmieniac na taki sam czy moze jakis inny??co radzicie :aloha:

k0st3k
13-06-07, 16:54
zmien na taki jaki był lany wcześniej.

troszke szybko wciagnoł ci pare litrów!

auto stało prosto(nie na pochyłej powieźchni) jak mierzyleś?

jakieś plamy pod autem po dłuższym postoju???

zwykle jak jest mało oleju to słychać, że silnik inaczej pracuje...pierwsze co słychać to głośniejsze są zawory.

hosi
13-06-07, 17:00
Zostaw 10W40.

krisusss
13-06-07, 17:15
stal na prostym na ciplym i na zimnym silniku byl sprawdzany.Rura wydechowa jest cala czarna tak jak by przepalal :/ .przy ruszaniu z 1 i 2 na wyzszych obrotach zostaje troche siwo.Moze to uszczelniacze na zaworach??
Dlamnie jest troche dziwne ze w tak krotkim czasie zniklo tyle oleju ??
przypomnialem sobie ze tydzien temu tez sprawdzalem i bylo ok :/
raptem tydzien czasu 600km i brak oleju wlalem teraz 1l oleju to ledwo co na bagnecie sie pojawilo !!

tomekk
14-06-07, 20:26
Niestety pachnie to grubszą sprawą... jeśli tak dużo pije i do tego dymi na siwo, to prawdopodobnie trzeba będzie rozbierać. I same uszczelniacze niestety nie pomogą...

maciekr
14-06-07, 20:40
wspóczuję. Trafiło mnie własnie to samo. Uszczelniacze, może prowadnice zaworów, pierścienie, przy okazji panewki i może jakieś szlify. Zobaczymy. Nie załamuj sie trzeba remoncik robic i już

krisusss
15-06-07, 10:25
:) wlalem nowy olej i co cieknie :/ ze srob trzymajacych miske olejowa podokrecalem ale dalej zostaja plamy na asfalcie nie wiem czy nie sa gwinty pozrywane bo tak mi sie cos wydaje :( i jeszcze symering nie trzyma bo kolko i pasek tez w oleju jest. !! ogolnie to jeden wielki syf :djablek: pozdrawiam

hosi
15-06-07, 10:38
To nie widziales wczesniej kaluzy oleju pod samochodem? Zmien uszczelke miski, raczej watpie zeby byl problem z gwintami. Bedzie git!

krisusss
15-06-07, 10:57
nic nie byl zadnych wyciekow.Wczesniej jezdzila klijentka tym samochodem, ja go troche przegonilem i zaczelo sie :/ a co do gwintu: sruba sie prawie kreci i nie mozn ajej dokrecic inne dokrecilem i z tamtych juz nic sie nie lalo tylko teraz z tej jednej kapie ;)

laska
15-06-07, 18:50
krisusss, siemka-mam ten sam problem.kupiłem samochód rok temu, po jakimś czasie obciołem się nowy olej znika. w między czasie wyjechałem za granice,byłem nie dawno na urlopie i też zauważłem że przy ruszaniu na 1 siwy dymek za mną sie pojawia :) teraz wracam i się zastanawiam czy robić (czy się opłaca) czy kupić nowy motor-młodszy, też z civica ale z 97-98r moj jest z 93r 1,5 16v, a nowy jak bym sie zdecydowal to 1,6 16v chyba-no i jestem w kropce bo nie wiem co mam robic-a nie znam sie bardzo tak na tym-czy by pasował,masa itd.... z drugiej strony nie chce sprzedawac swojej perelki :P
POMOCY !!!
THX

maciekr
15-06-07, 21:02
Lepiej remont niz "nowy" silnik. Do końca nie wiesz na co trafisz. Jak zrobisz remont to znów z 200 tys machniesz w miare spokojnie :)

laska
15-06-07, 21:55
maciekr, hmmm ale z tym na co trafie to nie jest tak do konca bo spotkalem sie z ofertami kupna silnika ktory jeszcze jest zamontowany w samochodzie i mozna normalnie odpalic-a nawet pojeździć-posłuchać jak działa itd... więc nie wiem-ale dzięki za rade. z kolei boje sie tego ze jak zaczne przy silniku grzebać to za chwilke znowu cos wyskoczy i znowu będzie trzeba coś przy nim robić-wydaje mi sie ze silnik może być skatowany, nie tyle co skatowany tylko poprostu swoje już przeszedł. raz miałem taką sytuacje jak jechałem chyba na 3 już nie pamiętam-gaz trzymałem pod nogą w jednej pozycji i nagle poczułem spadek obrotów tak jak bym puscił z gazy-wiec nie wiem do jakiej kategori można zaliczyć teraz ten motor a za bardzo też się nie znam żeby wymyślać. wolałbym chyba kupić młodszy silnik(nie wiem) doradzcie ludziska-ja naprawde jestem zielony------robił ktoś kiedyś cos takiego ? pozdrawiam

kajak
16-06-07, 16:57
moj silnik to D15B2, ja sprawdzalem 2,5 t ygodnia temu poziom leju i mialem okolo polowy na bagnecie, do tamtej pory trzymal olej slicznie, palil go"w normie". w zeszla sobote wybralismy sie z czescia CKPL Szczecin nad morze, w dwie manki ok 220km, jazda w jedna strone tak ze 130/140km/h a spowrotem polowe drogi 160km/h, czy to mozliwe zeby wlasnie podczas tej trasy spalil okolo litr oleju?? bo jak sprawdzalem wczoraj w garazu to byl milimetr na dole bagnetu(kontrolka sie nie zapalila), tylko pytanie czy raczej spalil tego litra w trasie czy raczej cos innego, bo zadnej plamy po dluzszym postoju(noc) w garazu nie ma, nawet kropelki, miska suchutka itp, plyn chlodniczy czysty (nie jest metny) i resztki oleju tez nie maja bialych "dodatkow".
dolalem 0,75 L.(bo wiecej nie mialem, dokupie to doleje) oleju i zobacze wieczorem czy trzyma, jesli trzyma to dlaczego az tak go spalil?? dlatego ze silnik juz nie jest pierwszej mlodosci?? auto grudzien '91

raMMzes
16-06-07, 17:18
Przy większym obciązeniu, ciągłej jeździe na wyższych obrotach ten silnik tak niestety może spalić :/ Mimo to, trochę za dużo go ubyło, ale jeśli przy 'normalnej' jeździe pali w normie, nie ma się co przejmować ;)

Pozdro :aloha:

prestoneg3
26-07-13, 22:53
jakie mogą być przyczyny znikania oleju w d16y7 190tyś km zalany minerałem ? pomijając pierścienie , uszczelniacze i płyn chłodnicy .
bo specjalne nie dopatrzyłem się kopcenia i nie czuć w środku smrodu palonego oleju tak jak w poprzednim silniku. silnik i miska suche . ubywa od max do połowy skali po ok1000km . a i jest nowa sekwencja. kręcę czasem do 6500-7000rpm .
czy przyczyną może być :
źle ustawiony zapłon , przestawiony rozrząd , źle ustawiony gaz (jedzie ok ,moze minimalnie słabiej do 4000 ciągnie ) a pali ok 12 lpg przy dynamicznej jeździe .???????

i 2 pytanko . czy da się wymienić pierścienie od dołu ? bez zdejmowania głowicy

vnv_nation
27-07-13, 09:59
nie da sie
moze gdzies wyciek masz?

probestic
27-07-13, 10:11
nie da sie
moze gdzies wyciek masz?

Też bym to, mimo wszystko podejrzewał. Popatrz jeszcze dokładnie, obejrzyj wszystko na spokojnie.

Michał102
27-07-13, 10:29
Masz katalizator? Ten potrafi bardzo skutecznie wyłapać dymienie i smród palonego oleju.

Wlodek
27-07-13, 13:52
Jak dymi przy wyższych obrotach na tyle że widzisz to z tyłu z miejsca kierowcy to możesz być pewien że twój silnik pali spokojnie litr na 1000 km. Winne są uszczelniacze lub pierścienie. W przypadku tego silnika lepiej kupić drugi niż remontować. Mój pali litr na 1000 i też powyżej 4-5 tys. widać chmurkę :P i też mam kata a i tak dymi, w preludzie bb3 niedymił nic a brał olej więc różnie to bywa.

FaziRBK
27-07-13, 14:14
Na pytanie czy da się wymienić pierścienie od dołu odpowiedź brzmi nie, ze względu na to, że tłoki z korbami da się wyciągnąć tylko górą.
Wszystkie uszczelki są w stanie, ok?. Nie cieknie gdzieś z michy, uszczelniacza wałka rozrządu?
Tak przy okazji, przy wymianie pierścieni warto też wymienić uszczelniacze, do tego dochodzi planowanie głowicy, nowa UPG, być może jeszcze jakieś zawory, panewki też warto sprawdzić + robota, więc generalnie przy tym silniku nie opłaca się robić remontu.
Poszukaj słupka z pewnego źródła, u nas na forum np: xTygrysekx ma dużo różnych zdrowych silników, zagadaj do niego.
A jeżeli na razie nie masz kasy, to dolewaj oleju i jeździj, nie jest to jeszcze masakryczny dramat z poborem oleju skoro ubywa tylko połowa między max a min na bagnecie na 1 tyś km.

prestoneg3
27-07-13, 14:56
Poszukaj słupka z pewnego źródła, u nas na forum np: xTygrysekx ma dużo różnych zdrowych silników, zagadaj do niego.
A jeżeli na razie nie masz kasy, to dolewaj oleju i jeździj, nie jest to jeszcze masakryczny dramat z poborem oleju skoro ubywa tylko połowa między max a min na bagnecie na 1 tyś km.

hehe to własnie jest 2 silnik i brałem właśnie od tygryska ;/ wstawiałem 3mce temu i przez 2 nie ubywało . teraz coś zaczęło a gwarancja jak wiadomo rozruchowa

kat wywalony
uszczelkę miski ,dekla ,świec,wału ,skrzyni i walka wymieniłem przy montażu na oem
panewki spoko bo mechanior lukał jak zwalił miskę .
kurde może przy transporcie głowica się " ruszyła " ? dziś koleżka za mną jechał i powiedział że widać niebieskie dymki na większych obrotach przy zmianie biegów :(
petryga ani nie ubywa ani nie przybywa .
sam już nie wiem ocb . jak podjadę na sprawdzenie kompresji to wyjdzie przyczyna ?

FaziRBK
27-07-13, 15:50
Na to się składa wiele czynników, ale fakt faktem kompresję możesz sprawdzić.
Przejedź się autem a za Tobą niech ktoś jedzie, w czasie zjazdu z górki rozpędź się do prędkości powiedzmy 70-80km/h i wrzuć drugi bieg po czym dodaj gazu tak, żeby przyśpieszyć. Jeżeli będzie dymił bardzo mocno to uszczelniacze powiedziały papa, a to wiąże się przy wymianie również z zrobieniem dołu czyli pierścienie, upg itd.
Jeżeli przy odcince podczas zmiany biegu będzie za Tobą czarno to będą to pierścienie. Jeżeli nic takiego się nie wydarzy to prawdopodobnie pali zbyt małe ilości oleju, żeby to było zauważalne.
A nie śmierdzi Ci przypadkiem olejem ze zbiorniczka wyrównawczego?.

prestoneg3
28-07-13, 15:38
hmm dymi tylko przy redukcjach na wysokich obrotach .
płyn śmierdzi jak płyn . ale..... nie powinno być czasem tak że jak silnik jest gorący to w wyrównawczym ubywa a jak stygnie to
wraca ????? bo czy zimny czy gorący to jest max . a wiatrak normalnie się załącza i temp w połowie skali .

posejdon
28-07-13, 22:14
jak silnik jest gorący to w wyrównawczym ubywa a jak stygnie to
wraca
Raczej odwrotnie - jak zimny to jest mniej niż jak się zagrzeje.

Muzyk-Grzes
28-07-13, 22:58
Ja mam sekwencję i D16Z6 na bloku D16Y7 u mnie okazało się że olej znikał przez puszkę odmy. Zakładając kolektor z D16Z6 okazało się że "wtyczka" odmy nie pasuje do tej puszki (jest nieco dłuższa niż w 5 genie) Założyłem tam kawałek rurki uszczelniając połączenie. Niestety to połączenie puściło i olej lał się litrami po bloku i skrzyni ,potem na przegub wewnętrzny i rozbryzg szedł po całej podłodze, bloku ,kolektorze dolotowym. Kapało tez na wydech co dawało zapach palonego oleju.

Po uszczelnieniu okazuje się że olej znika nadal, nie tak dużo jak poprzednio ,ale zawsze coś natomiast nie dymi. Wykręciłem świece żeby zobaczyć czy jest na nich olej i pojawia się jedynie niewiele na drugim i sporo na trzecim cylindrze na innych go nie ma. Dokładnie tam gdzie wężyk odmy ma odpowietrzać skrzynkę korbową.
Wyjęłem wężyk odmy (ten od kolanka na kolektorze i podłączeniem do kolektora) i okazało się że jest tam sporo świeżego oleju. Na razie zatkałem odmę oraz wężyk i znikanie oleju ustało a świece są bez oleju.

prestoneg3
29-07-13, 22:17
Raczej odwrotnie - jak zimny to jest mniej niż jak się zagrzeje.

no może i tak ale powinna być jakaś zmiana poziomu a u nie cały czas max . ktoś gdzieś pisał że to moze być wina korka ,czy raczej zapowietrzony układ ?
temperaturę łapie bo wiatrak się załącza