PDA

Zobacz pełną wersję : Wskazowka temperatury prawie na czerwonym



kiler113
14-02-12, 11:54
Sluchajcie jaka jest sprawa

Dzis sobie jechalem i po ok 10-15 minutach zauwazylem ze obroty cos lekko za wysokie, patrze na wskaznik temp silnika a ten prawie na czerwonym, zatrzymalem sie na chwile, otworzylem maske, plyn chlodniczy w zbiorniczku byl, wsiadam, temp spadla prawie do normalnego poziomu, za parenascie sekund znowu prawie na czerwonym

Zadnych wyciekow z chlodnicy nie zauwazylem, gorny waz byl cieply, dolny zimny

Co tam sie moglo stac???

zakit
14-02-12, 12:40
termostat, skoro dolny jest zimny, ew sie zapowietrzyl.

kiler113
14-02-12, 13:22
no dolny byl zimny, tez od razu pomyslalem ze termostat, zobacze dzis odpowietrze uklad a jak nie to pewnie termostat

mass221
14-02-12, 14:18
Sprawdź na wszelki wypadek poziom oleju w silniku:)

kiler113
14-02-12, 14:57
a co ma do tego olej???

aha i zauwazylem ostatnimi dniami ze w srodku straaaaaasznie wolno mi sie nagrzewa pazdzierz

skolopendra
15-02-12, 11:33
wymień termostat,nawet się nie zastanawiaj

kiler113
15-02-12, 11:58
wczoraj zamowilem juz nowke

mass221
15-02-12, 19:54
a co ma do tego olej???

Jak to co? Przy małej ilości silnik się drastycznie nagrzewa, może nie tak jak diesle ale też znacznie, powyżej dopuszczalnych norm. Sprawdzenie tego nic cię nie kosztuje. W D15 masz 2 litry oleju w misce, niewielki ubytek i temperatura rośnie, bo olej też chłodzi silnik.

vnv_nation
15-02-12, 20:09
Jak to co? Przy małej ilości silnik się drastycznie nagrzewa, może nie tak jak diesle ale też znacznie, powyżej dopuszczalnych norm. Sprawdzenie tego nic cię nie kosztuje. W D15 masz 2 litry oleju w misce, niewielki ubytek i temperatura rośnie, bo olej też chłodzi silnik.

Jedne wielkie bzdury opowiadasz. Olej w tym przypadku ma znaczenie ale tylko teoretyczne, w zadnym wypadku jakis ubytek oleju nie doprowadzi do tego ze auto sie bedzie za bardzo grzalo, a juz napewno nie da sie tego zauwazyc po wskazowce na desce rozdzielczej. Nie wiem tak w ogole czy twoja wiedza na temat tego co jest pod maska nie skonczyla sie na fiacie 126p, bo pierwsze slysze ze w silniku hondy 2 litry oleju sie miesci :/

mass221
15-02-12, 20:27
to prawda, nie przeczytałem tego co napisałem. chodziło mi o 3, a tak na dobrą sprawę to 3,5, przynajmniej tyle wchodzi do mojego D15B2

kiler113
17-02-12, 18:59
wymiana termostatu nic nie dała, dalej sie grzeje a wentylator w chlodnicy nawet nie dygnie, zalalem wyrownawczego MAX i nawet troche go nie zassalo
bezpiecznik od wiatraka dobry

nowmorde
17-02-12, 19:22
No to teraz trzeba chyba sprawdzić czy ma zasilanie, a jak ma to podłączyć wiatrak bezpośrednio do zasilania i zobaczyć czy ruszy.

kiler113
18-02-12, 03:47
a jak to sprawdzic???

Van_Dal
18-02-12, 04:48
zewrzyj dwa wyjścia na kostce czujnika temperatury przy termostacie ;] jak się załączy wiatrak to do wymiany tamten czujnik ;]

ygor
18-02-12, 08:39
tylko ze poprawcie mnie jesli sie myle ale to ze sie grzeje nie moze byc chyba wina wiatrak ? owszem wiatrak moze nie dzialac swoja droga ale chyba nie jest jego wina ze auto sie grzeje. wymienialem tydzien temu chlodnice , chcialem sprawdzic czy wiatrak dziala i mimo ze samochod stal w garazu (cieplej niz na dworzu bo ok 0 stopni) to wiatrak sie nie odpalil , bo jest za zimno po prostu - poza tym kiler o ile dobrze rpzeczytalem mial taki problem ze po jezdzie mu sie grzal - w warunkach jakie mamy teraz auto w czasie jazdy nie powinno potrzebowac pomocy wiatraka gdyz chlodnica jest przewiewana zimnym powietrzem - wiatrak dziala raczej na postoju (wiadomo ze w lato moze byc roznie ale do lata mamy daleko).


Zadnych wyciekow z chlodnicy nie zauwazylem, gorny waz byl cieply, dolny zimny

kiler czy po wymianie termostatu to sie zmienilo ? bo to jest kurde zastnawiajace - jakby woda nie przeplywala przez chlodnice ...

jakbys potrzebowal to mam pod reka chlodnice (lekko popuszcza - moze szklanke plynu na meisiac) razem z wiatrakiem - jakbys chcial sprawdzic , podmienic to moge ci pozyczyc

kiler113
18-02-12, 11:07
no wlasnie dalej te weze byly tak samo, gorny cieply, dolny zimny, mi tez to wyglada na to ze woda nie przeplywa przez chlodnice wogole...
zaraz pojde sprawdzic ten wiatrak ale wydaje mi sie ze to cos innego chyba

Van_Dal
18-02-12, 11:16
to musi być coś innego ;/ a btw pompa wody kiedy wymieniana ???
czy jak dasz nagrzewnice na full to czy ciepło leci ze aż zagotowąć się można w środku ??? (jeżeli wskazówka na czerwonym) ??

btw ja jak robiłem ostatnio samoadaptacje to przy -10* wiatrak załączył mi się po 29 minutach chodzenia na jałowym ;]

kiler113
18-02-12, 11:26
pompa nie wiem kiedy byla wymieniana...

no wlasnie ogrzewanie dalej nie grzeje mimo ze silnik juz prawie zagotowany...

Yotomeczek86
18-02-12, 13:32
Sprawdź pompę wody...bo widocznie płyn nie krąży w układzie i dlatego takie cyrki są. Ewentualnie ktoś kiedyś wodą to zalał i jest korozja w nagrzewnicy. Ostatecznie UPG

Van_Dal
18-02-12, 13:39
nagrzewnica jest przed termostatem, zamknięta w małym obiegu ... więc wyjście jest tylko 1 lub może 2 ;] bo coś blokuje Ci przepływ cieczy chłodzącej albo masz jaja z pompą wody
wąż u góry masz twardy bo płyn się gotuje, a ciepła ciecz unosi się nad zimną
ten na dole się nie grzeje bo nie ma obiegu wody i termostat się nie nagrzewa
wyjście na bardzo krótką metę wywalić całkowicie termostat ...

kiler113
18-02-12, 15:22
wszystko juz dziala! :D


ogolnie trzeba bylo namowic chlodnice zeby znowu zaczela chlodzic :D w koncu jak zaskoczyla to zalalem nowym plynem, pojezdzilem i jest wszystko OK
wieczorem jak bedzie zimny silnik sprawdze jeszcze czy te LPG bedzie dzialalo czy to jednak nie byla wina termostatu


EDIT

LPG tez dziala jak powinno :D