PDA

Zobacz pełną wersję : Klimatyzacja - jak tego cudu używać?



Mr_Harry
13-06-07, 09:29
Mam ptyanie co do klimy. Pierwsza sprawa to smród w momencie wyłączenia klimy - wali mimo że było odgrzybiane preparatem KENT. Kolejna to słaba wydajność - przy 30 C niby chłodzi, ale raczej przciętnie. Plecy mam raczej mokre, a była serwisowana w tym roku.
O ile z wydajnością nie ma dramatu, to ten smrodek przy uruchomianiu i po wyłączeniu jest irytujący. Jak używacie żeby nie śmierdziało, bo wcześniej nie miałem klimy i brak mi doświadczenia.

zdroyek
13-06-07, 11:43
co do smrodka ... musisz iść na profesjonalne czyszczenie klimy co do reszty to skocz sobie do NORAUTO bo mają teraz promocje i darmowy przegląd klimy robią, z wydajnością może być problem gdy masz za mało środka chłodniczego, zapchany filtr kabinowy (do wymiany).
Wymiana płynu, oleju w agregacie i filtra teraz w norauto 199 zł więc może to jest opcja a na razie jedź i niech ci przetestują

_reggie_
13-06-07, 19:15
U mnie nie ma problemu najmniejszego z klimą mimo iż auto jeździ 5,5 roku ma 120 000 km i jestem 3 właścicielem.

Nigdy żadnego smrodu nie było, wydajność super jak na nie oszukujmy się marną instalację - przy max ustawieniu na 4 praktycznie nie da się długo wysiedzieć bo zamarzasz :)

Jedyny problem to zamulenie samochodu ale cóż silnik 1,4 z klimą cudów nie zdziała...

Jak chcesz pisz na priv dam Ci namiar na znajomego który zajmuje się klimatyzacjami profesjonalnie i taniej niż inne warsztaty w Warszawie.

Pozdro :)

piterek82
13-06-07, 22:11
filtr kabinowy wymien a wydajnosc sama wzrosnie

jaro2000
14-06-07, 13:17
Witam
Wczoraj robiłem przegląd-jedną z podstawowych spraw, które chciałem załatwić była klima. Wydajność bliska "0". Wymienili filtry pyłkowe, podłączyli aparat, dobili instalację i teraz przy ustawieniu na 1-szej kresce jest "halny".
nie jestem specem od samochodów ale myślę, że sama wymiana filtrów nie wystarczy jeżeli "czynnika chłodzącego" jest tyle co kot napłakał (50-200PLN dobicie )- coś musi autko schładzać!
Nie jest to tania impreza ale warto, choćby ze względu na komfort jazdy i "suche plecy"
pozdrawiam

Mr_Harry
14-06-07, 14:38
No ok, klima była wiosną nabita od zera, bo wymieniona była chłodnica klimy (ta pod zderzakiem). Cały układ był wymyty i nabity olej + czynnik. Fakt, że filtr przeciwpyłkowy jest o wymiany. Fakt też, że z klimą to jak ruszam na zielonym, to mnie chyba wszystkie auta wyprzedają - ostro zamula.

Problem wydajności myślę rozwiąże sprawa filtra kabinowego. Co do smrodu, to chyba muszę jednak ostro się tam dobrac, tzn. demontaż dmuchawy i dopiero jak będzie dostęp do parownika, to go wyczyscić.

Używałem środka firmy Kent, taki z allegro. Teraz spróbuję Wurth - podobno niezły. Zobaczymy. Co do czyszczenia w profesjonalnych zakłdach, to powiedzieli mi w kilku, że nia dają żadnej gwarancji, że da się wyczyścić bez demontażu parownika i wykompaniu go w Domestosie. Czyszczenie za 200 zeta, które trwa 3 godzimy może pomóc, ale nie musi.

Zastanawiam się, czy problemem nie jest zła konstrukcja klimy w tym aucie, tzn słabe odprowadzenie wilgoci z okolicy parownika.

Reggie - proszę o namiar na pw.
Pozdro.

najemnik
16-06-07, 17:30
mam pytanko dzisiaj bylem nabic klime i facet stwierdzil ze klima slabo chlodzi przy wlaczonym silniku,dopiero gdy doda sie gazu efektywnosc klimy wzrasta,czy to jest prawidlowa reakcja klimy czy mzoe cos ze sprezarka jest nie tak?mam Civica sport 1.6 z 2004 r

Troll
17-06-07, 12:22
Mam podobnie. Na wolnych niby chłodzi ale jak sie doda gazu ( ruszy z miejsca) to jest juz lepiej. Cudów jednak nie ma, a klima raczej przecietna.

Mr_Harry
17-06-07, 13:11
Napiszcie czy poza słabą wydajnością macie smród z klimy? Jeżeli zwalczyliście, to w jaki sposób?

dymek
17-06-07, 13:16
Jeżdżąc po mieście, w korkach nie używam klimy - otwarte okna, szyber.
Jadąc powyżej 80km/h, w trasie, klima. Jak już na prawdę gorąco to i w korku klima włączona, oczywiście nawiew wewnętrzny i okna + szyber zamknięte.

Mr_Harry
01-07-07, 20:18
No rozpoczynam walkę ze smrodem z klimy - stawiam auto na kilka dni. Zamierzam rozebrać pod kokpitem tyle, ile będzie koneczne, aby dostać się do parownika i go wyczyścić. W ekstermalnym przypadku będę rozszczelniał i go demontował do kompieli. Wymyśliłem sobie koncepcje z czyszczeniem parą wodną pod ciśnieniem za pomocą oczyszcza parowego. Dodatkowo Wurth, bo Kent nic nie dał. Oblukam też odpływ wody i jak to sobie producent wszysto wymyślił kurcze.

Dam info, czy dało radę.

Kuki1824
14-08-07, 09:54
Ja pozbyłem się prztkrego zapachu z klimatyzacji oraz innym zapachów przez Ozonowanie wnętrza. Jest specjalna maszyna która produkuje Ozon . Wpuszcza się go przez małą rurkę do samochodu . 20 minut i w aucie nie ma żadnych zapachów , zostają zabite wszystkie bakterie grzyby itd . Polecam cena Ozonowania wnętrza to ok 100zł w Krakowie.

jaro2000
14-08-07, 10:38
Witam

Kuki1824 - gdzie wykonują to OZONOWANIE?

Pozdrawiam
jaro2000

Kuki1824
14-08-07, 10:54
www.blask.krakow.pl Salon Opon GoodYear. Nowa Huta

jaro2000
15-08-07, 07:43
Witam
Kuki1824-dzięki za info! Pozdrawiam.

Mr_Harry
23-08-07, 19:09
Napisze tak - rozebrałem na mksa, lałem parownik od klimy środkiem Wurth oraz Silver Nano i jest lepiej. Śmierdzi tylkon w momencie wyłączenia klimy - taka wilgoć z parownika. Jak jest u was w momencie wyłączenia przycisku A/C i pozostawienia włączonego nawiewu? Śmierdzi coś z kratki?

_reggie_
23-08-07, 20:44
Jak jest u was w momencie wyłączenia przycisku A/C i pozostawienia włączonego nawiewu? Śmierdzi coś z kratki?

U mnie nic nie śmierdzi ani po włączeniu ani po wyłączeniu i pozostawieniu nawiewu.

pozdro :agent:

Troll
24-08-07, 09:41
A u mnie po wyłączeniu wyraźnie daje wilgocią. Zreszta klima nie nalezy do najwydajniejszych :(

HokaHey
25-09-09, 14:12
Pozwolę się podczepić pod temat...

Wymieniałem ostatnio filtr kabinowy w swoim Civicu i miał być właśnie węglowy ale że nie było to zamontowali mi zwykły filtrona i teraz pytanko czy taki zwykły filtr jest sporo gorszy od węglowego ? Czy np. klimatyzacja jest wydajniejsza z węglowym niż ze zwykłym ? I co ile KM powinno się wymieniać taki filtr kabinowy ?

P.S. Czy warto jeździć na serwisowanie klimatyzacji do ASO czy zrobić to taniej w "zwykłym serwisie ?

_reggie_
25-09-09, 19:58
czy taki zwykły filtr jest sporo gorszy od węglowego ?
gorszy ale czy sporo.. tu bym się zbytnio nie rozczulał


Czy np. klimatyzacja jest wydajniejsza z węglowym niż ze zwykłym ?
nie jestem ekspertem ale moim zdaniem nie ma to wpływu na wydajność, możesz nawet jeździć bez filtra i wdychać więcej syfu...:D


I co ile KM powinno się wymieniać taki filtr kabinowy ?
generalnie raz na rok by się przydało najlepiej na wiosnę przy okazji sprawdzenia całego układu najlepiej (ja tak robię bynajmniej)


Czy warto jeździć na serwisowanie klimatyzacji do ASO czy zrobić to taniej w "zwykłym serwisie ?
tu już sprawa indywidualna ale wydaje mi się że jest wiele dobrych serwisów klimy grunt żeby cena przeglądu nie była przesadzona no i dobrze żeby ktoś polecił jakiś sprawdzony zakład (a od tego już mamy forum)

pozdro :cool:

HokaHey
25-09-09, 20:07
_reggie_ - dziękować za info :)

Jeszcze tylko jedno pytanie - czy filtry dzielą się na te które są przeznaczone do klimatyzacji i te bez ? Tzn chodzi mi o to czy bez problemu mogę używać np filtr węglowy w samochodzie bez klimatyzacji i na odwrót czy muszą to być specjalne wersje pod klimatyzacje lub bez klimatyzacji ?

Grzesieklodz
25-09-09, 20:31
z tego co wiem to filtry weglowe sa zalecane dla alergikow

HokaHey
25-09-09, 20:59
z tego co wiem to filtry weglowe sa zalecane dla alergikow

Ja wiem że to jest m.inn. ich zaleta ale mi chodzi o co innego ( poprzedni mój post) ...

agent
25-09-09, 22:56
Zasadniczo niczym się nie różnią bo ich rola jest identyczna - wyłapac zanieczyszczenia chociaż wydaje mi sie ze w civicach bez klimy (nie słyszałem o takich choć katalogi podają że są) jest jeden filtr a z klima dwa.

HokaHey
26-09-09, 12:03
Zasadniczo niczym się nie różnią bo ich rola jest identyczna - wyłapac zanieczyszczenia chociaż wydaje mi sie ze w civicach bez klimy (nie słyszałem o takich choć katalogi podają że są) jest jeden filtr a z klima dwa.

Aha czyli wniosek jest taki iż filtr kabinowy można dobierać wedle uznania nie patrząc na wersje z klimą lub bez ( węglowy, zwykły ) i nie powinno mieć to jakiegoś negatywnie-technicznego wpływu na samochód ?

łosiek
28-07-10, 18:53
nie będzie miało negatywnego wpływu..to napewno filtr kabinowy zmień na węglowy..gdy go nie zmienisz mogą Ci też parować szyby no i ten zapach niemiły..polecam wymiane i będzie wszystko ok

Malicha
28-04-11, 19:20
Przepraszam jeśli źle zamieszcza posta:

Witam, podłącze się do tematu, choć już dawno temu to było. Mi także przestała działać klima, oddałem do serwisu, nie ASO. Tam stwierdzili że to sprężarka. Wymienili na regenerowaną. I tu zaczyna się problem, jutro jade na poprawkę.

Klima działa jak ta lala chłodzi lepiej niż wcześniej. Ale:
1) mam większy spadek mocy
2) przy dojechaniu do świateł i zrzucenie na luz samochód czasem, nie zawsze próbuje zgasnąć, po czym nagle wskakuje na prawidłowe obroty
3) co np minutę załacza się (tak ma być) i jadąc samochodem np 60 km jednostajnie, przy tym załaczaniu się klimy, samochod zaczyna mi hamowac po czym jedzie normalnie i znowu...
Tak jakby potrzebował mocy dla klimy. Wczesniej przed regeneracja tego nie było.

Dostałem info iż to może być przez tą regenerację ponieważ nie jest kompresor do konca dopasowany do tej Hondy.

Mam się z tym pogodzić ? albo zabiore stary kompresor i bede kombinował bo moze tak jak wyzej opisywaliscie, moze byc inna przyczyna, sam juz nie wiem.
No bo wymienił kompresor i działa, czyli moge uwazac ze to bylo przyczyna, chyba ze jakis czujnik... nie wiem gdzie poszczegole rzeczy sie znajduja itp

Honda civic sport 1.6

jackon
01-05-11, 12:36
Klimatyzacja ma kilka kilowatów mocy więc w samochodach z małym momentem obrotowym odczuwa się moment załączenia. Facet w ASO jeżdżący civikiem powiedział mi kiedyś, że przed wyprzedaniem wyłącza klimę :)
U mnie też czuć moment włączenia ale nie jakość strasznie mocno. Jeżeli sprężarka nie działała mogła nie mieć kompresji i nie stawiać oporu silnikowi.
Oczywiście wielkość sprężarki musi być dobrana do silnika. Musialbyś porównać z innym takim samochodem ze sprawną sprężąrką.