PDA

Zobacz pełną wersję : Civic 1.6Sport - lekki tuning elektroniki



Lancer9
03-06-05, 18:13
hejka, jak widać jestem tu nowy :mrgreen: jestem świerzutkim właścicielem nowego sporta 1.6 110KM
Po przejechaniu paru tysięcy i dotarciu silnika chciałbym coś zrobić 'poprawić' w tym samochodzie. Interesuje mnie jakaś mała przeróbka elektroniki, zmiana programu tak żeby nie było żadnego ryzyka jeśli chodzi o silnik.
i teraz moje pytanko, czy ten silnik jest w miare podatny na takie modyfikacje? Chodzi mi tu o góra 125KM. jakie mogły by być w przybliżeniu koszty takiej modyfikacji ? Mówie tu oczywiście o powieżeniu auta jakiejś firmie która by coś przeprogramowała.

Dzięki z góry za odpowiedzi ! :)

hcc
03-06-05, 19:04
Pezelotowy dobry uklad wydechowy + kolektor, jakis filtr np. AEM-a, VAFC do regulacji i powinno wyjsc ok 125 koni, ale ..... pamietaj ze stracisz gwarancje na samochod...

Lancer9
03-06-05, 19:07
Właśnie, dlatego nie chciałem ingerować mechanicznie tylko zmienić program...chyba że to też rozpoznają jak podłączą komputer..??

Pati
03-06-05, 19:10
samą elektroniką zapomnij o 15KM przyrostu. musisz coś mechanicznie pokombinować.
jaki symbol ma tam silnik? D16cośtam?

emg
03-06-05, 19:14
vtec czy nie vtec?, zresztą i tak przyrost samą elektroniką to w NAJLEPSZYM razie max 8-10%

Pati
03-06-05, 19:17
raczej vtec...

Maciek R
03-06-05, 19:33
vtec...ale taki baaardzo ekonomiczny :lol:
Jezeli masz cokolwiek z tym silnikiem robic to nie zaczynaj od elektroniki,bo nawet jak zyskasz kilka koni i kilka NM to przy tej masie nic nie odczujesz.Bez tracenia gwarancji nic nie zrobisz....jak olejesz gwarancje to rób wydech kompetny,dolocik pożądny,głowice i na koncu wysteruj to wszystko a dopiero Twoja dupohamownia poczuje różnice :grin: ....albo idz na całosc i jakies soft-turbo :twisted:

Jacek_24
03-06-05, 21:23
a co myślicie o chip tuningu

emg
03-06-05, 21:49
myślę że najlepiej wychodzi w turbodizlach i ewentualnie w turbobenzynie

Koser
03-06-05, 22:39
jak dla mnie dziwny post, trzeba było najpierw się zastanowić przed kupnem i kupić używke type-R'a za tę samą kase, skoro brak Ci mocy.

Javo
03-06-05, 23:47
chiptuning w aucie wolnossacym bez dodatkowych przerobek to okolo 5% przyrostu.

hosi
04-06-05, 08:32
Dokładnie jak pisze Koser. Po co kupowac taki czołg, który nie wiedzieć czemu nazywa się Sport, jeśli nie ma się zamiaru jeździć jak emeryt?

P i t
04-06-05, 09:24
a ty czemu kupiłes hosi taki czołg ? akurat wasze auta są BARDZO porównywalne osiągami.

Javo
04-06-05, 09:50
osiagami moze i tak, ale stosunkiem wagi do mocy juz chyba nie. Poza tym nie zdziwilbym sie gdyby Hosi byl szybszy od tego civcia 1.6 sport

Koser
04-06-05, 11:30
jakiś czas temu jechałem z furiousem jego D15B7 wtedy miał tylko stożek i akurat na światłach stanął civic sport. Nie musze chyba pisać kto wygrał.

(oczywiście D15b7)
więc jak dla mnei to lipa a nie sport.

hosi
04-06-05, 12:28
Poza tym nie zdziwilbym sie gdyby Hosi byl szybszy od tego civcia 1.6 sport

Hehe, dokładnie. Czekam na światłach... :twisted:

LIO
04-06-05, 13:57
tydzien temu w sobote, takiego sporta zostawialem jak chcialem, ze swiatel, z rolowanego, na kazde zyczenie, czasem i bez redukcji. Tragedia, chociaz wygladal ladnie jak na 7 gen :-)

SEDZONG
04-06-05, 14:38
...może pod względem osiągów nie jest sportowy, ale zawieszenie i układ kierowniczy są *****iste. Weźcie pod uwagę ile ma tam napwtykane teraz poduszek, belek wzmacniających karoserię itp..niestety bezpieczeństwo kosztem osiągów ...moim zdaniem 1.6 sport to bardzo dobra baza do tuningu...czekam az mi wygaśnie gwarancja.. ehehhe
P.S
LIO są też sporty 1.4...... :P

kosiniak
04-06-05, 15:11
panowie troche powagi :evil: , pomozcie koledze :grin:

P i t
04-06-05, 15:11
teraz nawet do tych najbardziej zwykłych 1.4 zakładają taki mały body kit.

Pati
04-06-05, 16:43
zawieszenie na kolumnie i belce z tyłu to krok w tył w porownaniu do wielowachaczowego w poprzednich wersjach. sztywnosc nadwozia owszem - poprawila sie.

SEDZONG
04-06-05, 21:54
panowie troche powagi :evil: , pomozcie koledze :grin:
RACJA......niech ktos w końcu da odp. na ten temat bo przekonywanie o wyższości Type'ra jest nudne....SAM mam 1.6 sporta i chciałbym doczekać się odpowiedzi na temat a nie gdybania..."ja jakbym miał tyle a tyle to bym kupił type-r a nie woziłbym się czołgiem" , Już kupiłem ten samochód i nie sprzedam go za bezcen..potrzebuje rady a nie gdybania "co to ja bym kupił i zrobił "
.KONKRETY panowie konkrety....pozdro!

Pati
04-06-05, 22:19
do czasu konca gwarancji i tak sie nic nie zrobi, a robć można dużo z d16...
co my tu mamy napisac? zmien wałki, zrób dolot, obróbkę głowicy, załóz kolektor i zmień restę wydechu? przeca tego nie zrobi bo ma gwarancję. elektronika na seryjnym silniku nic nie da, to szkoda w ogole o tym wspominac...

SEDZONG
04-06-05, 22:25
DOKŁADNIE o to chodzi żeby napisać , co zrobić.......a możę niektórzy mają w d.. gwarancję ?!

Fancivi
04-06-05, 22:26
ja bym wywalil wszystkie duperele z samochodu np:siedzenia kupil jeden kubelek lub dwa potem sie przydadz a gwarancji nie stracisz bo jak cos to zawsze mozesz je wsadzic spowrotem a honda bedzie troszke lzejsza i to by bylo na tyle bo po silniku buszowac narazie nie mozesz :) no a jak Ci sie skonczy gwarancja to kolektor,swiece,walki,kable,glowica,caly uklad i pare kucy wpadnie

SEDZONG
04-06-05, 22:31
ja bym wywalil wszystkie duperele z samochodu np:siedzenia kupil jeden kubelek lub dwa potem sie przydadz a gwarancji nie stracisz bo jak cos to zawsze mozesz je wsadzic spowrotem a honda bedzie troszke lzejsza i to by bylo na tyle bo po silniku buszowac narazie nie mozesz :) no a jak Ci sie skonczy gwarancja to kolektor,swiece,walki,kable,glowica,caly uklad i pare kucy wpadnie
..Gratulacje w końcu coś na temat...<bravo> tylko że z siedzeniami jest ten problem że mają poduszki pow. na boku i są połączone z całą pozostałą elektroniką poduszkową...i boję się że zapodałoby to błąd w systemie ....

Fancivi
04-06-05, 22:52
ja bym wywalil wszystkie duperele z samochodu np:siedzenia kupil jeden kubelek lub dwa potem sie przydadz a gwarancji nie stracisz bo jak cos to zawsze mozesz je wsadzic spowrotem a honda bedzie troszke lzejsza i to by bylo na tyle bo po silniku buszowac narazie nie mozesz :) no a jak Ci sie skonczy gwarancja to kolektor,swiece,walki,kable,glowica,caly uklad i pare kucy wpadnie
..Gratulacje w końcu coś na temat...<bravo> tylko że z siedzeniami jest ten problem że mają poduszki pow. na boku i są połączone z całą pozostałą elektroniką poduszkową...i boję się że zapodałoby to błąd w systemie ....
SEDZONG poduszki tez sa z tylu??
hmmm no to lol LANCER9 ile jeszcze zostalo Ci tej gwarancji :?: bo bzk zabardzo to nie ma co zrobic no chyba ze powyjmujesz takie rzeczy jak kolo zapasowe,gasnica,lewarek,klucze,
ale to raczej nic nie da :neutral:

SEDZONG
05-06-05, 00:44
ja bym wywalil wszystkie duperele z samochodu np:siedzenia kupil jeden kubelek lub dwa potem sie przydadz a gwarancji nie stracisz bo jak cos to zawsze mozesz je wsadzic spowrotem a honda bedzie troszke lzejsza i to by bylo na tyle bo po silniku buszowac narazie nie mozesz :) no a jak Ci sie skonczy gwarancja to kolektor,swiece,walki,kable,glowica,caly uklad i pare kucy wpadnie
..Gratulacje w końcu coś na temat...<bravo> tylko że z siedzeniami jest ten problem że mają poduszki pow. na boku i są połączone z całą pozostałą elektroniką poduszkową...i boję się że zapodałoby to błąd w systemie ....
SEDZONG poduszki tez sa z tylu??
hmmm no to lol LANCER9 ile jeszcze zostalo Ci tej gwarancji :?: bo bzk zabardzo to nie ma co zrobic no chyba ze powyjmujesz takie rzeczy jak kolo zapasowe,gasnica,lewarek,klucze,
ale to raczej nic nie da :neutral:

...zrozumialem że chodzi Ci o przednie fotele...czyż nie ? jak już odchudzać to po co kubełki z tyłu ?? :570:

P i t
05-06-05, 09:12
chodzi o to czy dla pasazerów tylnej kanapy tez są poduszki

Fancivi
05-06-05, 09:57
[ Dodano: Nie 05 Cze, 2005 ]




ja bym wywalil wszystkie duperele z samochodu np:siedzenia kupil jeden kubelek lub dwa potem sie przydadz a gwarancji nie stracisz bo jak cos to zawsze mozesz je wsadzic spowrotem a honda bedzie troszke lzejsza i to by bylo na tyle bo po silniku buszowac narazie nie mozesz :) no a jak Ci sie skonczy gwarancja to kolektor,swiece,walki,kable,glowica,caly uklad i pare kucy wpadnie
..Gratulacje w końcu coś na temat...<bravo> tylko że z siedzeniami jest ten problem że mają poduszki pow. na boku i są połączone z całą pozostałą elektroniką poduszkową...i boję się że zapodałoby to błąd w systemie ....
SEDZONG poduszki tez sa z tylu??
hmmm no to lol LANCER9 ile jeszcze zostalo Ci tej gwarancji :?: bo bzk zabardzo to nie ma co zrobic no chyba ze powyjmujesz takie rzeczy jak kolo zapasowe,gasnica,lewarek,klucze,
ale to raczej nic nie da :neutral:

...zrozumialem że chodzi Ci o przednie fotele...czyż nie ? jak już odchudzać to po co kubełki z tyłu ?? :570:

chodzi mi o tyl czy mozna wywalic tylne siedzenia zeby bylo lzej a kubly z przod po sho z tylu :roll:

[ Dodano: Nie 05 Cze, 2005 ]

chodzi o to czy dla pasazerów tylnej kanapy tez są poduszki
wlasnie wlasnie o to chosi :mrgreen:

LIO
05-06-05, 10:20
co za durny temat
albo chcesz miec gwarancje, wtedy jezdzisz takim jaki masz seryjny samochód i nie ma sie co bawic, bo wszystko co ma odczuwalnie poprawic osiagi lamie zasady gwarancji. Jak chcesz osiagi i masz w dupie gwarancje to sprawa jest zupelnie inna, ale rozpisywac sie nie ma co bo o sposobach przyrostu mocy w aucie masz 3495867 temató na tym forum i jeszcze 8675438509 na poprzednim
Pozdro

rem36
05-06-05, 23:10
jak dla mnie to power rure mozesz smialo zapodac a na przegladzik zakładac zwykły układ, zamian zajmuje nie wiecej jak 30min...

Koser
05-06-05, 23:15
no tak ale w tym modelu dolot raczej odejmuj niż daje, nasz klubowicz ten od srebrnego Type-R (nie pamiętam nicka) mówił że zakładał kilka dolotów różnych i wszystkie na hamowni dawały na minus.

Ale to może tylko w type-R

Fancivi
05-06-05, 23:15
jak dla mnie to power rure mozesz smialo zapodac a na przegladzik zakładac zwykły układ, zamian zajmuje nie wiecej jak 30min...
...w sumie to mozna kucy nie doda ale lepiej bedzie sie wkrecal

jinjet
06-06-05, 09:35
co za durny temat
albo chcesz miec gwarancje, wtedy jezdzisz takim jaki masz seryjny samochód i nie ma sie co bawic, bo wszystko co ma odczuwalnie poprawic osiagi lamie zasady gwarancji. Jak chcesz osiagi i masz w dupie gwarancje to sprawa jest zupelnie inna, ale rozpisywac sie nie ma co bo o sposobach przyrostu mocy w aucie masz 3495867 temató na tym forum i jeszcze 8675438509 na poprzednim
Pozdro


a w dodatku jest Regulamin o ktorym na 100% zapomniales albo masz go gdzies i zasady tu panujace tez!! Jesli zamiarzasz jeszcze piusac na naszym forum to pamietaj ze jedno ostrzezenie juz masz - poszukaj co bedzie jak kilka ich zbierzesz, to pomoze ci sie z apoznac z obsluga forum!!

najemnik
06-06-05, 19:26
Witam Wszystkich widze ze kolega wyprzedzil mnie z tematem podwyzszenia mocy. Zgadzm sie z kolegami ze 1.6 sport mzoe sportowy nie jest, ale nie ma zle, Kilka dni temu jechalem civicem 1.6 z 91 roku ktory ma 140KM to dopiero jezdzi choicaz tak pieknie juz nie wyglad jak sporcik ktorego osobisie posiadam:P A co do panow spod swiatel to skad maja pewnosc ze obok nich stal 1.6 a nie 1.4? :twisted: 1.4 tak samo wyglada jak 1.6 chociaz jak pisalem rakieta to to nie jest ale daje rade :grin:
Jesli skonczy sie gwarancja tez cos pokombinuje chialbym zwiekszyc moc tak jak kolega do 125 max 130 KM popytam sie jeszcze w salonie u znajomego gdzie kupowalem mojego sporta, jak przedtsawia sie sytuacja z takimi przerobkami i czy bylaby jakas mozliwosc malej przerobki :lol:

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Civicow :grin:

kosiniak
06-06-05, 19:31
jechalem civicem 1.6 z 91 roku ktory ma 140KM to dopiero jezdzi choicaz tak pieknie juz nie wyglad jak sporcik ktorego osobisie posiadam

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Civicow :grin:
co sie komu podoba zioom, ja bym wolal jajko ;)

LIO
06-06-05, 19:42
seryjnie ten civic mial 140KM ? nie znam takiego.
Jaki ten sport by nie byl, czy 1.4 czy 1.6 to baty zbiera od nie sportów

Monogramus
06-06-05, 21:55
Autor tego tematu chcial chyba zapytac czy ktos ma jakies doswiadczenia z robieniem tego silnika, a nie co mozna zrobic.
O gwarancji zapomnij, w Hondzie sie nic nie psuje, a jak sie zepsuje cos powaznego to i tak ci powiedza ze to twoja wina.
Silnik to D16V1. Tez taki mam. Cos tam zaczolem w nim grzebac. moje doswiadczenia:
-krotki dolot nie daje absolutnie nic, dlugi pewnie tez, przynajmniej w serii.
-elektronika w serii daje max 3-4km, lepiej zrobic glowice+wydech i wtedy stroic, przy okazji nie zaszkodzi podniesc limiter do 7200-7300 (ale nie wiecej !)
-soft turbo nie ma sensu poniewaz stosunek kosztow do osagow moim zdaniem nie jest korzystny
-hard turbo chyba tez nie ma sensu w nowym aucie
-kolektor podobno jest ok, najlepiej chyba zaczac od wydechu i sportowego kata, ale uwaga, nie ma co przesadzac z wydechem, 2,25 cala wystarczy
-ja mam zrobiona narazie glowice stage 3, co mi dalo +9km. przyspieszenie 0-100 km/h = 8,9 sek (9,2 sek seria) ponizej wykres po glowicy
D16V1 nigdy nie bedzie CTRem, ludzie ktorzy go kupili zdaja chyba sobie z tego sprawe. Ja np nie startuje w wyscigach, zamiast tego delektuje sie dobra elastycznoscia, przyzwoitym spalaniem, klimatyzacja, audio itp
http://www.anpatravel.com/fotki/civic.JPG
wykres (http://www.anpatravel.com/fotki/civic.JPG)

LIO
06-06-05, 23:07
soft turbo nie ma sensu poniewaz stosunek kosztow do osagow moim zdaniem nie jest korzystny
soft turbo mozna zrobic za kwote 5-6 tysi a za te pieniadze, przyrost uwazam calkiem przyjemny. Uzyskanie takich parametrów innymi sposobami, to duzo wieksze koszty.

Monogramus
07-06-05, 07:44
LIO mozesz mi powiedziec gdzie mozna zrobic soft turbo za 6 tys? Bylem chyba we wszystkich firmach "tjunikowych" i wszedzie mowili mi ze bedzie to kosztowac 11-13 tys.

przemir
07-06-05, 13:46
byl kiedys taki test Krakowski Vtech uturbil 1,6 sporta postawili obok TypeRka i N/A robil go jak chcial - dlatego wszyscy wyskakuja tak na pomysl dlubania sporta.
a nie lepiej kupic sobie do tego sporta jakiegos 4gena czy CRXa i za dokladanie ta sama kase jaka wlozysz w sporta osiagniesz duzo lepsza frajde z jazdy - auto bedzie zabawka a sport nadal zostanie przyjemnym oszczednym cichym dupowozem - ja bym tak zrobil - no wsumie zrobilem - ale nie stac mnie na sporta wiec mam rovera :lol:

Lancer9
07-06-05, 20:19
a w dodatku jest Regulamin o ktorym na 100% zapomniales albo masz go gdzies i zasady tu panujace tez!! Jesli zamiarzasz jeszcze piusac na naszym forum to pamietaj ze jedno ostrzezenie juz masz - poszukaj co bedzie jak kilka ich zbierzesz, to pomoze ci sie z apoznac z obsluga forum!!

słuchaj jaśnie Panie klubowiczu... Twoja wypowiedz ..............nie obrazaj moderatora..............! Myślisz że jak masz naklepanych pare wiadomości to możesz równać z błotem i straszyć innych??

Wiedz o tym że czasem sytuacja się może odwrócić! Wiedz że czasem Ty możesz przyjść do ludzi z prośbą i prosić ich o pomoc. Nie jest dobrym psioczenie na wszystkich i mieszanie ich z gównem bo kiedyś Ty będziesz czegoś potrzebował, przyjdziesz gdzieś, będziesz nowy, nie będziesz wiedział gdzie się ruszyć a tu ktoś na Ciebie najedzie z gębą! Będzie Ci przyjemnie ?
Po tym że na tym jednym forum, jednym z kilkuset innych w Internecie dostałeś jakąś tam maleńką władzę nie powinna Ci uderzać woda sodowa do głowy. Myślisz że złapałeś Pana Boga za nogi? Chyba nie... Dzięki za życzliwość !

hcc, Pati, SEDZONG, Fancivi, Monogramus, przemir i innym dzięki za odpowiedzi!

Z mojej strony EOT

Monogramus
07-06-05, 20:23
no i zaraz gówno trafi w wentylator, temat sie zamknie, a ja znow nie pogadam o D16V1 :(. Ludzie trzymajcie sie tematu, pliz! A mowia ze to kobiety paplaja o niczmym.

LIO
07-06-05, 20:36
A co tu takiego nadzwyczajnego w D16V1
Musisz sie zastanowic, czy chcesz wolnossacy czy uturbiony silnik. Jak wolnossacy, to robisz to samo co w innych podobnych silnikach w civicach. Wydech, albo kupujesz kolektor do serii D, dobry markowy, tanszy mniej markowy, noname, robisz u pana X, potem reszta wydechu. Kupujesz dolot markowy dobry do tego silnika, albo tanszy gówniany, albo robisz u Pana X i kupujesz stozek w sklepie. Oddajesz glowice do obróbki w firmie Y, lub Z, mozezz wymienic walki, kupic regulowane kólka rozrzadu, zmienic tloki o wyzszej kompresji (odpowiednie dla swojego silnika), wystroic silnik zewnetrznym komputerem lub wsadzic Chip, zmienic kolo zamachowe na lzejsze itd, itp, etc .....
Czy cos nowego napisalem ?
Co jeszcze trzeba napisac.
Spytaj kolegi adanusa ile go kosztowalo pierwsze turbo !!!!


LIO mozesz mi powiedziec gdzie mozna zrobic soft turbo za 6 tys? Bylem chyba we wszystkich firmach "tjunikowych" i wszedzie mowili mi ze bedzie to kosztowac 11-13 tys.

Spytaj kolegi adanusa ile go kosztowalo pierwsze turbo !!!!

jinjet
07-06-05, 21:13
a w dodatku jest Regulamin o ktorym na 100% zapomniales albo masz go gdzies i zasady tu panujace tez!! Jesli zamiarzasz jeszcze piusac na naszym forum to pamietaj ze jedno ostrzezenie juz masz - poszukaj co bedzie jak kilka ich zbierzesz, to pomoze ci sie z apoznac z obsluga forum!!

słuchaj jaśnie Panie klubowiczu... Twoja wypowiedz emanuje butą i cwaniactwem! Myślisz że jak masz naklepanych pare wiadomości to możesz równać z błotem i straszyć innych??

Wiedz o tym że czasem sytuacja się może odwrócić! Wiedz że czasem Ty możesz przyjść do ludzi z prośbą i prosić ich o pomoc. Nie jest dobrym psioczenie na wszystkich i mieszanie ich z gównem bo kiedyś Ty będziesz czegoś potrzebował, przyjdziesz gdzieś, będziesz nowy, nie będziesz wiedział gdzie się ruszyć a tu ktoś na Ciebie najedzie z gębą! Będzie Ci przyjemnie ?
Po tym że na tym jednym forum, jednym z kilkuset innych w Internecie dostałeś jakąś tam maleńką władzę nie powinna Ci uderzać woda sodowa do głowy. Myślisz że złapałeś Pana Boga za nogi? Chyba nie... Dzięki za życzliwość !

hcc, Pati, SEDZONG, Fancivi, Monogramus, przemir i innym dzięki za odpowiedzi!

Z mojej strony EOT


po to tu jestem i taka jest moja funkcja abym pilowal porzadku i upominal takich userow jak ty!!!! to czy masz problem wiekszy czy mneijszy mnie nie interesuje!! REGULAMIN jest taki sam dla wszystkich i ostrzezenie jak i upomnienei masz bo sie do niego nei zastosowales.!!! gdybys wiedzial tez co nieco o naszym forum to zauwazyl bys ze w 99% przypadkow denne tematy zostaja zamkniete a ten jak widzsz jest w dalszym ciagu otwarty bo oprocz ciebie pisza tu tez osoby w miare szanujace zasady i chcace czerpac wiedze z forum zgodnie z regulaminem!! w tym momencie koniec OT. !!!

Monogramus
07-06-05, 22:02
LIO, wiem co mozna zrobic z silnikiem i co sie robi. Pytanie jest takie co warto a czego raczej nie, w tym konretnym silniku. Myslalem ze moze w tym temacie ludzie beda pisali jakie maja doswiadczenia z robieniem 7gen. Przeciez na forum jest wiele tematow w ktorych ludzie pokazuja ile konkretne mody daja w konkretnym silniku. Ja np juz sprawdzilem ze stozek nie daje nic poza halasem, natomiast w innych silnikach sa efekty.
Wiem ile Adanus zaplacil za turbo, mnie taka promocja niestety nie dotyczy w tej firmie. Dlaczego?, nie ma co dyskutowac. Oficjalne ceny w Wawie to 11000-13000tys, kolega pytal to napisalem.

David
06-01-09, 20:03
Witam kolegów ekspertów od tuningu.Jeden z nas,forumowicz poprosił o pomoc i wymianę doświadczeń w konkretnej sprawie,a Wy drodzy koledzy wypisujecie jakieś bzdury.Nie chodziło mu zapewne o gdybanie na temat co bym kupił,czy zrobił za takie pieniądze,tylko o wypowiedzi osób które mają doświadczenie w tym konkretnym temacie.Bardzo Was proszę nie piszcie takich absurdów.Sportowy wałek w d16v1,kable,kolektor wydechowy z d serii? Nie Macie pojecia o czym piszecie.To są bzdury.Myślałem że sam się dowiem czegoś nowego.Niestety.Jest mi przykro.:(

damios
06-01-09, 20:50
Ten temat ma grubo ponad 3 lata... Zes sie obudzil

olszes
07-01-09, 01:57
Ten temat ma grubo ponad 3 lata... Zes sie obudzil

Buahahhaha :D:D:D

MajkelG
07-01-09, 03:58
no to gratki za refleks :D hehehehe... odnosnie tematu... mnie troche zdziwila wypowiedz odnosnie tego ze w 7gen jest belka z tylu w zawieszce ale po 4 latach sprawa chyba ulega przedawnieniu wiec raczej mozna wybaczyc autorowi :D
...o ludzie co sie tu dzieje :D hehehehehehehe

RobsonAero
07-01-09, 09:38
zamiast modyfikacji elektroniki,spróbuj zmienić skrzynie biegów podobno można wyciągnąć więcej.Jeśli Jesteś zainteresowany w Kobyłce koło W-wy gościu sprowadza civiki angole i sprzedaje graty.

sublove
07-01-09, 09:40
dalej, doradzajcie :D przecież kolega autor napewno nadal śledzi ten wątek... :D