PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana nagrzewnicy V gen HB - od czego zacząć?

dovii
10-02-12, 23:53
Witam,
sorry, że zakładam nowy wątek ale jak pisałem w kilku innych to mnie trochę olano, że tak powiem, więc zdecydowałem się na nowy wątek.
Problem: nie grzeje auto. Diagnoza: nagrzewnica do wymiany.
Oczywiście wszystkie płyny, linki, termostaty, wentylatory, bezpieczniki, chłodnice i co tam jeszcze wchodzi w skład układu ogrzewania są OK - potwierdzone przez mechanika. Mam pytanie czysto praktyczne, mianowicie, od czego zacząć przy wymianie nagrzewnicy? Czy muszę (wolałbym nie) zdejmować całą deskę rozdzielczą? No i czy jest z tym tyle roboty, ile myślę, że jest (czyli fchuj)?? Narzędziami się nie martwię bo akurat mam dobre. Prosiłbym o jakieś wskazówki tych co już to przerabiali :)
Pozdro

subbug
11-02-12, 00:03
Manual prawdę Ci powie. Co jak gdzie i kiedy.
Zaczynasz od spuszczenia płynu chlodzącego.

rooter666
11-02-12, 11:36
no niestety ale do nagrzewnicy dostęp jest przeujowy ;) trzeba wywalic całą deske.

piroman
11-02-12, 11:55
no niestety ale do nagrzewnicy dostęp jest przeujowy ;) trzeba wywalic całą deske.

deska to jest uj, najgorsze jest ściągnięcie gumowych przewodów przy scianie grodziowej :D

dovii
11-02-12, 14:20
Czyli rozumiem, że w cieplejszy dzień takie jedno popołudnie (5-6h) muszę na to liczyć? Masakra.. ale cóż czego się nie robi dla ciepełka w zimie:) A jeszcze takie pytanie, czy żeby zdjąć deskę rozdzielczą trzeba ściągać również kierownice, czy może zejdzie bez tego?? Rozumiem że najlepiej zaopatrzyć się w nowe przewody gumowe, skoro tak ciężko je ściągnąć to pewnie też często pękają??

reaktor
11-02-12, 15:36
a na jakije podstawie stwerdziłeś że do nagrzewnica do wymiany ? tzn co tam sie niby stało?

bo umnie tez cos sabo grzeje

dovii
11-02-12, 17:11
dlaczego nagrzewnica? no bo wszystko inne jest sprawne i nie mam już innego pomysłu. Próbowałem już chyba wszystkich sztuczek i porad z forum, więc myślę, że to jedyna opcja.. Pewnie jest jakoś zakamieniona lub coś w tym stylu bo samochód grzeje tyle, że słabo, po dłuższej jeździe temperatura powietrza wylatującego z nawiewów to może koło 21 stopni, ale pewnie nawet i tyle nie ma..

subbug
11-02-12, 17:51
Zobacz po jeździe na postoju ile ci dmucha z nawiewów. Zawsze podczas jazdy temperatura będzie niższa niż na postoju z włączonym nawiewem. Musisz pamiętać ze przy -20 stopniach, 20 stopni w samochodzie to b. duża różnica temp.
Rozumiem jakby w ogóle nie grzało, albo byłyby problemy jak cieknięcie.
Skoro bardzo chcesz sprawdzać co się dzieje, spróbuj ją przepłukać, podpinając wąż ogrodowy pod któryś króciec przy ścianie grodziowej ale w komorze silnika. Przepłucz. Potem przelej płynem chłodniczym.
Ja bym postąpił w ten sposób najpierw. Skąd wiesz ze nowa nagrzewnica (używana?) będzie lepsza od tej co masz?
U mnie cieplej w samochodzie od zimnego startu po nocy jest dopiero po 10-15 min jazdy. po około 7 łapie temperaturę silnik, później włączam nawiew na grzanie.
Wstrzymaj się do wiosny/lata. Taka moja rada, szkoda mi by było rwać pół auta dla takiej bzdety. 5-6h to jak dobrze pójdzie to się wyrobisz. Trzeba kierownicę ściągnąć lub maksymalnie obniżyc odkręcając śruby zabezpieczenia od dołu.

dovii
11-02-12, 18:32
może to i jest bzdet, ale wiesz jak to jest, jak to jest, jak się dupa do ciepłego przyzwyczai, a tu potem tylko zimno i zimno:) a co do grzania, to jak jechałem z Gdyni do Koszalina, to pod koniec trasy (ponad 150km) dopiero grzało tak jak u mojego ojca w mondeo, gdy ma temperaturę na połowie ustawioną, więc nie jest dobrze..

Trzeba kierownicę ściągnąć lub maksymalnie obniżyc odkręcając śruby zabezpieczenia od dołu.

dzięki za radę:)

subbug
11-02-12, 21:03
http://www.d-series.org/forums/diy-forum/107659-diy-5th-gen-civic-dash-removal.html

powinno Ci pomóc

dovii
11-02-12, 23:17
Dokładnie o coś takiego mi chodziło! :) Dzięki Ziom!