PDA

Zobacz pełną wersję : ROZRZAD Honda civic 1996!!

kubson89
10-02-12, 18:24
co ile sie wymiania max rozrzad ?? bo mam 170tys przebiegu a niewiem kiedy mialem wymiany rozrzad....

Duhon86
10-02-12, 18:27
120tys przy wymianie po raz pierwszy, następna co 60tys.

kubson89
10-02-12, 18:35
ja prawdopodobnie mialem wymianiany cos ok 105 tys.... cos kolo tego... czyli 60 tys to jest ta max granica...? bo u mnie juz troszke wiecej chyb poszlo...

Duhon86
10-02-12, 18:38
Raczej umownie 60 tys.
Ja latam już grubo ponad 80tys i jeździ, ale lepiej z tym nie ryzykować (na wiosnę wpada nowy rozrząd u mnie).
Zresztą otwórz maskę i rzuć okiem na stan paska, przy okazji możesz też posłuchać.

kubson89
10-02-12, 18:43
ale w trakcie zerwnia to w hondach rozrzad jest kolizyjny? w ciagu miesiaca czy dwoch i tak mam w w planach wymienic...tylko nie chcial bym nie milej niespodzianki dlatego za kilka dni za zwleklem z tym... a posluchac tzn jak poznam ze koncoweczka zywotnosci lub nie jest tak zle??

pablo_020
10-02-12, 19:21
następna co 60tys.

A gdzie tak piszą?

Duhon86
10-02-12, 19:40
W książce.
Lub jeśli wierzyć na tym forum.

pablo_020
10-02-12, 20:24
W sam naprawiam jest co 100 tyś., w jakiej jest co 60 jakiś skan?

http://img138.imageshack.us/img138/8453/beztytuuxta.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/138/beztytuuxta.jpg/)

Lub jakiś link do tematu na forum.
Bo ja żyje cały czas w świadomości, że co 100tyś. Już 70 przejechałem, więc może czas zmienić?

Duhon86
10-02-12, 20:33
Skanu z książki Ci niezrobię, bo zwyczajnie nie mam takiej możliwości (brak skanera).

Źródło z tego forum, proszę bardzo. Pytałem, bo sam niedawno się tematem interesowałem.
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?126517-pytania-i-odpowiedzi-VI-gen-EJ-EK&p=1502030#post1502030

Dario022
10-02-12, 20:38
Zresztą otwórz maskę i rzuć okiem na stan paska
blagam...... pasek moze byc jak nowy i moze sie zerwac. malo razy to tak bylo.
a co do forum to sa ludzie ktorzy pisza dobre przydatne rzeczy, a sa i tepe gamonie ktor znaja sie na czyms bo pan mietek im tak powiedzial.
poprostu wymien i bedziesz mial z glowy :) lepiej zaplacic teraz niz potem ma sie cos grubo wysrac.

kris00011
10-02-12, 20:39
Ja też mam w książce serwisowej Hondy napisane, że co 100tys.

spychu
10-02-12, 20:44
Jeśli nie macie włożonych w tym rozrządzie śmieci to spokojnie można zrobić 80-90 tys km, albo raz na 5 lat, bo pasek też się niszczy od wieku.

ma1ster
10-02-12, 20:48
hehe... ale to pasek hondowski 100tys. a jak kupujesz europejski gates, ina, czy japoński mitsuboshi to ja bym raczej do 100tys się bał dojść.

poza tym mowa o ilości tys km jest tu mocna przesadzona, niektórzy za ten czas zrobią 10tys mth, aa inni 4tys. mth w zależności od otwarcia przepustnicy :D

aaa kolejną sprawą jest to że pasek często wcześniej przeskakuje np o ząb czy 2 i wtedy nam automatycznie pali lampkę check engine, z powodu różnicy na czujnikach położenia.

silniki hondowskie z lat powyżej 95 są z tego co wiem wszystkie kolizyjne, jeśli nie poprawcie

rafal86
10-02-12, 20:53
ja sie trzymam 80 tyś/ 5 lat.

pablo_020
10-02-12, 20:55
poprostu wymien i bedziesz mial z glowy

Takim tokiem myślenia to rozrząd można zmieniać co 20 tyś.

No właśnie też myślałem, żeby zmienić przy około 80tyś, bo jednak 60 wydaje mi sie lekką przesadą.

Duhon86
10-02-12, 21:01
Dario, rozumiem, że Ty wymieniasz na zasadzie "nieważne w jakim stanie, ale wymienię"?
Wiadomo że nawet nowe może strzelić, ale co to za porównanie.
Okiem na prawdę nie zaszkodzi rzucić.

Dla mnie osobiście 60tyś to również przesada, dlatego jeżdżę sam już trochę więcej, ale akurat 100tys na nieOEM bym już nie ryzykował.

Dario022
10-02-12, 21:34
tak ja tak wymieniam. okolo tygodnia po kupnie swojego auta wymienilem rozrzad. nie jest to jakis mega wydatek ale jednak warto dal swietego spokoju :)

Duhon86
10-02-12, 21:38
No jak ktoś nie wie co ma, to to co napisałeś jest wskazane :)
Natomiast przy jakimkolwiek rozeznaniu i wiedzy na temat auta nie ma to większego sensu, wymiana dla samej wymiany mija się z celem.

Dario022
10-02-12, 23:04
ja prawdopodobnie mialem wymianiany cos ok 105 tys.... cos kolo tego...
ja bym tego rozeznaniem nie nazwal, ale ok. jezeli taka informacje mu przekazal poprzedni wlasciciel to juz w ogole jest ona kiepska.

wilkucivic
14-02-12, 20:53
do 1.5 16v 260 zl rozrzad (pasek rolka napinacza, pompa wody) i mozna samemu wymienic o ile ma ktos troche pojecia na tym :)

krzyzak88
14-02-12, 20:59
Jesli auto kupiles i od momentu zakupu nie wymieniles to ja niewiem na co czekasz... pierwsza rzecz jaka sie robi po kupnie to wymienia pasek niezaleznie od tego co mowi sprzedajacy...

Dario022
14-02-12, 23:25
do 1.5 16v 260 zl rozrzad (pasek rolka napinacza, pompa wody) i mozna samemu wymienic o ile ma ktos troche pojecia na tym :)
ewentualnie z serwisowka, w ktorej jest wszystko opisane krok po kroku :)

Gr4b3Q
15-02-12, 00:28
Tutaj ładnie wszystko opisane znalazłem ;)
http://autoswiatlo.motogrono.pl/2010/01/07/jak-wymienic-pasek-rozrzadu-pompe-wody-w-honda-civic-i-honda-crx/

spychu
16-02-12, 00:19
hehe... ale to pasek hondowski 100tys. a jak kupujesz europejski gates, ina, czy japoński mitsuboshi to ja bym raczej do 100tys się bał dojść.
Jak nie wiesz co klepiesz to nie klep wcale. a jak masz już zamiar klepać o europejskim Gatesie i hondowskim pasku, to poczytaj troszke o koncernie Gates Unitta i dopiero klep.

Pasek Hondowski to pasek Unitta
Gates to Gates.

Co mają wspólnego wyjaśni Ci google, bo ja nie mam zamiaru, wolę poczytać Twoje mądrości :D
Akurat mitsuboshi to jest śmietnik i jeżeli wsadzać to jedynie gatesa albo contitecha, nic innego.

Duhon86
16-02-12, 00:28
Czemu mitsuboshi to śmietnik? jakieś argumenty za tym przemawiające?

spychu
16-02-12, 00:50
Tylko takie, że widziałem wiele zdjętych po różnych przebiegach 60-80kkm, gdzie były tak popękane między zębami, że aż cud, że jeszcze się trzymały kupy, przy gatesie czy contitechu nigdy aż tak fatalnie to nie wyglądało i wszystkie paski po takich samych przebiegach były w dużo lepszym stanie.

Powyższe to nie tylko na hondzie ale i również na toyotcie ogranoleptycznie sprawdzone.

To jest moja opinia i jej nie zmienię, tak samo jak nigdy żadnemu z moich klientów mitsuboshi nie sprzedam.

CRX1
16-02-12, 02:09
Z rozrządem jest tak:100 tys jak jest nowy samochód(cały kpl rozrząd)druga wymiana można próbować ok 80tys ,kolejna 60-70.Normalnie w tych wymianach leci się z paskiem napinaczem i pompą(nie zapominamy o uszczelniaczach-drobiazg i nie wielki koszt) Koła rozrządu,czyli koło wałka rozrzadu i koło rozrządu wału też się zużywai i z tego względu przebieg kolejnych wymian jest krótrzy.Jeżeli wymienimy cały komplet złozony z dobrych części, to możemy śmigać 100tyś
Co do paska mitsuboschi to popieram spychu takie wynalazki można montować w snopowiązałce.Składając rozrząd klientowi nie chcę za darmo fundować mu kapitalki(na tym pasku nie ma nawet kraju producenta) wczoraj miałem taki w ręku-na pudełku pisało japan ,na pasku nic-a co montujemy ,pasek ?czy pudełko?
Jeszcze jedna uwaga,trafiłem w zeszłym tygodniu contitech z mexico,miałem zakładać do omegi i odpuściłem ,wolę poczekać jeden dzień i założyć porządny.Mexico-to tequila(dobra,silver)ale pasek ?

Duhon86
16-02-12, 02:58
Nastraszyliście panowie..
Niedawno kupiłem pasek Mitsuboshi właśnie. Made in Thailand.
Teraz się poważnie zastanawiam czy go zwracać czy montować.
Przeleciałem też temat na tym forum, gdzie wywiązała się spora dyskusja o tym, sam już nie wiem :confused:

lar
16-02-12, 09:36
ja mam złozony od 20k mitsuboshi właśnie bo ludzie kiedyś go polecali na forum, mozliwe ze sie z tą firmą coś porobiło i nie robi juz dobrych pasków, ja bym nie panikował i zakładał bo przecież w ciągu tych powiedzmy 60tys km i tak bedziesz zrzucał pokrywe zaworów to zobaczysz w jakim stanie jest pasek i najwyżej go wymianisz wczesniej. ludzie zakłądają przeróżnej firmy paski i jeżdżą, ja jak kupiłem swoją honde to siedział tam pasek goodyear którego nikt na forum nawet nie wspomniał a po 80k km wyglądał prawie jak nowy..

spychu
16-02-12, 10:13
ja mam złozony od 20k mitsuboshi właśnie bo ludzie kiedyś go polecali na forum, mozliwe ze sie z tą firmą coś porobiło i nie robi juz dobrych pasków, ja bym nie panikował i zakładał bo przecież w ciągu tych powiedzmy 60tys km i tak bedziesz zrzucał pokrywe zaworów to zobaczysz w jakim stanie jest pasek i najwyżej go wymianisz wczesniej. ludzie zakłądają przeróżnej firmy paski i jeżdżą, ja jak kupiłem swoją honde to siedział tam pasek goodyear którego nikt na forum nawet nie wspomniał a po 80k km wyglądał prawie jak nowy..
Zrzucenie pokrywy nie da tu absolutnie nic, żeby sprawdzić w jakim stanie jest pasek, trzeba go zdjąć i wywinąć na drugą stronę, żeby zobaczyć jak wygląda między zębami.

skolopendra
16-02-12, 11:06
Zrzucenie pokrywy nie da tu absolutnie nic, żeby sprawdzić w jakim stanie jest pasek, trzeba go zdjąć i wywinąć na drugą stronę, żeby zobaczyć jak wygląda między zębami.

dokładnie tak jest

CRX1
16-02-12, 11:39
Nikt nie ma na celu tutaj nikogo straszyć.Ludzie jeżdżą na różnych wynalazkach,jednemu się uda ,a inny kończy na lawecie.I właśnie w tym temacie można podyskutować i poradzić żeby autko nie skończyło jazdy na lawecie.Sklepy i hurtownie będą sprzedawać wszystko na czym mogą zarobić i na czym mają najlepszy biznes.Taki tekst często słyszę "bo wszystcy to biorą"
Zaopatruje się też w holandii ,są tam magazyny dla warsztatów .Zamawiam konkretne części ,konkretnych producentów i nikt tam nie sugeruje co mam zamontować.
Tutaj też już ludzi przyzwyczaiłem ,że nie chcę słuchać np że klocki xpad są tanie i zarąbiste.Zamiast kontrolować co 20 tys rozrząd,lepiej jest założyć dobre części (różnica w cenie ,jest niewielka)i mieć spokój.warto też pamiętać, że producent przewiduje okres 5 lat używania paska bez względu na przebieg.