PDA

Zobacz pełną wersję : nietypowy problem z d13 na gazniku



jedence
10-02-12, 14:22
Witam, drodzy użytkownicy mam dość nietypowy problem z moja koHanka.
Auto po przejechaniu 10, 20, 30 km potrafi zgasnąć po czym na jakieś 10-20 min zanika zapłon ( nie zapalają się zadne kontrolki po włączeniu zapłonu). Dzieje sie to w o tyle nietypowych okolicznościach np. podczas włączenia kierunkowskazu, wycieraczek etc. Problem nie pojawia się zawsze - mogę spokojnie przejechać czasem trasę 80-100km bez żadnych problemów albo po np. 10 km od domu nagle gaśnie podczas jazdy. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia gdzie szukać przyczyny, może ktoś z was doświadczył czegoś podobnego. Wolałbym spróbować naprawić usterkę we własnym zakresie bo w zakładach elektryki samochodowej za sama diagnostykę zapłacę 100-150 niestety, w chwili obecnej nie stać mnie na to.

Auto zasilane jest również gazem. Owy problem pojawia sie zarówno podczas jazdy na pb jak i lpg.

Dioda podczas zwierania wtyku wybłyskuje tylko jeden krotki sygnal.

Dodam że moja koHanka to civic 1.3 95r na gazniku. Serdecznie pozdrawiam. I z góry dziękuje za poświęcony czas.

mass221
10-02-12, 16:55
Nie wiem czy ci pomogę. Miałem identyczną przypadłość, ale w renault clio I. Podczas jazdy potrafił zgasnąć, albo jak zgasiło się silnik i po 2 minutach chciało się go odpalić to po przekręceniu kluczyka na desce nie zaświecała się żadna kontrolka. Gasł jak wrzucałem kierunek przy zmianie pasa itp. Ale nie zawsze tak było, podobnie jak u Ciebie, że potrafiłem przejechać np 50km i nic się nie działo. Po pewnym czasie stało się to notoryczne, aż pewnego razu w środku nocy na trasie mi zgasł podczas jazdy i już nie zapalił. W moim przypadku padła mi stacyjka. Kupiłem na szrocie stacyjke z renault 19 za 30zł i wszystko śmigało, miałem tylko odzielne kluczyki do stacyjki i drzwi. Nie wiem jak sytuacja przedstawia się w przypadku hondy i czy to faktycznie jest ten sam problem, ale objawy miałem identyczne.

aha, zapomniałem dodać, że clio miałem bez lpg.

Mathaeus
10-02-12, 18:20
ja bym obstawiał coś z aparatem zapłonowym albo przebicie w kablach WN

Van_Dal
10-02-12, 22:18
ja obstawiam przekaźnik od 12V po stacyjce ;] który to jest ?? Bóg wie ;]
btw po przekręceniu raz kluczyka (nie zapłon a tylko radio) czy radio hula ??

sprawdź bezpieczniki w obu skrzynkach szukaj przegrzanego