PDA

Zobacz pełn± wersję : dziwne stukanie



wojtaspan
12-06-07, 10:02
mam problem, od pewnego czasu z lewej strony koła dochodziły do mnie dziwne stuki, stwierdziłem ze to przegub zew, mechanik tez tak powiedział, dzis rano go zmienilismy i k.... dalej jest tak samo, ta sama strona , ten sam stukot, nie dzieje sie to wtedy to gdy skrecam sobie w prawo czy na lewo na maxa, tylko wtedy gdy jade w miare szybko i ostro pokonuje zakręt,jest taki szybki stukot, chce ruszyc z miejsca i jak puszczam raptownie sprzęgło jest takie stukniecie, co to moze byc??
czyzby przegub wewnetrzny??
oby nie:<

misiek1980
12-06-07, 23:29
swozen lub tuleja moze wahacz gorny lub przegub, sprawdz wszystkie poczatkowe moze tylko tulejke ktur±¶ masz wybit± i przy szybkim ruszeniu i skrecie i hamowaniu ja czujesz

djibiza
13-06-07, 02:38
Na pewno tulejki!! Po każdej stronie s± dwie. Górna i dolna. Koszt nowej firmy JC około 22zł.

harnas
13-06-07, 03:02
Na pewno tulejki!! Po każdej stronie s± dwie. Górna i dolna. Koszt nowej firmy JC około 22zł.
ziomus nie polecaj mu JC bo bedzie musial za 2 miechy znow wymieniac poprostu posprawdzaj sworznie i tulejki i wymien najlepiej na jakies japonskie zamienniki lub polecam z ASO

wojtaspan
13-06-07, 06:44
dodam jeszcze ze jak pokonuje szybko zakręt to te stukanie przechodzi bardziej w takie tarcie i na banka to nie jest przegub to co mam stawiac na sworzen lub tuleje tak???

Daraya
13-06-07, 09:01
Ha...
Mam to samo.
Lekko skrecam z noga na gazie, w lewo i stuka cos glucho w lewym kole. Gdy pokonuje zakret bez gazu to nie stuka. Dzieje sie tak tylko gdy deczko skrece kierownice (ok 30/45 stopni od polozenia "prosto") przy wiekszym skrecie tez nie stuka. Myslalem, ze to przegub ale wymienilem (i tak byl zuzyty) i dalej to samo.

Powymieniam tulejki i zobacze czy to pomoze :-)

miku
13-06-07, 13:27
Koszt nowej firmy JC około 22zł.
Prosze go rozstrzelac! :d

djibiza
13-06-07, 14:09
Harnas, ja mam akurat tulejki JC od ponad pół roku i nie narzekam :)

michalm
16-06-07, 22:35
Daraya, witaj, mam dokaldnie to samo co ty, powiedz mi czy juz usunales usterke? mechanik mi powiedzial ze to przegub, ale z tego co piszesz to w sumie nie musi byc przegub. Wiec co? A jezeli przegub to wewnętrzny czy zewnętrzny? WOgule jaki przegub kupic? Czy lewy i prawy jest taki sam czy sa one inne?

Dzieki za odpowiedz. pozdrawiam

wojtaspan
17-06-07, 11:22
przegub zew lewy i prawy jest taki sam, jutro jade na szarpaki i sprawdze co jest grane w końcu

michalm
17-06-07, 17:24
wojtaspan, Jak bedziesz wiedzial co to jest to napisz..., bo sam jestem ciekaw, moze to mi pomoze w diagnozie mojej Hani.