PDA

Zobacz pełną wersję : Rozregulowane zawory a spalanie i gaśnięcie...



masteros
12-06-07, 06:32
Od jakiegoś czasu się z tym borykam...
Czasami na benzynie przy wysprzęgleniu obroty spadają do ok. 500 a na gazie gaśnie.
Objaw nasilił się po regulacji zaworów u znajomego mechanika.
Najpierw było jakby lepiej, ale teraz jest gorzej.
Przy schodzeniu z obrotów przy ok 1000 jest słyszalne takie trrrrrrrr, chyba spod pokrywy zaworów (luźny zawór klepie???).
Wczoraj jak jechałem na gazie to zaczęła mrugać lampka od silnika i oczywiście zgubił obroty, jak przełączyłem na benzynę to się zapaliła, jak znowu przełączyłem to zgasła.
Samodiagnostyka nic nie daje - lampka ani drgnie (dziwne, przecież powinien chyba zarejestrować ten błąd).
Czy rozregulowane zawory mogą powodować w/w objawy???
Zauważyłem także, że jakby ostatnio więcej paliła.
Aha, dodam jeszcze, że problem dotyczy tylko wysprzęglania bądź schodzenia z obrotów na postoju. Obroty spadają za nisko (czasami zapala się lampka ładowania), ale po kilku sekundach wracają na ok 750 i stoją bardzo ładnie (zresztą nigdy nie miałem falowania obrotów).
Zastanawiam się czy regulacją śrubą coś tu da, bo wtedy może po prostu podwyższę obroty, ale czy będą zatrzymywać się tam od razu???

p.s. Czy to normalne, że w 1.4 z załączoną klimą (na gazie, ale na benzynie jest podobnie) czuję się tak jakbym jechał polonezem. To sprężarka stawia tak duży opór???Przecież ludzie mają klimę nawet w autach z 1.0.

Tu znalazłem coś podobnego: http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=12909&postdays=0&postorder=asc&highlight=niskie+obroty&start=0
Co o tym sądzicie?
Civic 00 EJ9 1.4iS