PDA

Zobacz pełną wersję : problem z silnikiem 1.4is 3d hat.



erncze
08-02-12, 20:23
Witam...
jadac zauwazylem ze silnik przerya.. jakby mial malo paliwa ... szarpal, dusil sie ... podjechalem na cpn zatankowalem postal chwile i dalej to samo...ale silnik nie gasl... podczas postoju dodawalem gazu do 5/6 tys i autem az ruszalo ... calym silnikiem,drgania nawet wyczuwalne na drazku od zmiany biegow ... mozliwe ze pompa pociagnela z dna zbiornika syfy jakies ? co teraz robic ? filtr paliwa niedawno wymieniany... Civic VI 1.4 is 90 km 3d hat...
pozdrawiam

Sheiva
08-02-12, 22:41
Jak na odpalonym silniku wyjdziesz sobie za autko, to popiarduje z wydechu ? Jeśli tak, to nie pali na któryś cylinder. Możesz próbować lokalizować z ciekawości który, poprzez wyciąganie fajek świec na sekundę/dwie i obserwować po wyciągnięciu której nie zmienia się praca silnika. Lub od razu przejść do rzeczy i wyczyścić kopułkę i palucha, jak nie pomoże, to wymienić świece i ewentualnie kable. Dla upewnienia się jeszcze: mocy też mu za pewne nieco odjęło ?

subbug
08-02-12, 22:55
poprzez wyciąganie fajek świec na sekundę/dwie i obserwować po wyciągnięciu której nie zmienia się praca silnika.
I niech kolega zbiera na nową cewkę... albo cały aparat zapłonowy...
Sorry ale takie rady Pana Miecia (nie ubliżając żadnemu Mieczysławowi) to sobie daruj...

@erncze
Napisz więcej, czy coś oprócz filtra było robione/zmieniane?
Wypada co jakiś czas zmieniać świece, kable zapłonowe, filtr powietrza.

seyren
09-02-12, 01:30
mozliwe ze pompa pociagnela z dna zbiornika syfy jakies ?

Mozliwe, jakbys wyjechal bene do konca, ze stanela - mogloby cos zassac.

erncze
09-02-12, 01:33
A wiec ... taj jak SHeiwa napisal popierduje z tumika ;p dwa dni wczesniej auto mi nie chchialo zapalic bo swiece zalane... wyzyscilem je i auto pslilo, jezdzilo az do teraz.. jutro sprawdze czy chodzi na wszsytkich cylindrach... co do wymiany to byl rozrzad kompl z pompa itd wszystki filtry oleje plyny wlasnie oprocz swiec i kabli WN..Skoro juz mowa jest o swiecach to moze Panowie zaproponujecie mi jakies lepsze ale nie najdrozsze swiece ? Ich wymina jest chyba nieunikniona a z kasa krucho ;p Sory za literowki itp

spychu
09-02-12, 09:17
Co masz na mysli piszac lepsze ?

Do Twojego silnika w zupelnosci wystarcza zwykle NGK za ok 40zl komplet :)

BTW, nie rozumiem patentow z czyszczeniem swiec itp, swiece sie wymienia a nie czysci, czy to jest az tak ogromny koszt, zeby na tym nawet oszczedzac np. raz w roku ?

skolopendra
09-02-12, 10:47
ja swoje świece czyszczę co tydzień, szczotką drucianą na wiertarce :D

subbug
09-02-12, 11:18
dwa dni wczesniej auto mi nie chchialo zapalic bo swiece zalane...
Czym zalane? Olejem? To masz odpowiedź :) Komplet uszczelek dekla do wymiany z uszczelkami świec.
Czy paliwem? Co się stało że zalało je paliwo?

erncze
09-02-12, 11:44
zalane paliwem .... nie wiem czego.. podejrzewam ze jak chchialem go zapalic na slabym aku...meczylem go szczerze mowiac troche... moze dlatego... nie wiem .. zaraz ide rokrecic swiece i zobaczymy...
Spychu... tak sie akurat sklada ze jestem aktualnie dosczetnie splukany i nawet te 50 zeta na swiece nie mam ;p gdybym mial to bym sie nie bawil w czyszczenie tylko kupil nowe ;p proste.... musze jakos z 2/3 tyg jeszcze meczyc stare czyszczac ;p

subbug
09-02-12, 11:50
Jak odpali pojeździj trochę, przegoń auto, będzie dobrze ;)

erncze
09-02-12, 11:53
i za dwa ni dalej bedzie to samo ;p haaaah tylko czego w trakcie jazdy zaczelo mi szrpac a nie od poczatku ?;p zapali ladnie jechalem ok 5 km i dopiero zaczal szarpac

subbug
09-02-12, 12:04
No cóż, skoro nie masz kasy na świece, a ewidentnie się już skończyły, to odstaw auto i nie jeździj. Ten problem nie zniknie od tak. Nie zastanawiałeś się nad jakością paliwa? Czy już na oparach jedziesz?

Saiti
09-02-12, 12:07
Przepustnicę bym sprawdził, TPS jak szarpie ;)

erncze
09-02-12, 12:32
swiece wyczyscilem i auto teraz chodzi jak nalezy ... jade po nowe swiece... kumpel poratowal ;p paliwo tankuje na orlenie wylacznie ... 98 czasem ... jedynie wczoraj mialem malo paliwa ok 5 litrow ale zatankowalem 10 l... wczesniej nie bylo tego problemu... zobaczymy o sie bedzie dzialo z nowymi swieami

erncze
09-02-12, 14:34
swiece wymienilem... okazalo sie ze jeden z kabli WN nie dziala jak powienien ... co ciekawe z fajce byo mokro jakby woda ... wyglada na to ze kable WN tez bd musial wymienic

Sheiva
09-02-12, 16:25
No, a co Wujek Sheiva radził na samym początku ? Tylko czytać trzeba uważnie ;) Co do tego, że jeden kabel był przemoczony czymś, to możesz pierw je wyciągnąć z autka i zanieść do domu, niech się suszą przy kaloryferze, może jakimś cudem dostała się do nich wilgoć, ale cała izolacja jest cała i nie będzie potrzeby wymieniać. Tylko przed ściągnięciem ich ponumeruj sobie, który gdzie :)


I niech kolega zbiera na nową cewkę... albo cały aparat zapłonowy...
Sorry ale takie rady Pana Miecia (nie ubliżając żadnemu Mieczysławowi) to sobie daruj...

Sorry Mistrzu, ale chyba nigdy nie grzebałeś przy autkach... Sprawnej cewki tak nie uszkodzisz, mity które przeczytasz w necie, to nie wszystko. Jeśli cewka miała by paść, to i tak by padła, dlatego pisałem na sekundę/dwie i każdą z osobna.

erncze
09-02-12, 16:34
jest sens wyciagac wszystkie 4 ? skoro tylko w jednym przewodzie bylo cos nie tak ? juz wyciagnalem ;p niech schnie ;p izolacja cala

Mathaeus
09-02-12, 20:24
ja swoje świece czyszczę co tydzień, szczotką drucianą na wiertarce :D

Gwint ci się wyrobi i będziesz miał

Kriss91
09-02-12, 20:46
Gwint ci się wyrobi i będziesz miał
Uprzedzajcie w FAQu o Skolopendrze i innych z Elity tego forum haha ;)
Mathaeus - to była ironia :)