PDA

Zobacz pełną wersję : Bezkolizyjny rozrząd ??



replay
11-06-07, 14:33
Kupiłem niedawno Civic'a VI gen 1.6 VTi b16a2.. nigdzie nie moge znaleźć informacji o rozrzadzie.. tzn. czy jest bezkolizyjny czy nie?
Siostra tez ma Civica 1.5 VTEC-E 90KM (d15z3.. chyba) i tez nie moge sie dokopać :-)

Może ktoś wie jak to wygląda :speszony:

NasE
11-06-07, 15:02
Nie ma w tych silnikach takiego czegos jak bezkolizyjny rozrzad i na 99% nie wprowadzam Cie w blad :D 1% to ogromne szczescie w zyciu

Pozdrawiam

replay
11-06-07, 15:35
Nie ma w tych silnikach takiego czegos jak bezkolizyjny rozrzad i na 99% nie wprowadzam Cie w blad :D 1% to ogromne szczescie w zyciu
Pozdrawiam

aaaa ;-) bo ktos mi kiedys cos gadal.. ale cóż skoro mówisz że nie ma to nie ma :-)

shadmen
11-06-07, 16:50
w praktyce bywa rożnie. Mi ostatnio też strzelił pasek rozrządu i na szczęście nic sie nie stało. Ale na 100% nie jest to bezkolizyjny :) A ja i parę osób na tym forum miało po prostu szczęście ;]

tomiek
11-06-07, 20:35
Nie ma co wierzyć w bezkolizyjność. Lepiej wymienić i mieć spokojną głowę.
Ja przeżyłem pęknięcie paska. Bez strat. Miałem farta.

Mattmax
11-06-07, 20:59
Tłok wchodzi na tyle wysoko(cisnienie sprezania dosc duze) ze przy pęknięciu paska, korbowodu, etc. wiekszosc przypadkiem konczy sie remontem głowicy i dołu silnika...bynajmniej w D16-tce
Ja nie miałem tego szczescia co kolega powyżej (akurat nie było to związane z rozrządem)
BTW. rozrząd bezkolizyjny to jest...ale w oplu kadecie:) :d
Wiec nie licz na szczescie tylko wymien kompletny rozrząd(jesli tego jeszcze nie planowałes:)
pozdro

replay
11-06-07, 21:25
oczywiscie ze wymienie :-) juz jestem przygotowany do tego :-) tak pytalem tylko z ciekawosci.. wiem ze z tym nie ma zartow :afro:

karpik85
12-06-07, 13:27
o ile mi wiadomo to każdy silnik szesnastozaworowy (16v) jest kolizyjny.

llukas
12-06-07, 16:13
Witam. Są bezkolizyjne ale w fiacie uno :)
Ja tez ostatnio znalazłem się w gronie tych szczęśliwców po tym jak przeskoczył mi pasek rozrządu. Do dziś nie wiem jaka była przyczyna tego. Ale założyłem wsio nowe i samochód chodzi.