PDA

Zobacz pełną wersję : Brak świateł postojowych oraz tylnych



reco_p
07-02-12, 20:59
Witam, mam problem ze światłami w Ufo, a mianowicie, podczas podłączania nowej kostki, bo stara została urwana podczas małego zderzenia, musiałem przypadkowo złączyć nieodpowiednie przewody i nie mam teraz świateł postojowych przednich oraz światel tylnych. Światla mijania i długie są, tylne przeciwmgielne oraz wsteczny też. Po obejżeniu bezpieczników pod kierownicą wydają się być dobre, wg rysunku są 3 bezpieczniki od postojówek. Czy gdzieś jeszcze mogę znaleźć bezpieczniki od postojówek, lub jakiś przekaźnik?

TRAFO
07-02-12, 21:39
Światła postojowe (pozycyjne) są razem połączone ze sobą. Podpięte są do kupy razem przód i tył. Jeżeli nie działa i przód i tył to sprawdź bezpieczniki nr: 15 (7,5A), 19 (16A) pod deską rozdzielczą i dalej nr 2 (60A) pod maską, ale przy przepalonym nr 2 nie miałbyś przednich reflektorów.
Po sprawdzeniu bezpieczników, wyjmij pod deską bezpiecznik nr 19 i sprawdź czy na jednym ze styków po włączeniu świateł pojawi się napięcie, jak tak to wsadź go z powrotem i zrób to samo z nr 15.
Jak na 19 jest a na 15 napięcia nie ma to na 100% leży przekaźnik.
Niestety nie wiem gdzie jest ten przekaźnik, prawdopodobnie przy bezpiecznikach pod deską i wg. schematu jest tylko 1 sztuka.
Kolejna sprawa to test ciągłości przewodów. Jak masz omomierz i kawałek długiego przewodu to sprawdź czy między jednym ze styków bezpiecznika nr 15 a czerwonym przewodem przy postojówkach jest połączenie.
Jeszcze jedna sprawa, postojówki obsługuje też bezpiecznik nr 14 (7,5A) pod deską, zrób też test z napięciem dla niego.
Przyuważ, czy postojówki nie świecą gdy są włączone razem z reflektorami, czy tylko jak się je włączy same, bez świateł mijania.



http://krzp.w.interia.pl/honda/sygnatura/kreska.jpg

Moje modernizacje...
http://krzp.w.interia.pl/honda/sygnatura/zabcia.gif (http://www.trafo.za.pl/honda)

reco_p
07-02-12, 22:29
Nawet nie wiedz jak mi pomogłeś, w sumie to aż głupio sie przyznać. Na rozpisce bezpieczników źle odczytałem numery bezpieczników, zamiast numer 15 to ja sprawdzalem numer 7 , numer który jest pod obrazkiem zamiast ten co jest nad :D, był spalony. Wstyd na calej lini.

TeeS1975
08-02-12, 00:01
i trzeba było zakładać nowy temat ? ehhhhh