PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Civic 1.4 IS co to moze byc ?



erncze
07-02-12, 01:17
Kazdy chyba wie jakie mrozy teraz byly ;p garazu nie posiadam i moja Hondzina stala ok 3 dni nie palona na tym mrozie ... chchialem zapalic samochod (wczesniej aku ladowany kilka godzin) a tu d**a ... kreci kreci i nic .... wczesniej palil ... postal teraz te 3 dni i nic z mojej jazdy... Co to moze byc ? Filtr paliwa zamarzl ? ( wymiana ok 3 mies temu razem z kompl.rozrzadem) kable WN ? czy cos innego ? od czego mam zaczac ... ?
pozdro

bartex
07-02-12, 01:21
Psiknij PLAKiem we wlot, jeżeli odpali to coś z paliwem (pompa pracuje?)

erncze
07-02-12, 01:25
no ok.. sprobuje ... szczerze nie wiem ... jak sprawdzic czy pompa pracuje ? jakis charakt dzwiek ?

markotny
07-02-12, 01:31
Przy próbie uruchomienia silnika, jak przekręcisz kluczyk w pozycję że zaświecą sie kontrolki nad zegarami to powinno być słychać takie charakterystyczne "Łuuuuu"(nie śmiać sie):D.....to jest oznaka że pompa pracuje.

erncze
07-02-12, 01:35
nigdy nie zwrocilem uwagi na to przy zapalaniu ale jutro wslucham sie co "ona" tam mruczy ;p dzieki kolego za pomoc ... a co do tego plaka to nic jej sie nie stanie jak walne jej dawke we wlot ? ;p

erncze
07-02-12, 13:20
Witam ...
sprawdzilem czy pompa pracuje i pracuje ;] tyle dobrze ;] ale i tak nie pali ... postawilem go w sloncu niech troche odmarznie i podlaczylem aku do prostownika bo byl troche zmeczony tymi probami zapalenia ... zobaczymy za kilka godzin czy Hondzina sie podda i zapali ... a plaka sprobuje pozniej ... nie mam terz drugiej osoby do pomocy ;p akurat aku sie naladuje i trochce wszystko odmarznie ;p Jakies sugestie jeszcze ? co jeszcze mozna zrobic zeby sprawdzic przyczyne nie palenia ?

PixeL
07-02-12, 16:32
sprawdz czy masz iskre,obstawiam ze sie modul albo cewka zrabala

erncze
07-02-12, 16:46
moje proby na nic ... kumpel podpowiedzial zeby rozgrzac olej zeby byl goracy i dolac... Nie pomoglo... dalej nie pali ... postawilem go u znajomego w garazu z piecykiem (bardzo tam cieplo) i zobaczymy . Wyglada jakby paliwa nie dostawal.moze woda w benzynie ? Pixel czego uwazasz ze to modul albo cewka ?
pozdro

erncze
07-02-12, 19:17
problem rozwiazany :) okazaly sie swiece ale wzesniej nie mialem klucza zeby je sprawdzic ;p auto pali na dotyk ;]