PDA

Zobacz pełną wersję : Dzióra przy dodawaniu gazu ...



rymcio1987
10-06-07, 16:13
Witam.. posiadam Honde Civic 3d 94r . 1,5 Vtec-eco 90km .. i ostatnio męczyło mnie to że na postoju , przy rozgrzanym silniku miałem bardzo niskie obroty coś w granicach 250 - 400 .. i jeszcze jedno . jak jechałem np. na 3 biegu i w granicach 60km/h dodawałem gazu to tak jak by auto nie reagowało a dopiero po jakimś czasie zaczęło "Ciągnąć". no i poszedłem do mechanika i przeczyścił mi przepływomierz i silniczek krokowy .. no i teraz na postoju mam coś w granicach 1000 obrotów ale znowu teraz dużo dużo woniej spada mi z obrotów.. jak wcisnę sprzęgłu i dam gazu to wskazówka naprawdę powoli opada. .. znów problem z tą reakcją na gaz wogule nie zniknął .. co mam zrobić ?? słyszałem zę ta przypadłość jest normalna w Vtec-eco ponieważ tam się włącza jakiś tryb czy coś .. no i co z tym spadywaniem z obrotów? czy to normalne że po przeczyszczeniu silniczka krokowego i przepływomierza tak wolno mi spada z obrotów ? czy po prostu tak ma być ?? proszę o odpowiedź .. pozdrawiam wszystkich posiadaczy Hond ;]

Sławek
10-06-07, 16:17
Najpierw popraw temat, bo aż razi w oczy- pisze się dziura a nie dzióra !!

rafalb33
10-06-07, 16:24
przeczyścił mi przepływomierz
Zacznijmy od tego,ze nie masz przeplywomierza w tym silniku jak i w zadnym innym hondowskim silniku z tych lat. Więc albo ty cos pokreciles albo zmien mechanika.

rymcio1987
10-06-07, 18:59
Więc tak.. Bardzo przepraszam za moje błędy . ale niestety jestem słaby z ortografii ;/ a co do przepływomierza to sam już nie wiem.. a Bajpas czy coś takiego jest ???.. tak czy siak takie rzeczy mi się dzieją .. Teraz ktoś mi odpowie co jest??

Hary
22-06-07, 12:42
Witam. Mam ten sam silnik i te same "problemy". Słyszałem że dziurę w przyspieszeniu powoduje sonda lambda czyli jakość mieszanki (ilość tlenu w spalinach czy co tam...) Po czyszczeniu s. krokowego obroty dalej falują => taka Honda. Przestałem się przejmować :) Pozdro

raMMzes
22-06-07, 12:49
Dziura (wiemy już, że masz problemy z ort. ale POPRAW ten błąd...) pojawia się w jakim zakresie obrotów? Czy objawia się to tylko spadkiem mocy, czy kompletnym jej brakiem?

Wydaje mi się, że powinieneś obejrzeć lambdę i wszystko co może być potencjalnie związane z ustalaniem dawki paliwa/powietrza.