PDA

Zobacz pełną wersję : Śruby w felgach a mróz - dziwna sprawa.

mass221
05-02-12, 22:31
Mam dość dziwne pytanie: Czy od mrozu mogą poluzować mi się śruby w felgach? Opony zmieniałem na początku listopada i po przejechaniu 50 oraz 200km sprawdzałem czy się nie poluzowały. Wszystko było git. Od tamtej pory do dzisiaj przejechałem jakieś 2000km i coś zaczęło mi stukać w kole. Wnerwiłem się bo auto wyremontowałem na fest a tu jakieś stuki. Wziąłem klucz i okazało się, że w przedniej lewej feldze mam śruby tak luźne, że bez żadnego wysiłku je małym palcem można było kręcić (kluczem oczywiście). sprawdziłem pozostałe koła i wszędzie śruby były zaciśnięte tak jak powinny.

Czy ktoś mógł się dobierać do felg, czy to mogło się stać samo? Auto trzymam na parkingu strzeżonym, więc raczej wykluczam taką ewentualność. Pod zakładem pracy też raczej nikt nie miałby możliwości tego zrobić. :/

Ktoś wie, o co może chodzić?

Krzychu92
05-02-12, 23:34
Delikatnie mówiąc dziwne pytanie... Nikt tu wróżką nie jest żeby odpowiedzieć na to pytanie...

Gr4b3Q
05-02-12, 23:36
Bardzo możliwe że śruby za słabo dokręcone przy mrozach po prostu się obluzowały. Metal pod wpływem niskiej temp się kurczy, a więc i szpilka i nakrętka mogły sie na tyle skurczyć że docisk na gwincie zmalał do poziomu w którym zaczął się ślizgać.

Camellia Racing
06-02-12, 02:06
Bardzo możliwe że śruby za słabo dokręcone przy mrozach po prostu się obluzowały. Metal pod wpływem niskiej temp się kurczy, a więc i szpilka i nakrętka mogły sie na tyle skurczyć że docisk na gwincie zmalał do poziomu w którym zaczął się ślizgać.

Filozofie zostaw wybranym... Jak się kurczy to nie tylko na średnicy a i na długości więc powinny trzymać tak czy siak. Za słabo dokręcone i tyle.

mass221
06-02-12, 11:56
Przypomniałem sobie, że podczas wymiany opon koleś mówił, że felga jest lekko zgięta na rancie od wewnętrznej strony. Było to na tyle małe, że szkoda mi było 150zł aby to prostować. Może to jest powodem? Po zmianie opon 2 razy sprawdzałem śruby czy się nie poluzowały i dociskałem je bardzo solidnie, więc niedokręcenie raczej nie wchodzi w grę.

Krzychu92
06-02-12, 12:46
Dokręć te śruby porządnie i przez następne kilkaset kilometrów sprawdzaj czy się nie odkręciły jak się znowu odkręcą to możesz się zacząć zastanawiać dlaczego tak się dzieje ale jak się nie powtórzy to się tym nie przejmuj.

skolopendra
06-02-12, 13:27
może ktoś próbował skroić? lecz coś mu przeszkodziło?