PDA

Zobacz pełną wersję : Stukanie podczas puszczania i wciskania sprzęgła



Xavi
05-02-12, 12:55
Witam. Od pewnego czasu zauważyłem pewien problem. Podczas zmiany biegu jak puszczam sprzęgło słychać stukanie na każdym biegu. Czasem stuka a czasem nie. Najbardziej to słychać jak wrzucę wsteczny i ruszam do tyłu puszczając sprzęgło, wciskając je i znowu puszczając to stuka najbardziej. Czasem przy przyśpieszaniu są wibracje co wskazuje na zużyte przeguby wewnętrzne. Wydaje mi się jakby przeguby miały luz w chwili kiedy skrzynia zaczyna kręcić półosią. Sprzęgło odpada bo jest założony nowy komplet z dociskiem i łożyskiem. Przy ręcznym poruszaniu półosią wokół jej własnej osi słychać też stuki i luz zanim półoś zacznie kręcić kołem.

malinkie
05-02-12, 16:50
Przeczytaj sobie ten wątek http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?9630-Stuki-przy-zmianie-bieg%F3w-i-ruszaniu-!!!-%28denerwuj%B1ce%29 i możesz poszukać na forum jest jeszcze kilka podobnych.

Xavi
07-02-12, 15:51
Czytałem ale jest wiele opini:( Dzisiaj zrobiłem małe rozeznanie i jest duży luz na przegubie zewnętrznym, koło kręci się o kilka dobrych stopni zanim półoś zacznie się obracać :(. Łapiąc za tą grubą część wewnętrznego ( tą przy skrzyni) i obracając też czuć luz więc przypuszczam że mechanizm różnicowy też ma luz?

miles
07-02-12, 16:42
jak znalazłeś podobny temat to nie można się do niego podłączyć i tam pisać tylko trzeba zakładać nowy?!?!?!

lock