PDA

Zobacz pełną wersję : Centralny zamek - niby juz bylo o tym ale to chyba co innego



Wojtek Katowice
10-06-07, 12:25
Witam,

Przeglądałem posty dot. centralnego zamkna jednak w moim przypadku żadne odpowiedzi tak do końca nie pasują.

Civic V 3d

Opiszę problem możliwie jak najdokładniej jeśli ktoś z Was mógłby mi doradzić byłbym wdzięczny.

Zamykanie kluczykiem: przekręcam kluczyk oba drzwi się zamykają centralnie, po wykonanej operacji słychać takie cyknięcie z drzwi kierowcy (tam gdzie jest chyba sterownik) - wszystko wydaje się ok

Otwieranie drzwi kluczykiem: przekrecam kluczyk, otwieraja się tylko drzwi kierowcy, nie słychać żadnego cyknięcia w lewych drzwiach. Jakby w ogóle nie było centrala.

Co do tej pory zrobiłem:
- psikłem wd40 w zamek i siłownik pasażera nie ma tam specjalnie brudu,
- sprawdziłem (wzrokowo) instalacje elektryczną centralnego czy wszystko podłączone
- rozebrałem ten sterownik w lewych drzwiach nie zauważyłem nic niepokojącego

Co należy zrobić? Wolałbym to zrobić własnymi siłami...

Z góry dzięki za wszelkie porady. Troche mnie to wpienia bo nie lubie jak mi coś w autku nie gra :dots:

rafalb33
10-06-07, 12:36
Ja mam u siebie tak samo odkad kupiłem samochod.

abarth81
10-06-07, 12:57
U mnie bylo podobnie, okazalo sie ze zwiazka do centralknego sie sypla, przewody chyba popękaly w srodku czy co.., zesztukowalem i problem znikł.

Wojtek Katowice
10-06-07, 13:01
Mile widziany opis how to do it? :) :zasady:

airman
10-06-07, 13:04
Witam. Jeśli dobrze rozumiem to nie otwieraja sie przy otwarciu kluczykiem prawe dzwi:) Miałem podobny problem i tkwił on w czujniku elektrycznym w dzwiach kierowcy przy zamku(nieduże ustrojstwo w białym plastiku). Mianowicie przy przekręcaniu kluczyka nie zawsze dawał on impuls elektryczny na siłownik w dzwiach pasażera. Wyjąłem go, rozłożyłem i przeczyściłem styki(były upalone), psiknąłem wd40 i juz od 2miechów działa bez problemu.

Wojtek Katowice
10-06-07, 13:18
to ustrojstwo to przeczyszczenia jest bardziej przy zamku? czy blizej lusterka?

airman
10-06-07, 13:30
Jak zdejmniesz boczek to przy zamku widac kabel który do niego idzie, kabel prowadzi własnie do tego czujnika, wypinasz wtyczke i niestety zeby wyjąć czujnik musisz odkręcici cały zamek, cała operacja zajeła mi nie wiecej jak pół godziny ,podniosłem szybe, odkreciłem prowadnice szyby przy zamku i potem klamke i zamek i udało mi sie do wszystko wyjąć bez rozpinania cięgien.Wtedy odkreciłem czujnik(chyba 1 śrubka), ma on taki okrągły dekielek który jest na wcisk wiec łatwo sie dostac dotych styków.

skolopendra
10-06-07, 13:33
Otwieranie drzwi kluczykiem: przekrecam kluczyk, otwieraja się tylko drzwi kierowcy, nie słychać żadnego cyknięcia w lewych drzwiach.

jest to wina siłownika w drzwiach tg zw master
daje on impuls czy to otwarcia czy zamknięcia drugich drzwi

z reguły są one nie rozbieralne
najlepiej wymienić, lub spróbować wyregulować cięgna siłowników :d

airman
10-06-07, 13:51
Tylko że w dzwiach kierowcy Eg4 nie ma siłownika, jeśli jest central bez pilota :d , więc ja obstawiam ten czujnik, on właśnie działa podobnie jak siłownik master dając sygnał na 2gi siłownik.

BRNK
10-06-07, 16:43
jakby ktoś był zinteresowany to posiadam centralke centralnego zamkna oryginał hondy, bez siłownikow. fotki na PW

k0st3k
11-06-07, 12:29
siłownik nie daje impulsu na bank. W zamku jest mikro przełącznik na płytce w którą jest wlutowany kabel.

Ten mikro przełącznik jest tak mały że raczej naprawa nie wchodzi w grę, chociaż u mnie po majstrowaniu przy nim pomogło na około kilkanaście otwarć i zamknięć. Rozsypał sie znowu i kupiłem cały zamek.

Leon83
11-06-07, 21:02
Ja mialem podobny problem, poruszalem troche wiazka kabli w drzwiach i jak reka odjal.. pewnie do czasu ;-) ... w koncu bede musial to naprawic.
nawiazujac do zepsutych zamkow nie moge otworzyc bagaznika od wewnatrz, linka dziala ok, jak przy otwartum bagazniku zamkne zamek i palcem podniose dzwignie to zamek odskakuje prawidlowo... ale jak faktycznie klape zamkne to moge otworzyc tylko z kluczyka... od wewnatrz nic...

lakazs
12-06-07, 11:15
Tez myślę ze wina czujnika. Kuknij tam i na krotko kablami popróbuj wysterować. i zobaczysz czy gdzieś wiązka dalej czy krańcówka w zamku.

davnbb
13-06-07, 01:11
Mam ten sam problem. Zmierz sobie miernikiem w drzwiach pasazera czy idzie impuls do zamka przy ruszeniu kluczkiem. Jesli idzie to wina lezy (tak jak u mnie) w silowniku w drzwiach pasazera. Jesli nie ma impuslu to szukaj przyczyny w czujniku lub kablach.

masinski
26-09-07, 18:47
odkopie troche temat...



Auto: D13B2 (EG3)
Dołączył: Wczoraj 22:13
Skąd: Warszawa


Wysłany: Wczoraj 22:46 Problem z centralnym zamkiem w Civicu
Od jakiegos czasu zauwazylem dziwne zjawisko, moj centralny zamek nie dziala jak powinien. Co prawda jesli zamykam samochod od strony kierowcy, drzwi kierowcy i pasazera zamykaja sie prawidlowo. Problem pojawia sie kiedy chce dostac sie do samochodu od strony pasazera, mianowicie drzwi nie zatrzaskuja sie automatycznie (a powinny bo tak robily!!). Czasami sie tak dzieje czasami nie, co moze byc powodem? Dodam ze posiadam Honde z 1995 roku trzy drzwiowa, wersja Noblesse LS (d13b2) wyprodukowana w Japonii (JHMEG).
Czy to kwestia pradu (slaby akumulator moze nie ma sily zaciagnac zamek od strony pasazera?) Czy moze jakis silownikow badz czegos takiego (jestem totalnym laikiem, jak narazie :D )

jakies rady ? :D

Wojtek Katowice
05-10-07, 00:55
Własnie zrobiłem z tym zamkiem. Grunt to browar przy robocie. Problem tkwił w obluzowanym "siłowniku" dającym impuls po stronie kierowcy. Ten "silownik" jest plastikowy i jest zakładany na takie lejeczek który odchodzi z zamka. Zagięlismy ten lejeczek zeby siłownik sie lepiej trzymał i teraz hula jak nie wiem. Zaczelismy działać o 23. Ide spac bo mam banie.
Temat mozna zamknac. :-)