PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy Civic i "tarka"



Kenjiro
09-06-07, 18:45
Witam!
We wtorek odebrałem Civica 1.8 Sport :). Nie mam zastrzeżeń do tego auta narazie. Jednak mam pytanie. Przy zakrętach dośc ostrych kiedy, wyczywam tzw tarkę na obciążanej dośrodkowo stronie auta (czytaj zewnętrznej stronie - gdy skręt w lewo to po prawej i odwrotnie). Podobny efekt trochę jak przy działaniu ABS. Nie wciskam hamulca wtedy - uprzedzam pytanie ;). Co to takiego?
Czy może ta kontrola trakcji się włącza i dlatego taki efekt, czy też może objaw jakieś wady czy to zawieszenia czy może opon?
Jakieś pomysły?

BDavid
09-06-07, 20:13
VSA??

Pik
09-06-07, 20:30
Dzialanie VSA powinno byc widoczne na wskaznikach (zapala sie kontrolka), przynajmniej tak wynika z instrukcji. Ale trzeba chyba naprawde ostro jezdzic, zeby kontrola trakcji sie wlaczyla - mnie sie jeszcze ta sztuka nie udala, heh.

Jocer
09-06-07, 21:45
ja juz sprawdzałem czy działa kontrola trakcji ale napewno nie czuc zadnej tarki, raczej to jakas wada i radze skontaktowac sie a ACO :)
pozdro

Artur79
11-06-07, 23:26
Ja tam kontrole trakcji włączyłem na takim małym rondku - gdy dodałem gazu na zakręcie. Poprostu zapala się lampka i czuć że "ktoś" zmniejsza obroty silnika mimo twojego wciskania gazu. Poprostu auto przyhamowuje