PDA

Zobacz pełną wersję : Car audio...



cihy
24-10-04, 19:37
Moje stare hehe "car audio" sie posypało... głośniki (jajka na tylnej półce padły), oryginalna antena zgięta itd... ogólnie porażka

w związku z tym chciałbym zrobić coś przyzwoitego w aucie, co mi polecicie? Jeśli chodzi o radyjko to miałem JVC model 909 (mp3 i 4x50 albo 4x55 etc) niestety już go niemam :( będę zakładał napewno coś podobnego... za podobne pieniądze + nagłośnienie + okablowanie i co tam trzeba.

Dzisiaj rozmontowałem stary sprzęt i zastanawiam się co dalej? Jakieś propozycje? Nie zamierzam startować w zawodach soundoff, chce by ładnie, czysto grało, nie zależy mi na genialnym dźwięku. Myślę, że 2 głośniki z przodu (JAKIE?) i coś z tyłu (nie wiem czy jajka, czy też może jakieś inne głośniczki) mi wystarczą. Co polecicie?

No i pytanie do właśnicieli 5gen jeśli zmieniali antenę z firmowej na jakąś inną to jaką? Tam jest takie dziwne miejsce do zamontowania, jak zrobić tak zeby bylo dobrze? Zależy mi na jakiejś normalnej odkręcanej antenie.

Aha. Czy ktoś próbował zastąpić oryginalną półkę z tyłu czymś innym? moja pękła na zgięciu i teraz na dziurach strasznie stuka

kosiniak
24-10-04, 23:12
ja osobiscie proponuje nie inwestowac w tylna pole a dolozyc pare zl i kupic jakis wzmacniacz badz lepsze glosniki ale tylko przod

duchu
24-10-04, 23:24
No i pytanie do właśnicieli 5gen jeśli zmieniali antenę z firmowej na jakąś inną to jaką? Tam jest takie dziwne miejsce do zamontowania, jak zrobić tak zeby bylo dobrze? Zależy mi na jakiejś normalnej odkręcanej antenie.




antenka :twisted: odwieczny problem :wink: moja wyjęta i nie do złożenia i na dokładkę obcięty kabel :shock: radio gra tylko w centrum miasta
zobacz tu
http://www.forum.tuning.pl/viewtopic.php?t=68517

cihy
25-10-04, 00:17
to chwilowo niewiele wiem antena stara jest wymontowana ja mysle jak zalozyc nowa - normalnie zbierajaca fale radiowe,a nie to co ta oryginalna


ja osobiscie proponuje nie inwestowac w tylna pole a dolozyc pare zl i kupic jakis wzmacniacz badz lepsze glosniki ale tylko przod

Kosiniak u Ciebie tak ładnie grało na zlocie! chyba miałeś coś z tyłu?
Jak sam robiłeś instalke to sie pewnie znasz. Mozesz napisac cos wiecej?

lukiasz
25-10-04, 00:21
1. Antena

ja swoja usunalem z dachu bo tez mnei wkurzala zamontowalem taka wewnetrzna nad lusterkiem gdzies mam foty to jak zacznei dzialac moj serwer to dam!

cena okolo 75 pln w Galerii tonów moze teraz taniej bo mam ja juz rok

2. półka tylna hmmm po co :cry:
zalozyc oryginalna a z przodu dac dobry system i wystarczy

3. jam ma vify 16,5 na allegro sa do sprzedanai i sa super do tego jakis w miare dobry tweeter i jest super nawet spod radia

4. co do radia szukaj alpiny np cda 9812 na allefro teraz sa dosyc tanie a dzwiek super

5. to chyba wszystko o co pytales :P

cihy
25-10-04, 00:31
1. Antena

ja swoja usunalem z dachu bo tez mnei wkurzala zamontowalem taka wewnetrzna nad lusterkiem gdzies mam foty to jak zacznei dzialac moj serwer to dam!

cena okolo 75 pln w Galerii tonów moze teraz taniej bo mam ja juz rok

2. półka tylna hmmm po co :cry:
zalozyc oryginalna a z przodu dac dobry system i wystarczy

3. jam ma vify 16,5 na allegro sa do sprzedanai i sa super do tego jakis w miare dobry tweeter i jest super nawet spod radia

4. co do radia szukaj alpiny np cda 9812 na allefro teraz sa dosyc tanie a dzwiek super

5. to chyba wszystko o co pytales :P

nie jestem z wawy, skad taka antenke wytrzasnac? dobrze dziala? nie ma trzaskow? co to znaczy dobry sprzet z przodu? jakas konkretna konfiguracja? tak jak powiedzialem jestem kompletny laik jesli chodzi o car audio i szukam jakiegos fajnego rozwiązania

havok
25-10-04, 00:45
Jak to pięknie określają na forum Car-Audio f.t.pl: zależy, ile chcesz na to wydać.
Był np. taki temat: http://www.forum.tuning.pl/viewtopic.php?t=69362&sid=5d2cb09703d7f1b692d351551dbe6c31
Grzebiąc dalej dotarłem tu: http://www.gae.pl/k3m.php
Inny, całkiem jeszcze świeży link: http://www.forum.tuning.pl/viewtopic.php?t=68998&highlight=civic&sid=f2f75679f949395f904217b864c5c093

lukiasz
25-10-04, 00:48
antenke moge ci kupic i poczta wyslac luzik :wink: dziala dobrze!! i trzaskow nie ma

system dobry to np wlasnie zestaw vify czyli te midbasy plus tweetery vify koplet ta jakies 600 pln strzelam bo nie pamietam dokladnie jutro moge sie dowiedziec i jest super!! jak na razie pod radio :wink:

np tego kicxa co mam na allegro tez mozna wziac tam masz zwronice itop i jest super!! ale pod niego juz trzeba troche dzrzwi przygotowac mozesz sie smiac bo reklkamuje to co mam ale po tym roku na zawodach juz trohe doswiadczenia nabralem co do sprzetu :)

Bero
25-10-04, 01:49
ja mam taka antenke przyklejana pod lusterkiem, zaplacilem chyba 35 pln, dziala znakomicie, zbiera lepiej niz oryginalna...

cihy
25-10-04, 09:53
Jeszcze dzisiaj zobacze czy u mnie nie mają czegoś takiegho, jak nie to dam znać zebyś mi kupił i przeleję kasę

a co co masz do sprzedania - to by pasowało do mojego auta do środka? w sensie czy nie trzebaby czegoś przerabiać? takie 2 małe głośniczki będą grały? wydaje mi się, że będę mógł cichutkiej muzyczki tylko słuchać przy tym, czy mi sie tylko wydaje?

Rikoo
25-10-04, 09:59
Masz link do wszystkich rzeczy co sprzedaje lukiasz :D http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1347939

kosiniak
25-10-04, 11:34
wiesz z tylu nie gralo nic oprocz soobwoofera, w sumie tak jak pisalem zainwestoj w przod bo z tylu chyba nie jezdzisz???

LIO
25-10-04, 18:28
jestem zdania ze najwazniejsze, to zainwestowac w dobry przód. Na sprzecie sie za dobrze nie znam, ale nie rozumiem sformulowan, typu, z tylu nie jezdzisz, albo na koncercie dzwiek jest z przodu a nie z tylu.
W domu jak macie glosniki od kina domowego, to wszystkie z przodu ;)
Ja akurat kupilem auto z glosnikami z tylu i tak narazie zostanie, mysle nad wstawieniem dobrego przodu, bo ten obecny jest tragiczny. I mysle sobie ze taki zestaw 4 mi na troszke wystarczy. A poza tym to po co sie produkuje elipsy i inne tego typu glosniki, gdzie sie je montuje ?

cihy
25-10-04, 18:40
Lukiasz - jak sie domyslam mowiles o tym: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=33286390 ?
Czy to mi sie zmieści bez problemu w drzwi? Jak bedzie grać? Chyba raczej będę mógł słuchać muzyki po cichutku? Prosze o wiecej info - przekonaliście mnie, że najważniejszy jest przód tylko pytanie co do przodu mam założyć

Mystek
25-10-04, 18:56
Hmm skoro nie jestes super hiper audiofilem takie cos tez ci wystarczy
http://allegro.pl/show_item.php?item=30279747

--==|Lodzik|==--
25-10-04, 18:57
co do audio -> audiocar.pl Jest tam moje auto nawet :) gosc naprawde super robi, jest znany w calej polsce
Zadaj na jego forum pytanie, zrobil jakiegos 3d 5 gen

Simonides
25-10-04, 19:09
nom jakby troche blizej bylo :D
ja tez musze przod zrobic bo naprawde standardowe glosniki to padaka
moze mamy jakies znizki "klubowe" tu gdzies w wawie? :P albo przynjamniej gdzie mozna dobrze i za rozsadne pieniadze to zrobic?
P.S. temat walkuje od sierpnia i jeszcze nic nie zrobilem hehehe

lukiasz
25-10-04, 20:24
ja jak zawszze na wawe radze sie przejechac do Galerii Tonów u Czarka zawsze można wyrwać cos taniej :wink: a na pewno jak powiesz ze od lukiasza z autobody znizka bedzie na bank :D

cihy
25-10-04, 21:09
ja jak zawszze na wawe radze sie przejechac do Galerii Tonów u Czarka zawsze można wyrwać cos taniej :wink: a na pewno jak powiesz ze od lukiasza z autobody znizka bedzie na bank :D

nie no do wawy specjalnie nie pojade ;)
Lukiasz - pytalem o cos wyzej, jaka odp?

duchu
25-10-04, 22:36
to chwilowo niewiele wiem antena stara jest wymontowana ja mysle jak zalozyc nowa - normalnie zbierajaca fale radiowe,a nie to co ta oryginalna


nie wiem czy doczytałes do końca tam jest napisane że prawdopodobnie pasuje od "tico".
o ile chcesz ją montować w to samo miejsce

ps. ta hania na zdjęciu to twoja a jak tak to lampy sam malowałeś czy dawałeś do roboty (fajne)

cihy
25-10-04, 23:08
to chwilowo niewiele wiem antena stara jest wymontowana ja mysle jak zalozyc nowa - normalnie zbierajaca fale radiowe,a nie to co ta oryginalna


nie wiem czy doczytałes do końca tam jest napisane że prawdopodobnie pasuje od "tico".
o ile chcesz ją montować w to samo miejsce

ps. ta hania na zdjęciu to twoja a jak tak to lampy sam malowałeś czy dawałeś do roboty (fajne)

doczytałem, ale już mam założoną wewnętrzną - problem z głowy

teraz mi zależy żeby się wreszcie od kogoś dowiedzieć CO mam kupić do przodu bo chcialbym coś zakupić i zakładać jak najszybciej

lampy malowalem to bardzo prosta czynnnosc :) chociaz juz teraz w nowym aucie bym nie pomalowal... nie dlatego, ze nie widac kierunkow czy cos tylko mi sie nie podoba

lukiasz
26-10-04, 00:03
Lukiasz - jak sie domyslam mowiles o tym: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=33286390 ?
Czy to mi sie zmieści bez problemu w drzwi? Jak bedzie grać? Chyba raczej będę mógł słuchać muzyki po cichutku? Prosze o wiecej info - przekonaliście mnie, że najważniejszy jest przód tylko pytanie co do przodu mam założyć

cicho to ty muzy sluchac nie musisz :)
do prawidlowego montazu potrzebny ci jeszcze pierscien z mdfu albo jeszcze lepiej drugi stalowy :wink: ale on dla nie audiofila nie jest potrzebny

jezeli chodzi o JBL GTO to jestem przeciwny takim wynalazkom bo pomimo ze jest 2 drozny nadal gra ci w nogi a nie uszy :? sam teraz przejsciowo mam infinity ref tego typu i gdyby nie tweetery neo 26 w slupkach bym zglupial .. tragedia moje nogi jakos czuja bluesa :P

ale wybor nalezy do Was moi drodzy

pozdr.

Bero
26-10-04, 00:14
to wytlumacz mi, jak sie teraz przod montuje?? jezeli wkladasz glosnik w fabryczne moejsce to zawsze gra w nogi...

cihy
26-10-04, 08:19
Lukiasz - jak sie domyslam mowiles o tym: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=33286390 ?
Czy to mi sie zmieści bez problemu w drzwi? Jak bedzie grać? Chyba raczej będę mógł słuchać muzyki po cichutku? Prosze o wiecej info - przekonaliście mnie, że najważniejszy jest przód tylko pytanie co do przodu mam założyć

cicho to ty muzy sluchac nie musisz :)
do prawidlowego montazu potrzebny ci jeszcze pierscien z mdfu albo jeszcze lepiej drugi stalowy :wink: ale on dla nie audiofila nie jest potrzebny

jezeli chodzi o JBL GTO to jestem przeciwny takim wynalazkom bo pomimo ze jest 2 drozny nadal gra ci w nogi a nie uszy :? sam teraz przejsciowo mam infinity ref tego typu i gdyby nie tweetery neo 26 w slupkach bym zglupial .. tragedia moje nogi jakos czuja bluesa :P

ale wybor nalezy do Was moi drodzy

pozdr.

powiedział laikowi - pierścień z mdfu... :|
moj problem polega na tym czy wcisne to w moje drzwi i czy będzie ładnie i dość głośno grało!

cihy
30-10-04, 13:07
Znalazłem takie cuś, co o tym myślicie:
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=32962675
??
Aha, doczytałem też, że warto wygłuszyć drzwi mógłby ktoś napisać jak to zrobić? czym? jak przygotować? moze powstanie jakis manual?

Rikoo
30-10-04, 13:13
1.Zestaw Herza podobno sa dobre.
2. Wygluszal carat wiec moze on ci cos napisze :D

kosiniak
30-10-04, 13:39
wystarcza maty bitumiczne takie po ok 7 zeta, rozbierzesz boczki ,przetrzesz dzrzwi antysilikonem, nakladasz mate i grzejesz musisz zalatwic taka "suszare" bo to powinno sie kleic na cieplo, w sumie to wystarczy

cihy
30-10-04, 15:15
jaka to ma byc suszara? czy moze ta funkcje spelniac "opalarka"? czy to za mocne? prosze o wiecej info ..

ten zestaw znalazlem na forum car audio... chociaz malo tam info o naglosnieniu civica

Dizzy
03-11-04, 00:30
Siedze troche w temacie car audio wiec moze pomoge :)

Jesli zalezy Ci na ladnym graniu a nie dyskotece to zapomnij o glosnikach w polce. Lepiej kupic dobry przod - ten zestaw Hertza to trafny wybor. Radyjko - polecam Alpine - czyste i ladne brzeminie.
Dobrze by bylo zeby to gralo z jakims wzmacniaczem. Jesli teraz nie masz na niego kasy a chcesz dokupic w przyszlosci to zostaw dluzsze kable glosnikowe, tak zeby potem jak wzmacniacz bedzie w bagazniku mozna bylo uzyc tych samych.
Pozatym wzmak sie przyda do skrzynki :wink:

Do tego tak jak pisza chlopaki koniecznie wytlumienie drzwi - baardzo poproawia efekt no i jakies sensowne przykrecenie glosnikow (na pierscienie np.) i dobry montaz gwizdkow (niedoceniany element).

Mam nadzieje ze cos pomoglem.

jinjet
03-11-04, 00:41
nie wiem czy juz ktos o tym pisal bo nie chce mi sie czytac calej reszty ale musisz sobie postawic zasadnicze pytanie " po co ci muzka w samochodzie?" i od tego bedzie uzaleznione, gdzie wsadzac i jakie glosniki, jak ma byc glosni zeby 4 ulice dalej bylo cie slychac, paskuj ile wlecie w polke, jak ma byc bardziej czyto w zaleznosci od sytacji tez glosni, zainwestuj w dobry sytem przedni, ( 500zl) do tego sub do bagaznika w zamknietej skrzyni kolejne 500zl i obowiozkowo !!!!!! wygluszenie dzwi jakies 200zl. za tyle masz zestaw dla poczatkujacych, jesli zarazisz sie car audio to wpadniesz wstudnie bez dna, zaufaj mi wiem co mowie. pozdrawiam, pamietaj tez o bardzo waznej rzeczy " oszczedni placa 2 razy" kup lepiej drozsze a lepzse komponenty i rozluz zakupy w czasie niz masz kupic na lupu cupy byle co.

cihy
03-11-04, 08:40
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=32962675
dzieki za takie konkretne odpowiedzi :D podsylam jeszcze raz linkę, co sądzicie o tym?
Wlasciwie chwilowo planuję kupić dobre radyjko + przód, a ew. pozniej pomysle o wzmacniaczu + sub, zobaczymy jak mi to będzie grało... czy ktoś może napisać dokładnie, najlepiej podpierając się przykładowymi fotami jak wyciszyć drzwi? Jeśli znajdzie się taki ktoś to wrzucimy to na www jako jedna z instrukcji :)

Rikoo
03-11-04, 08:45
Wygluszal carat wiec moze on ci cos napisze

A to widziles :P:P:P

cihy
03-11-04, 09:28
Rikoo napisał:
Wygluszal carat wiec moze on ci cos napisze


A to widziles
widziałem, a Ty widziałeś Carata? Bo ja ostatnio niebardzo :(
Tak czy inaczej nie on jeden wygłuszał i liczyłem na to, ze ktos napisze jakąś instrukcję, myślę, że to jest temat ciekawy i warty opisania

Rikoo
03-11-04, 12:56
No warty tez o tym mysle bo idie zima i mozna cos klonowac :D

jinjet
03-11-04, 20:33
ja za 500zl proponuje sprobowac z taka firma RAINBOW - naprawde dobre glosniki. poszukaj w necie.

Dizzy
03-11-04, 22:47
Tutaj masz troche fotek i faq.
http://forum.tuning.pl/viewtopic.php?t=48655

A tu kilka propozycji tanich glosnikow i radii.
http://forum.tuning.pl/viewtopic.php?t=70510

tomborek
03-11-04, 23:07
jaka to ma byc suszara? czy moze ta funkcje spelniac "opalarka"? czy to za mocne? prosze o wiecej info ..

jesli nie podpalisz mat to bedzie dobra :)
chodzi o to zeby mata byla miekka podczas naklejania i dokladnie przylegala do blachy.. pza tym klej lepiej lapie jak jest cieply

tomborek
03-11-04, 23:28
jestem zdania ze najwazniejsze, to zainwestowac w dobry przód.

bardzo slusznie


Na sprzecie sie za dobrze nie znam, ale nie rozumiem sformulowan, typu, z tylu nie jezdzisz, albo na koncercie dzwiek jest z przodu a nie z tylu.
W domu jak macie glosniki od kina domowego, to wszystkie z przodu ;)


jak to mawia moj przyjaciel, "nie mieszajmy gowna z twarogiem".
w zestawie stereo (a o takim mowimy mowiac o audio w samochodzie) glosniki maja byc przed sluchajacym po bokach sceny.
w kinie domowym (w caraudio kategoria multimedia - jesli ktos sie w to bawi tylko amatorsko bez startow w MP to szacuneczek) mamy dodatkowe glosniki z tylu - czyli kanaly efektowe. jako takie wymagaja dodatkowych kanalow w zrodle dzwieku i co za tym idzie specjalnego dekodera oraz spejalnie przygotowanego dzwieku (czyli standardowe nagrania na DVD)
w normalnym zestawie stereo, glosniki z tylu powoduja zamazanie sceny, jej przesuniecie do tylu i jeszcze pare innych elementow :)


A poza tym to po co sie produkuje elipsy i inne tego typu glosniki, gdzie sie je montuje ?

hmm.. a po co produkuje sie:
- samochody z silnikami 0,7l?
- opony w rozmiarze 155/80/13?
- honde jazz ;)
- procesory celeron (w cenie athlonow a o wydajnosci duronow/sempronow)
itp..

bo zawsze znajdzie sie ktos kto to kupi, bo:
- duze
- glosne (fakt, ze wieksza powierzchnia membrany pozwala na odtwarzanie nizszych czestotliwosci i gra glosniej niz glosnik 16cm)
- kolorowe
- duzo elementow w jednym miejscu
- a jak mu napisza 200W max to juz szpan zadaje pod remiza jak ta lala ;)
a do tego ktos taki czesto nie spyta sie innych, a nawet jak sie spyta typa w mediamarkt , to uslyszy: "a po co panu system odseparowany, najlepsze sa dwudrozne (wspolosiowe przyp. aut.)" - wiem bo sam to uslyszalem :)
wielu ludzi, w tym wielu najlepszych w tym kraju zaczynalo od polki przeladowanej po brzegi glosnikami wspolosiowymi... ale jednak odeszli od tej koncepcji, a efekty widac na MP :)

tomborek
03-11-04, 23:35
to wytlumacz mi, jak sie teraz przod montuje?? jezeli wkladasz glosnik w fabryczne moejsce to zawsze gra w nogi...
to zalezy jak lezy ;)
standardowo faktycznie, ale jesli zaczynasz sie bawic na powaznie, to budujesz spejalne panele drzwiowe, ukierunkowujesz glosniki odpowiednio w gore i do tylu, wysokotonowe montujesz albo na podszybiu albo w slupkach (rozne teorie, zalezne od doswiadczenia ew. rozmowcow, samochodu i miesiecy a czasem i lat prob), do tego dokladasz (jesli to konieczne) glosniki sredniotonowe...
o ile glosnikowym niskotonowym ich uiejscowienie na dole drzwi mniej zaszkodzi (jesli chodzi o jakosc dzwieku) bo niskie czestotliowsci rozchodza sie bezkierunkowo, to srednie a szczegolnie wysokie tony sa bardzo uzaleznione od lokalizacji, bo wyzsze czestotliwosci rozchodza sie juz kierunkowo..

Rikoo
03-11-04, 23:49
Uzywaj opcji edytowani apostow bo bajzel sie robi :D

Mystek
03-11-04, 23:51
1. Ja mam jakies elipsy w jajowate w polce i nie narzekam, mnie to wystarcza.

2. prosba do kolegi zeby edytowal posty a nie siekal jeden za drugim, to tak na przyszlosc ;)

jinjet
03-11-04, 23:55
jutro bede mial fotki moich wygluszonych dzwi, pierscieni stalowych i paneli w dzwiach ( prygotowane na mistrzostwa polski) zobaczycie jak ma byc :twisted:

kosiniak
03-11-04, 23:55
ta wypalarka nadaje sie bardzo dobrze tylko za blisko nie trzymaj i wloz na lapy rękawice, w sumie oprocz tego co pisalem to wszystko, przeciez nie bedziemy tu pisac jakie srubki tzreba odkrecic itp. ja podlozylem pod wszystkie plastikowe el. jeszczze taka dwustronna klejaca goabke, a w blotnikch tylnych jest wata szklana z wieksza zawartoscia bawelny ale to tylko w 3d bo tam nie naleci woda, przod zwykle maty bitumiczne, mozna tez kupic specjlna pianke, ale jak zrobizs dokladnie wystarcza same maty, jezeli nie zalezy ci na tym zeby auto bylo lekkie to rozbieraj caly srodek i klej gzdie sie da, szczegolnie w miejscach w ktorych blacha wpada w rezonans.

jinjet
04-11-04, 00:00
gabka i pianka nie jest niesety najlepsza krzysiu bo chlonie wode i bedzie gnilo, mata w zupelnosci wysrczy, ja mam jeszcze blachce z aluminium, jutro dam foty.

kosiniak
04-11-04, 00:08
gabka i pianka nie jest niesety najlepsza krzysiu bo chlonie wode i bedzie gnilo, mata w zupelnosci wysrczy, ja mam jeszcze blachce z aluminium, jutro dam foty.
ja kamilku nie mam tego w drzwiach, mam to pod platikami w miejscach w ktorych bolce wchodza w blache, zeby nei tlukło, kapujesz???pianki tez nie uzywalem, no i z twoim audio sie nie rownam :D

tomborek
04-11-04, 00:09
Uzywaj opcji edytowani apostow bo bajzel sie robi :D

2. prosba do kolegi zeby edytowal posty a nie siekal jeden za drugim, to tak na przyszlosc

wiem wiem ;)
przyznam sie ze celowo to zrobilem, zeby sprawdzic jak pilnuje sie porzadku tutaj ;)
tym bardziej ze czesto jestem po kolezensku na forum KRC i tam dosyc swobodnie towarzystwo podchodzi do tematu spamowania (nie mowie ze nie ma porzadku) :D

cihy
04-11-04, 09:16
noo prosze juz wiem prawie wszystko jeszcze pytanie o konkretne glosniki - kolega Rikoo zapodal mi taka aukcje - co o tym sadzicie?
http://allegro.pl/show_item.php?item=34234722

Lufa
20-07-11, 08:23
Panowie mam pytanie co do przodu w civicu 5gen hb. Mianowicie zmienilem standardowe 10 cm na system hertza ale tam sa 16 cm. przykrecone sa do dystansow z mdfu jednak zastanawim sie jak zabezpieczyc je od tylu przed woda,ktora dostaje sie miedzy szyba a uszczelka?? dodatkowo kazdy glosnik ma zwrotnice ktora tez jest schowana w drzwiach. Jest taka potrzeba czy mozna sobie darowac,. chodzi mi o okres zimowy najbardziej. Tyl wooferow jest z nakladkami z gumy ale nie wiem jak to reaguje na wilgoc a szkoda zmarnowac sprzetu bo dalem 300zl i rewelacyjnie gra.

ppm702
20-07-11, 11:10
lepiej zrób okapnik nad głośnikiem z cienkiej blachy

Lufa
21-07-11, 18:21
lepiej zrób okapnik nad głośnikiem z cienkiej blachy
ale tam jest szyba wiec tylko by sie trzymalo z jednej strony.. mam to przyspawac?? tez myslalme nad takim okapnikiem ale zastanawilem sie jak go przymocowac.

Easy
21-07-11, 18:29
Ale po co? Przecież tam aż tak duża woda nie dostaje i nie ma możliwości zalania głośnika, dla mnie to bezsens. Zamontować głośnik na dystansie i wystarczy :).

ppm702
21-07-11, 20:37
nity zrywalne

qureku.
21-10-14, 17:11
Trza odświeżyć trochę temat ;)

No więc tak.. Chciałem złożyć jakieś przyjemne car audio w 6 genie, choć się nie znam na tym ani trochę

Posiadam głośniki Morel Tempo Coax 6 na przód, radio apline ca ( nie pamiętam jaki dokładnie model ), głośniki na tył yyy ( nie pamiętam jakieś, ale średnia półka), wzmacniacz dwukanałowy( a moze cztero) oraz tubę basową i teraz pytanie co dalej ?

- Chciałem dać dystanse na przód do głośników, ale nie wiem z czego.
- Kolejną sprawą są kable. Czy warto zmieniać na jakieś grubsze ? ( nie zależy mi na jakiejś super jakoś brzmienia, ma po prostu miło pyrgać dla ucha).
- Myślałem nad wygłuszeniem drzwi, ale nie wiem jakiś materiałów użyć

Hmm?

gorky
21-10-14, 19:17
Przejrzyj posty z ostatniego miesiąca w tym dziale forum, bo wszystko było już pisane po tysiąc razy.

Tak w skrócie:
- wygłuszenie drzwi to absolutna podstawa, bez tego nie ma co zaczynać. Dobrą relację jakość/cena mają maty STP Silver (do dostania np w centrumaudio.pl).
- dystanse konieczne, kup z powe.pl
- kabli głosnikowych zmieniać nie warto, chyba ze Ci się nudzi. Jeśli chciałbyś coś lepszego niż seria to kup jakiekolwiek kable głośnikowe 2x2.5mm, tylko ważne żeby były z czystej miedzi (OFC) - ale nastaw się na zdejmowanie i wiercenie drzwi...
- wzmacniacz musisz oczywiście podpiąć osobnymi kablami, prosto z akumulatora (do tego bezpiecznik). Grubość kabli zależy od mocy wzmacniacza.

Tuby i dwóch par głośników nie napędzisz wzmacniaczem czterokanałowym, poza tym głośniki z tyłu psują scenę, powodują nakładanie się fal i generalnie są problematyczne jeśli chcesz uzyskać dobrą jakość dźwięku.
Druga rzecz - głośniki koaksjalne zagrają sporo słabiej niż analogiczny zestaw odseparowany.

Ja sprzedałbym obie pary głośników, kupił odseparowane Morel Tempo na przód, pozostałe dwa kanały wzmacniacza zmostkował i podpiął tubę. Bedzie git. Ewentualnie możesz pozbyć się tylko tyłu i na przód założyć te koaksjale, ale będzie zauważalnie gorzej niż przy osobnych tweeterach.

Jeśli chcesz mieć cztery głośniki i tubę to potrzebujesz jeszcze jednego wzmacniacza.