PDA

Zobacz pełną wersję : usdm home made. pomocy.



młodyBogdan
01-02-12, 14:58
Czesc, kupilem sobie oprawke dwuwloknowa do przerobienia moich tylnych lamp na usdm w civic v gen. sedan. znalazlem na forum jak to zrobic, tylko ze tam na zdjeciach oprawka w kostce ma 5 kabelkow, ja mam tylko 4. kto pomoze to podlaczyc? :)
do tego kostka w oprawce dwuwloknowej jest wezsza niz ta z moich lamp, w moich lampach kostka ma 5 pinow, a oprawce dwuwloknowej 4...
czy do przerobienia potrzebna jest tylko oprawka dwuwloknowa z kabelkami, kore wloze w stara kostke, czy potrzebna jest oprawka z kostka?

r35p3ct
01-02-12, 17:02
Weż probówkę podłącz do masy i jakiegoś kolegę który będzie włączał po kolei światła tzn stop, mijania, przeciwmgielne,wsteczny następnie wyciąg kabelki z kostki org.(musisz ją rozbroić nie uszkadzając jej najlepiej taki malutki śrubokręcik i odginać zatrzaski w kostce i wyciągać mówie o tej kostce która idzie od żarówek) następnie wpinasz oprawkę dwuwłókową pod te piny na których masz dane światło.

sparco
01-02-12, 17:21
a jak chcesz tylko pozycje+przeciwmgielne to podłącz się pod oświetlenie klapy ;)

donald1992
01-02-12, 18:29
masz 4 kable czyli 2 pewnie to masa a 2 pozostale ida do wlokien. Jesli USDM ze stopem to kabel od mocniejszego wlokna(jak dobrze pamietam to zielony)podpinasz do kabla ze stopem przy lampie a drugi kabel do pozycji.prosta sprawa:)

smoku93
01-02-12, 18:51
przeciez to jest banalne... najpierw sprawdz metodą namacajewa ktory kabelek do ktorego włókna jest (jeśli masz 4 kabelki to 2 z nich są masą i zapewne są czarne) następnie podpinasz mase i kabelek od mocniejszego włókna tak jak masz z lewej strony przeciwmgłowe, i analogicznie z drugiej strony (z tym że z drugiej strony tych kabli nie masz bo przeciwmgłowe jest tylko z lewej strony). pozostały kabel wpinasz w wolny pin w kostce (na samym kraju po lewo) i analogicznie z drugiej strony. no i oczywiscie jesli chcesz miec 4 stopy (bo juz masz 4 pozycje i 2 przeciwmgłowe) to lutujesz diody prostownicze.

P.S. a i nie wiem od czego masz te oprawki ale najlepiej odetnij te kostki przy nich i wepnij sie w tę obecną. tak bedzie najlepiej i njajszybciej.

młodyBogdan
01-02-12, 19:31
juz wszystko wiem, dzieki Wam za pomoc. a oprawki z kostkami sa takie same jak z lamp zewnetrznych :)