PDA

Zobacz pełną wersję : trzesie sie na postoju



majster
31-01-12, 01:35
witam coraz bardziej do nerwowo doprowadza mnie padaczka haliny na czerwonym swietle mianowicie czy stoi ona na luzie czy na sprzegle to wpada w drgania czym moga byc one spowodowane czy moze to byc krokowy ?

subbug
31-01-12, 02:02
tak

reaktor
31-01-12, 03:55
Jak wpada w drgania to poduszki do wymiany. Czujesz przy ruszaniu na lewarku zmiany biegu jak naped sie rusza?

mass221
31-01-12, 11:25
ak wpada w drgania to poduszki do wymiany.

potwierdzam, kiedyś też tak miałem.

subbug
31-01-12, 13:37
Drży jakby miał zgasnąć? Telepie budą, czy trzęsie tak że plastiki trzeszczą?

grpi
31-01-12, 15:06
Mam podobny problem , pojawił się zimą ... wjechałem w jakąś nierówność , strasznie jeb@#$% , po czym straciłem ciśnienie w oponie.
Podpompowałem, trzyma , jest ok

Niestety auto zaczęło drgać , koła i felgi wyglądają ok, nie widać guza

Nie wiem co jest grane, zauważyłem , że na postoju co jakiś czas zaczyna minimalie drgać , po czym przestaje, po jakimś czasie znowu drga i przestaje

Co to może być ?
Dzięki

Jak jadę , plastiki czasem trzeszczą hehe , wcześniej tego nie było

Ta zima zabija moje auto :(

mass221
31-01-12, 15:37
nie urwałeś wydechu? lub nie jest on za bardzo skorodowany? Miałem coś podobnego w clio, na niskich obrotach dostawał wibracji, poza tym był lekko obluzowany jak nim po polnych drogach jeździłem i przez ten luz dostawał wibracji. Innym razem jak mi rdza przeżarła rurę i głośniej buczał to jeszcze bardziej to potęgowało wibracje, nawet do tego stopnia, że jak stałem na światłach i spojrzałem we wsteczne lusterko to miałem w nim mozajkę:) W clio strasznie szybko leciał wydech ale teraz jest zima i solą ulice więc rdza szybciej bierze. Wjedź na kanał i zobacz czy wydech ci się nie trzęsie.

grpi
31-01-12, 16:17
Sprawdzę

RIP
31-01-12, 18:37
sprawdz czy nie poluzowala ci fajka na ktorejs ze swiec

majster
31-01-12, 19:15
jak trzymam drazek zmiany biegow przy ruszaniu czuje jak go szarpie ile kosztuje taka wymiana poduszek

lar
31-01-12, 19:38
poduszki mysle ze za 2 dolne kolo 120-150zł ale od siebie dodam ze moje oem poduszki przez 15 lat miały sie dobrze nie były pourywane ani nic, a jak zmieniłem na nowe Yamato to buda sie teraz bardziej trzęsie niz na starych, a to dla tego ze te nowe są twardsze/bardziej zalane gumą w środku i dla tego drgania sie przenoszą na całe auto. Nie jestem pewien czy wymana samych dolnych poduszek ci pomoze bo moim zadniem to wszystkie poduszki są winne nie tylko dolne bo guma z wiekiem twardnieje i generalnie im bardziej miiekka poduszka tym mniej drgania bedą sie przenosić na bude

reaktor
31-01-12, 21:30
jak trzymam drazek zmiany biegow przy ruszaniu czuje jak go szarpie ile kosztuje taka wymiana poduszek

czyli są już nieźle załatwione

poduszki są niestety bardzo drogie te 3 główne

można pokombinować wymianą czy samymi wkładami ale to już musisz poszukać

koszt jeden poduszki w graniach 150-250zł

i około 60zł za te małe ale ich wymiana podobno niewiele da(według mojego mechanika)

dlatego ze wzgledu na duze koszta musisz to dobrze zdiagnozować

Raffaelloo
31-01-12, 22:59
poduszki mysle ze za 2 dolne kolo 120-150zł ale od siebie dodam ze moje oem poduszki przez 15 lat miały sie dobrze nie były pourywane ani nic, a jak zmieniłem na nowe Yamato to buda sie teraz bardziej trzęsie niz na starych, a to dla tego ze te nowe są twardsze/bardziej zalane gumą w środku i dla tego drgania sie przenoszą na całe auto. Nie jestem pewien czy wymana samych dolnych poduszek ci pomoze bo moim zadniem to wszystkie poduszki są winne nie tylko dolne bo guma z wiekiem twardnieje i generalnie im bardziej miiekka poduszka tym mniej drgania bedą sie przenosić na bude

X2

majster
01-02-12, 01:03
to co mam wogole nie wymieniac czy z czasem zaczelo ci juz to normalnie pracowac ?

lar
01-02-12, 09:42
Najpierw posprawdzaj wizualnie czy poduszki są ok, czy guma w ich środku nie jest pourywana/ mocno spękana. Zapewne te dolne poduszki będą juz sie kwalifikować do wymiany ale pozostałe 3 wielkie poduszki wizualnie będą raczej ok. O ile 2 dolne i 2 przy kielichach można w miarę bez większych problemów wymienić to ta wielka za silnikiem to juz nie wiem, trzeba albo wyciągać silnik albo zawieszenie rozmontować i ściągnąć sanki.
imo cena za wszystkie poduszki + robota to kuuupa kasy i raczej nie opłaca sie tego robić. Na twoim miejscu wymienił bym tylko te 2 dolne jezeli są pourywane.

majster
01-02-12, 20:15
no z tego co pamietam jak bylem ostatnio na kanale to dolna prawa wygladala na peknieta dzieki za info