PDA

Zobacz pełną wersję : łożysko klimatyzacji b16a2 ? filmik z dźwiękiem



sebik1984
30-01-12, 17:15
Witam! słychać u mnie na zimnym silniku łożysko klimatyzacji to od strony rolki z paskiem. Jak trochę pochodzi to przestaje. Wymieniał ktoś takie łożysko i ma namiary gdzie można kupić i jak to zrobić? Bo to denerwujące jest i strasznie przeszkadza jak się odpali auto. To tylko na zimnym silniku i jest to zewnętrzne łożysko bo bez włączenia klimy je słychać. Taki dziwny dźwięk świst. poniżej jak to słychać chyba że się mylę i jest to coś innego.... od wspomagania zdjąłem pasek a więc odpada. Na filmiku między 39s cichnie i 44s znowu i cichnie. Taki świst metaliczny. Proszę o radę poniżej filmik z dźwiękiem.
http://w472.wrzuta.pl/film/9tNsz05XzlU/mov00137

bont
30-01-12, 17:43
spróbuj jeszcze zdjąć pasek od alternatora bo ja taki dzwięk miałem własnie z alterantora. jak juz bedziesz pewien że to klima to sprawdz jeszcze łożysko napinacza chociaż dzwięk raczej z tego łożyska jest inny. Jak bedziesz już pewien że to sprężarka to jak najszybciej ściągaj z niej pasek i nie jeżdzij tak!!! jeśli to łozysko na sprężarce to jest możliwośc że sie zatarło i obraca sie na korpusie i szlifuje (ja tak miałem), w najlepszym wypadku ma luzy i wyciara ci niepotrzebne sprzęgło spręzarki także tak czy siak robi więcej szkód.
A co do wymiany to musze spojrzeć pod maske mojego EJ ale w crx'e jest większa chłodnica a dalem rade wymienić je na aucie.
Zakupić je najlepiej na allegro ale przed demontażem będziesz miał cięzko okręślić wymiar , bo roznią sie te łozyska milimetrami. W sklepach z łozyskami nie mieli wcale albo na zamówienie o strasznie droge na allegro kupiłem poniżej 50zł
A i do wymiany bez ściągacza raczej nie ma co podchodzić tym bardzie jeśli chcesz zrobić to na aucie bez spuszczania czynnika.

sebik1984
30-01-12, 17:57
no to szykuje się niezły meksyk z tego co widzę. Skoro tak mówisz to trochę jest z tym problemu. Jutro podjadę do kumpla i zdejmę pasek z rolki i zobaczę czy ucichnie.

malinkie
30-01-12, 19:47
a może to łożysko od napinacza paska?

sebik1984
30-01-12, 20:29
nie rozrząd był wymieniany więc to nie to pewnie od klimy.

Wojtek Marki
30-01-12, 20:36
chodzi o łożysko napinacza paska klimy

sebik1984
30-01-12, 21:10
tak o to właśnie łożysko bo sądze że to właśnie to jest. Od napinacza paska klimy

malinkie
31-01-12, 09:11
Na 99% to będzie to, u mnie piszczało cały czas po odpaleniu, wymieniłem łożysko za jakieś 3zł i cisza:) możesz sobie sprawdzić, wymontuj ten napinasz pokręć, posłuchaj i będziesz wiedział czy to to.

sebik1984
01-02-12, 12:32
Witam ponownie! Tak to było łożysko napinacza rolki od klimatyzacji. Wymieniłem dzisiaj łożysko i cisza. Dzięki za pomoc i temat uważam za zamknięty.

graphers
01-02-12, 19:08
Może i mi pomogą wasze spostrzeżenia bo też rano mam meksyk z tym halasem.

miles
02-02-12, 07:19
wyjaśnione więc zamykam :)